Video

eще

Moskva

Järjekordne Aleksandr Hobotovi reportaaž, mis on tehtud projekti "Vladivostok" raames. Seekord siis Venemaa pealinnast Moskvast.

Tere kõigile iidsest linnast nimega Vladimir, kirjutan mõned read selja taha jäänud Moskvast.

Moskvas viibisime me esmaspäeva ja teisipäeva, just nendel päevadel oli selle linna suvitushooaja tippaeg. Suurlinn oli meie vastu aga väga helde. Me ei seisnud liiklusummikutes ega trüginud ülerahvastatud metroodes. Meil õnnestus seal kuidagi väga mugavalt liigelda.


Me saime aru, et kahe päevaga ei ole võimalik anda terviklikku ülevaadet mitmemiljonilise elanikkonnaga Moskvast. Seetõttu keskendusime ainult ühele teemale: tänapäeva vene kunst ja Moskva kunstiobjektid. Meid huvitas mõtlev ja loov Moskva. Ning meil vedas - meid võeti igal pool külalislahkelt vastu ning kõik võtted olid väga mõtestatud. Meid tabas meie esimene ajakirjanduslik õnn - Olga Sviblova andis meile pooletunnise intervjuu.

 

Esmaspäeva õhtul õnnestus meil kokku puutuda ka selle linna undegroundiga. See on hoopis teistsugune ning ei sarnane üldse Peterburi omaga. Ühes mahajäetud hoones korraldati džäss-kontsert - see on esimene sellelaadne kontsert minu elus. Igast Moskva otsast olid kokku sõitnud erineva taustaga andekad muusikud, et anda vinge tasuta džäss-kontsert kümnele inimesele.

Me üritasime Moskvast kolmapäeva hommikul lahkuda, kuid see linn ei lasknud meil minna. Me eksisime Kurski vaksalis ära, kuna peaaegu kõik rongide ligipääsud olid ohutuse tagamiseks suletud. Siinkohal olime me muidugi ise rumalad. See-eest tekkis meil paar vaba tundi Zlatoglavil, mida me targalt ära kasutasime. Tänu sellele saime Moskvast veel täiuslikuma pildi maalida.

Meie reis jätkub, Vladimiri linnast räägin juba järgmises postituses. Jagan vaid oma esmamuljet: tasub sõita vaid 176 km kaugusele Moskvast ning avaneb hoopis teine maailm.

Soovin kõigile head ning ärge unustage oma lähedastele tihedamini ilusaid sõnu öelda!

 

Teleprojekt "Vladivostok" on ETV+ ajakirjaniku Aleksandr Hobotovi ja operaator Aleksandr Rachynskyi reis Tallinnast Vladivostoki. Marsruudiks oli Tallinn - Narva - Ivangorod - Peterburi - Moskva - Vladimir- Jekaterinburg - Novosibirsk - Krasnojarsk - Irkutsk - Tšita - Habarovsk - Vladivostok. Saade on eetris alates 8. oktoobrist 2016 laupäeviti kell 21:00 kanalil ETV+. Kogu reisi vältel, mis kestis kuu aega (juulist augustini), peavad saatejuht Aleksandr ning operaator Aleksandr videoblogi, mida on võimalik jälgida nii portaalis etvpluss.err.ee kui ka sotsiaalmeedia lehtedel Facebook и VKontakte


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Последние сообщения