Video

eще

Tallinn-Narva-Ivangorod (Jaanilinn)

Aleksandr Hobotov ja Aleksandr Rachynskyi on tänaseks edukalt ületanud eesti-vene piiri, viibinud natuke aega Ivangorodis (Jaanilinnas) ning lõpuks jõudnud ka Peterburi. Kuid senikaua, kuni rändurid Venemaa põhjapoolse pealinnaga kohanevad, saame meie tutvuda nende Ivangorodis veedetud aja jooksul tehtud reportaažiga.

Tere kõigile! Kirjutan teile Peterburist!

Meie teekond algas sooja ärasaatmisega Tallinnast, aitäh teile, sõbrad! Uuest rongist õnnestus meil saada suurepäraseid kaadreid - sõbralikud Narva piirivalvurid lubasid meid kogu meie tehnikaga perroonile, kus saime teha mõned võtted. Piiri ületasime me küll probleemideta, kuid kohe peale seda puutusime kokku Venemaale omase reaalsusega. Kohe piiripunkti kõrval asuva kaubanduskeskuse Narova akendel oli taksoreklaam. Me ootasime seda taksot 20 minutit, kuid tulutult - see ei tulnudki. Selle aja jooksul sõitsid Narova ette kaks autot. Alguses juhid naersid meie üle, sest nende arvates olime me kutsunud vale takso..

"Kutsusite mingi x-takso," pomises üks neist. See oli öeldud taksofirma nime Takso X mõnitamiseks. Nad pakkusid aga välja, et viivad meid ise 3500 rubla eest Peterburi. Me kauplesime nad 70 rubla eest meid mööda Ivangorodi sõidutama - kohalike jaoks on see väga kallis tariif, kuid see-eest ei pidanud me ootama.

Selgus, et meie perenaine Julia on muusik ning künoloog, kellel on väga värvikirev minevik. 15-aastaselt sõitis ta üheks päevaks Narvast Peterburi ning jäigi sinna. Tal ei olnud kindlat elukohta, raha teenis ta rongides laulmisega. Ühest kohast teise rändamise ajal jõudis ta aga omandada nii juriidilise hariduse kui ka künoloogi eriala. Ivangorodi sai ta isalt pärandatud korteri, kus me ka peatusime.

Antud episoodi filmimise ajal oli meil ka ebameeldiv kokkupuude Vene julgeolekutöötajatega. Kreenholmis meil filmida ei lubatud. Olles jõudnud laiali laotada oma tehnika, et filmida vaadet Kreenholmile ning Narva kuivale jõesängile, tulid meie juurde piirivalvurid ning hakkasid dokumente kontrollima. Meil keelati juga filmida, kuna peale jäi ka "ülisalajane" piirivalvepost. Julia ning tema abikaasa viisid meid raudteejaama, kus me ka hüvasti jätsime. Rongiga Peterburi sõites tabas meid eufooria - me sõidame edasi!

 

Teleprojekt "Vladivostok" on ETV+ ajakirjaniku Aleksandr Hobotovi ja operaator Aleksandr Rachynskyi reis Tallinnast Vladivostoki. Marsruudiks oli Tallinn - Narva - Ivangorod - Peterburi - Moskva - Vladimir- Jekaterinburg - Novosibirsk - Krasnojarsk - Irkutsk - Tšita - Habarovsk - Vladivostok. Saade on eetris alates 8. oktoobrist 2016 laupäeviti kell 21:00 kanalil ETV+. Kogu reisi vältel, mis kestis kuu aega (juulist augustini), peavad saatejuht Aleksandr ning operaator Aleksandr videoblogi, mida on võimalik jälgida nii portaalis etvpluss.err.ee kui ka sotsiaalmeedia lehtedel Facebook и VKontakte


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Последние сообщения