Video

eще

Peterburi

Aleksandr Hobotovi ja Aleksandr Rachynskyi reis jätkub ning selgus, et see ei möödunud seiklusteta. Peterburis ootas neid ebameeldiv kohtumine õiguskaitseorganitega ning tundidepikkune jaoskonnas ootamine. Kuid isegi see ei seganud neil oma lemmiklinnast hea elamuse saamist ning sellest kõigest ka hea reportaaži tegemist.

Tere kõigile!

Meie kallis ning peaaegu et oma Peterburi ei võtnud meid vastu just kõige lahkemal viisil. Me jõudsime sinna öösel, ööbimiskohani sõitsime "bombiiliga", mida hiljem väga kahetsesime. Kaukaaslasest autojuht sõitis oma Žiguli–romuga navigaatorit kasutamata pikka aega teadmata kuhu, kuni teda peatasid võmmid. Meie suureks imestuseks ei olnud neil autojuhile ühtegi pretensiooni, kuid meie saime see-eest küllaga - meie operaator Aleksandr Rachynskyi viidi väljamõeldud põhjustel jaoskonda. Põhjuseks toodi meditsiinilise kindlustuse puudumine.


Ukraina kodanik Aleksandr elab juba viimased 3,5 aastat Moskvas (sealjuures sündis ja kasvas ta Tallinnas). Meditsiiniline kindlustus? Ei, ei ole sellest midagi kuulnud. Moskvas ei ole Aleksandril kunagi politseinikuhärradega probleeme tekkinud.


Oletame, et oleme süüdi. Mendi sõnul, kes meid vastu võttis, pidi Rachynskyi saama trahvi ning kohe ka vabanema. Aga olukord pöördus sootuks teiseks.

Jaoskonnas hoiti Sašat 4,5 tundi. Protokolli koostamisega ei vaevutud isegi alustama, see-eest nõuti aga altkäemaksu. Lõpuks andis Saša neile 1000 rubla "konjaki ostmiseks", et lõpuks vabadusse pääseda. Seda kõike sealsamas jaoskonnas. Midagi kellegi eest varjamata. 1000 rubla kätte - jaluta minema. Magama saime alles kella 6 ajal hommikul. Paari tunni pärast olime me oma paistes silmadega aga vajalikus kohas..

Siit ka loo moraal: edaspidi liikleme ainult ametlikult registreeritud taksodega ning meditsiinilise kindlustuse tegime samuti ära. Kuigi ka selle tegemine ei osutunud bürokraatia poolest just kõige kergemaks.

Ülejäänud osas oli Peterburi nagu ikka - imeline. Me otsustasime seda linna näidata sellisena, nagu me ise seda varem näinud ei olnud. Jalutuskäigud kanalite ääres, sisehoovides, Puškinskaja 10 kunstimuuseum, Rubinšteini 13, Vene muuseum, Ermitaaž - kõik need jäid kaadrist välja. Käisime just nendes kohtades, mis iseloomustavad Peterburi kui moodsat ning tänapäevast linna.

Loodame, et teile meeldib!

 

Teleprojekt "Vladivostok" on ETV+ ajakirjaniku Aleksandr Hobotovi ja operaator Aleksandr Rachynskyi reis Tallinnast Vladivostoki. Marsruudiks oli Tallinn - Narva - Ivangorod - Peterburi - Moskva - Vladimir- Jekaterinburg - Novosibirsk - Krasnojarsk - Irkutsk - Tšita - Habarovsk - Vladivostok. Saade on eetris alates 8. oktoobrist 2016 laupäeviti kell 21:00 kanalil ETV+. Kogu reisi vältel, mis kestis kuu aega (juulist augustini), peavad saatejuht Aleksandr ning operaator Aleksandr videoblogi, mida on võimalik jälgida nii portaalis etvpluss.err.ee kui ka sotsiaalmeedia lehtedel Facebook и VKontakte


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Последние сообщения