Video

eще

Novosibirsk

Tere, kallid sõbrad! Meie reisi järgmiseks peatuskohaks oli vene suuruselt kolmas linn Novosibirsk. Saime sellest linnast maalida sürrealistliku pildi. Ei hakka sellest pikalt blogima, mainin vaid seda, et see episood saab olema pühendatud surmale.

Nüüd siis muljetest. Novosibirsk on teadlaste linn. Kuid need teadlased elavad Akadeemialinnakus, mis asub 30 km kaugusel Novosibirskist. Kas mäletate seriaali "Suure paugu teooria"? Akadeemialinnak on vene versioon selle reaalsusest.

Novosibirski Akadeemialinnak on rikaste ja füüsikute idealistlik maailm, milles on mõnus ja turvaline viibida. Kuid Novosibirskis endas ei ole sellest tundest jälgegi. Suur Venemaa linn suurte liiklusummikute, lõhutud autode ning hallide hoonetega. Kirjutatakse, et seal on palju konstruktivistlikku arhitektuuri, kuid meie seda kahjuks ei märganud. Siinkohal eristub Jekaterinburg ikka kõvasti.

Muideks, kui Jekaterinburgis olid linnapildis vaid mõned üksikud autod, millel oli rool paremal pool, siis Novosibirskis on see suhe juba 50-50. Ja mida rohkem ida poole, seda rohkem neid esineb. Venemaa kodanikud ei taha osta kodumaal toodetud autosid, seda arvamust kuulsime me mitmel korral.

Ilmast. Sotsiaalmeedia postitustest loeme, et Eestis on keegi suve ära varastanud. Meie oleme aga samal ajal sunnitud Siberi suvega võitlema - päeval on umbne ja kuumust on kuni 30 kraadi. Väga raske on sellise ilmaga filmida, igatsen isegi Baltimaade jahedust.

Oleme hetkel Krasnojarskis. Ees on Irkutsk, Habarovsk ja Vladivostok. Krasnojarsk - see on juba sootuks teine Venemaa. Novosibirsk paikneb geograafiliselt küll Aasias, kuid on siiski väga euroopalik. Krasnojarskis on Euroopat aga väga vähe.


Teleprojekt "Vladivostok" on ETV+ ajakirjaniku Aleksandr Hobotovi ja operaator Aleksandr Rachynskyi reis Tallinnast Vladivostoki. Marsruudiks oli Tallinn - Narva - Ivangorod - Peterburi - Moskva - Vladimir- Jekaterinburg - Novosibirsk - Krasnojarsk - Irkutsk - Tšita - Habarovsk - Vladivostok. Saade on eetris alates 8. oktoobrist 2016 laupäeviti kell 21:00 kanalil ETV+. Kogu reisi vältel, mis kestis kuu aega (juulist augustini), peavad saatejuht Aleksandr ning operaator Aleksandr videoblogi, mida on võimalik jälgida nii portaalis etvpluss.err.ee kui ka sotsiaalmeedia lehtedel Facebook и VKontakte


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Последние сообщения