ETV+ saatekava


20.11.2017 - 26.11.2017

 


Esmaspäev 20.11.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Minu elu, 38/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Hasan põgeneb. Efsun juhatab Atesi tema jälile. Bahar kuuleb lasku ja leiab Hasani laiba. Ates viiakse politseisse. Nuran lubab Güleseril majja jääda. Güleseri väike poeg leiab söekeldrist Yusufi palvehelmed. Edibed tabab ajuverejooks ja kogu pere läheb haiglasse.

10:20 Kohv+*

11:35 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)*

12:05 Balti uudised*

12:30 15 noort noortest: Tütrele (15 Young by Young- 20th Anniversary of Freedom. The New Generation is Born, Läti/Prantsuse 2012)*

R: Jerlan Nurmuhhambetov (Kasahstan). „Aida, mu päiksekiir. Sinu ees laiuvad Kasahhi preeriad, suvised karjamaad. Siin peituvad meie nomaadide ajaloo juured.” Nii saab alguse visuaalne poeem, mille režissöör Jerlan Nurmuhhambetov on pühendanud oma tütrele. Avarast loodusest siirduvad nad pealinna Astanasse. „See linn on sulle ehitatud. Sinu tulevikule. See siin on Euraasia süda.” Millises riigis väike Aida lõpuks üles kasvab, preeriate ja moodsa suurlinna piiril?

12:45 Sinu õhtu*

13:20 Komöödiasari Taeva pärast! 13, 12/13: Kodanikujulgus (Um Himmels Willen, Saksa 2014)

Õde Hannal avastatakse ajukasvaja ja arstid ei ennusta talle pikka eluiga. Vaatamata tõsisele diagnoosile ei lähe Hanna paanikasse, vaid usaldab kõik Jumala kätesse, pühendudes ise kaaskodanike aitamisele. Paruness hakkab kloostri müügis kahtlema. Tabea püüab müüki ära hoida, kuid jääb napilt hiljaks. Kuuldused Hanna haigusest jõuavad ka parunessi ja linnapea kõrvu.

14:10 Oota sa!, 16/16 (Vene 1986)

14:20 Animasari Bobby ja Bill 1, 15/52: Fotokonkurss (Prantsuse 2016)*

Bobby ja Bill osalevad fotokonkursil, et võita tasuta pääsmed loomamaailma lõbustusparki. Piltidistamine ei osutu aga üldsegi lihtsaks ettevõtmiseks!

14:30 Animasari Vurajad 2, 23/26: Lenda kui tuul (Korea Vabariigi 2012)*

Erni viib Vurajad lendama. Pärast õhusõitu läheb Speedy üht lennukit uudistama ja käivitab selle kogemata. Speedyle võinuks see seiklus halvasti lõppeda, kui sõbrad poleks talle nagu alati appi tulnud.

14:45 Animasari Džungliraamat 2, 21/52: Püüton luksub (Saksa 2014)*

Mowgli ehmatab kogemata saaki luuravat Kaad ja seepeale tabab püütonit pidurdamatu luksumishoog.

14:55 Animasari Peeter Paani uued seiklused 2, 12/26 (The New Adventures of Peter Pan, India/Prantsuse/Saksa 2016)*

15:20 Kohv+*

16:35 Ajaloodokk Somme 1916: mõlemalt poolt okastraati 1, 2/3 (The Somme 1916 - From Both Sides of the Wire, Inglise 2016)*

Filmi teises osas võtab ajaloolane Peter Barton vaatluse alla Somme’i lahingu teise faasi juulist septembrini 1916. Lahingumaastikul ja mõlema poole dokumentide põhjal saab selgeks, miks kestis liitlaste edasitung päevade asemel kuid ja tõi kaasa üha uusi tapatalguid.

17:30 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:05 Draamasari Minu elu, 38/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)*

Hasan põgeneb. Efsun juhatab Atesi tema jälile. Bahar kuuleb lasku ja leiab Hasani laiba. Ates viiakse politseisse. Nuran lubab Güleseril majja jääda. Güleseri väike poeg leiab söekeldrist Yusufi palvehelmed. Edibed tabab ajuverejooks ja kogu pere läheb haiglasse.

