Video

eще

Jekaterinburg

Tere, kallid sõbrad! Kirjutan teile rongist, pool tundi tagasi oli Omski peatus, Novosibirskini on veel 8 tundi sõita. Seega tekkis mõni vaba minut, et jagada teiega oma muljeid Jekaterinburgist.

Sealsed kohalikud elanikud peavad seda linna Venemaa kolmandaks pealinnaks. Selles arvamuses on ka oma iva sees. See linn asub täpselt riigi keskel ehk riigi euroopaliku poole piiril. Linn on piisavalt iseseisev ning sealsed elanikud ei plaani kolida Moskvasse ega Peterburi. Vastupidi, ümberkaudsetes rajoonides elavad inimesed soovivad kolida Jekaterinburgi.

Sellel linnal on oma stiil, oma iseloom. Jekaterinburg, endine Sverdlovsk, hakkas õitsema 1920ndatel, nõukogudeaegsel industriaalajastul. Linn on täis ehitisi, mis on ajendatud konstruktivismist. Selles osas on Jekaterinburg täielik arhitektuuriline meistriteos.

See linn elab hea muusika rütmis. Mina märkan selliseid asju kohe. Taksodes ja kiirtoidukohtades mängitakse kohalikke raadiokanaleid, mis edastavad ülimalt head muusikat! Minu kõrvad ei kuulnud ühtegi äraleierdatud vene ega ka ühtegi vastikut 1990ndate estraadihitti. Selle koha pealt erineb see linn ikka väga palju Vladimirist.

Üheks väga huvitavaks nähtuseks on see, et sealsed inimesed ei kiirusta mitte kuskile. Mulle tundub, et see on sisemise rahulolu märk. Ja kõik inimesed, kellega me suhtlesime, tervitasid meid ülimalt suure rõõmuga.
Me käisime ühe vanaisa San Sanõtš Pantõkini punkris ning kuulsas Valges tornis, mis on Uralmaši rajooni sümboliks. Kuid see ei ole veel kaugeltki kõik. Täpsemalt saate kõike vaadata juba saates, mis on pühendatud Jekaterinburgi linnale ning mida näidatakse sügisel kanalil ETV+.


Teleprojekt "Vladivostok" on ETV+ ajakirjaniku Aleksandr Hobotovi ja operaator Aleksandr Rachynskyi reis Tallinnast Vladivostoki. Marsruudiks oli Tallinn - Narva - Ivangorod - Peterburi - Moskva - Vladimir- Jekaterinburg - Novosibirsk - Krasnojarsk - Irkutsk - Tšita - Habarovsk - Vladivostok. Saade on eetris alates 8. oktoobrist 2016 laupäeviti kell 21:00 kanalil ETV+. Kogu reisi vältel, mis kestis kuu aega (juulist augustini), peavad saatejuht Aleksandr ning operaator Aleksandr videoblogi, mida on võimalik jälgida nii portaalis etvpluss.err.ee kui ka sotsiaalmeedia lehtedel Facebook и VKontakte


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Последние сообщения