Video

eще

Irkutsk

Tervisi kõigile! Sideseanss Tšitast, kõige salapärasemast kohast meie marsruudil. Tšitas toimuv on täielik maagia, ootame kannatamatult homset. Lähemalt järgmises postituses, praegu aga mõned sõnad Irkutskist.

Mu ketsid on juba kolmandat päeva märjad. Need ei kuivanud ära isegi rongis veedetud ööpäeva jooksul. Asi on selles, et Irkutskis sattusime loodusjõudude meelevalda – vihma kallas 60 tundi jutti. Tänavad muutusid läbitamatuks, kohalik meedia kirendas uputuse fotodest. See tegi meie elu tunduvalt keerulisemaks, kuid peamisega saime hakkama – filmisime Baikalit.

Me ei hakanud Olhoni saarele minema ja ilmselt tegime õigesti. Piirdusime Irkutsile lähimate randadega Listvjanka asulas. Sellegipoolest on Olhon Baikali suurim saar ja igal suvel sõidavad sajad turistid just sinna puhkama. Tulevikus tahaksin kindlasti Olhonil ära käia, kuid seda ainult enda lõbuks, mitteavalikult, ja veeta seal paar nädalat.

Irkutskis käisime mitmes turismipaigas, mis jätsid meile segase tunde. Ühelt poolt 130. kvartal — moodne turismisihtkoht veatu sortimendi ja teenindusega. 130. kvartal on Irkutski südames paiknev väike pseudovanaaegne rajoon, kus asuvad restoranid ja moodsad kauplused. Teiselt poolt Listvjanka asula. Kohaliku raadiojaama eetris reklaamisid irkutsklased just seda asulat kohana, kus saab Baikali ilu näha. Jah, kahtlemata on Baikal ilus. Listvjanka ise on aga täielik jama. Mõned väikesed šašlõkid ja majakat meenutav maitsetuvõitu hotell, mis seestpoolt pole sugugi nii ühetähenduslik kui väljast. Olukorra päästavad üksnes rohkearvulised kohalikele kuuluvad kaatrid ja väikelaevad, millega saab 500 rubla eest järvel lõbusõitu teha.

Järvel on hea. Kaldal, Listvjankas aga halb. Siit järeldus: Baikali ääres tasub suvitada omal käel. Seda kinnitavad ka kohalikud ise. Telgiga, kaugemal rahvarohketest kohtadest. Ainult teie ja tohutu järv.

Ja taksojuhtidest. Mida kaugemal Uurali taga, seda suhtelisem on taksojuhtide arusaam ajast. Taksot võib kaua oodata mitmel põhjusel. Näiteks unustas juht ennast naabriga juttu ajama, kuna polnud teda ammu näinud. Ning teel olles räägitakse sellest teilegi. Olge külalislahked, reisige rohkem. Teie A.


Teleprojekt "Vladivostok" on ETV+ ajakirjaniku Aleksandr Hobotovi ja operaator Aleksandr Rachynskyi reis Tallinnast Vladivostoki. Marsruudiks oli Tallinn - Narva - Ivangorod - Peterburi - Moskva - Vladimir- Jekaterinburg - Novosibirsk - Krasnojarsk - Irkutsk - Tšita - Habarovsk - Vladivostok. Saade on eetris alates 8. oktoobrist 2016 laupäeviti kell 21:00 kanalil ETV+. Kogu reisi vältel, mis kestis kuu aega (juulist augustini), peavad saatejuht Aleksandr ning operaator Aleksandr videoblogi, mida on võimalik jälgida nii portaalis etvpluss.err.ee kui ka sotsiaalmeedia lehtedel Facebook и VKontakte


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Последние сообщения