19:00 Rahvale tähtis

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:25 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 9/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)

Vennad Orlovid peksavad Potjomkini läbi. Katariina saadab Grigori Orlovi karistuseks Poola rindele. Väike Aleksei sõidab Inglismaale õppima. Sofia ei taha Paveli lapsest vabaneda. Keisrinna nõuab, et ta lõpetaks suhted troonipärijaga. Katariina Teisest saab Katariina Suur.

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Komöödiafilm Tagastamisõiguseta (No se aceptan devoluciones, Mehhiko 2013)*

R: Eugenio Derbez, O: Eugenio Derbez, Karla Souza, Jessica Lindsey. Soojas Acapulcos mõnusalt elu nautiv Valent?n Bravo (Eugenio Derbez) on paadunud poissmees, kes vahetab naisi tihedamalt kui sokke ning kelle ellu ei sobitu kuidagi ükski pikaaegsem paarisuhe. Ühel päeval satub mees aga silmitsi olukorraga, mis muudab tema elu igaveseks. Tema ameeriklannast ekssõbranna Julie (Jessica Lindsay), kellega Valent?nil aasta eest kuum suhe oli, ilmub etteteatamata tema korteri ukse taha, koos beebiga, kelle ütleb olevat mehe oma. Kuna hipi elustiiliga Julie ise laseb kiiresti jalga Los Angelesi poole ja jätab ilma sõnagi lausumata mõnekuise lapse Valent?ni hoolde, peab mees, kes oli seni harjunud vaid iseenda vajaduste eest hoolitsema, muutma täielikult oma ideaalseks osutunud elukorraldust. Beebit iga päev poputades avastab Valent?n eneselegi ootamatult, et temas on tärkamas soov olla oma väikesele tütrele armastav isa. Siis aga jõuab kätte päev, kui juba suureks kasvanud tüdruku ellu peab tagasi tulema ka tema ema… „Tagastamisõiguseta” on „Kramer Krameri vastu” (1979. aasta Hollywoodi film Dustin Hoffmaniga peaosas) stiilis peresõbralik Mehhiko kassahitt, mis purustas publikurekordeid nii kodumaal kui ka Ameerika Ühendriikides, olles seal tänini kõige vaadatum hispaaniakeelne mängufilm. Filmi lavastaja-stsenarist ja peaosaline Eugenio Derbez on kodumaal Mehhikos ülipopulaarne tele- ja filminäitleja, kelle show’d ja ülesastumised nii Mehhiko kui ka USA filmides („Jack ja Jill”) on osutunud edukaks kõikjal maailmas. Mainekas filmiajakiri Variety on nimetanud aga Derbezi kõige mõjukamaks hispaaniakeelseks meesartistiks maailmas.

00:25 Sinu õhtu*

01:09 rus.err.ee uudised

 


Teisipäev 21.11.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Minu elu, 39/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Ates vabaneb arestimajast, kuid on vihane, et Bahar teda ei uskunud. Efsun leiab Edibe telefonist Cemili sõnumi ja avaldab Atesile kogu tõe. Arstil on Edibe tervisliku seisundi kohta halb uudis. Asim lahkub lõplikult villast ja palub, et Secil aitaks tal korterit otsida.

10:20 Kohv+*

11:30 Kohtumised Bukvojedis, 7/9: Leonid Parfjonov (Vstretši v bukvojede, Vene 2013)*

Ekraanil on kohtumine Venemaa ajakirjaniku, telesaatejuhi ja tõsielufilmi režissööri Leonid Parfjonoviga. Kohtumisel toimub Parfjonovi raamatu „Hiljaaegu. Meie ajastu“ esitlus. Juttu tuleb ka üsna hiljutisest minevikust, mis siiski on juba ajalooks saanud.

12:30 O.M.A.D., 3/8: Ettevõtjad*

Kolmandas osas räägime regiooni ettevõtjatest. Arvatakse, et Ida-Virumaal on halb ettevõtluskeskkond. Osaliselt on see õige, aga on olemas inimesed, kes riskivad ja loovad oma äri, mis tähendab töötamist 24 tundi ööpäevas. Lõppkokkuvõttes panustavad need inimesed ka regiooni arengusse.

13:00 Sinu õhtu*

13:35 Ei midagi isiklikku 1, 12/12: Daniil Dondurei teleseriaalidest (Bez obid, Läti 2015)*

Tänapäeva Venemaal pole film enam nii tähtis kunstiliik kui teleseriaal. Vene televisiooni kanalid näitavad iga päev 62 sarja. Kõige levinum temaatika keerleb ümber kurjategijate, sõjaväelaste ja õnnetu armastuse ning põhiline sihtrühm on naised. Sellest rääkis LTV7 saatele „Ei midagi isiklikku” vene kultuuriteadlane ja ajakirja "Iskusstvo Kino" peatoimetaja Daniil Dondurei. Vestluses saatejuhi Vadim Radionoviga märkis Dondurei, et vene kultuuris toimus 2012. aastal „taaskäivitus”. Kui varem paigutus vene kultuur euroopalikku kultuuri, siis teatud hetkest hakati seda nimetama omaette tsivilisatsiooniks. See peegeldub ka seriaalides, möönis kultuuriteadlane. „Varem ei mõeldud sellele, et 5% meie ühiskonnast on geid. Seda teemat polnud olemas, see teema polnud oluline. Aga siis tuli see meelde. Alguses me lahendasime selle ära, kuid nüüd ütleme, et need on lääneliku väärtussüsteemi elemendid, aga meil on teised väärtused,” ütles Daniil Dondurei.

14:05 Vaatenurk

Üks Eesti arvamusliidritest mõtiskleb käesoleva nädala aktuaalsete sündmuste üle ja vastab vaatajate ning kuulajate küsimustele. Saatejuhid: ajakirjanikud Artur Aukon (Raadio 4) ja Andrei Titov (ETV+).

14:50 Doksari Teadmiste otsingul 1, 3/6: Loomaaed - metsiku looduse kaitsja (The Quest for Knowledge, Saksa 2016)

Loomaaeda kujutatakse sageli loomade vanglana, kuigi tänapäeval on enamikul loomaaiaelanikest üsna avarad elutingimused. Loomaaedadel on tähtis osa maakera loomastiku mitmekesisuse säilitamisel ja ohustatud liikide kaitsel. Filmis uuritakse, kas loomaaiad tulevad selle ülesandega toime.

15:20 Kohv+*

16:30 Dokfilm Viimased unistused (Last Dreams, Taani 2015)*

Filmis vaadeldakse lähemalt seni võrdlemisi tabuks peetud surmateemat. Film näitab intiimselt ja ausalt, kuidas ka hospiitsis võib leida rõõmu ning lepitust ja kuidas on võimalik väärikal ning rahulikul moel elust lahkuda. Autor jälgib kolme naise viimaste elupäevade rõõmu ja kurbust, tuues vaatajale nii naeratuse huulile kui ka pisara silma. Režissöör Estephan Wagner.

17:30 Pool tundi ilma vanemateta, 9/16 (Eesti 2017)

Kui palju luid on inimese kehas? Mida peab sööma hommikueineks? Kuidas oma tervise eest hoolitseda? Kellele on mõeldud skandinaavia kõnd ja üldse: kuidas on võimalik järgida tervislikku eluviisi maailmas, mis on ebatervislikke ahvatlusi täis?

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:05 Draamasari Minu elu, 39/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)*

Ates vabaneb arestimajast, kuid on vihane, et Bahar teda ei uskunud. Efsun leiab Edibe telefonist Cemili sõnumi ja avaldab Atesile kogu tõe. Arstil on Edibe tervisliku seisundi kohta halb uudis. Asim lahkub lõplikult villast ja palub, et Secil aitaks tal korterit otsida.

19:05 Vaatenurk*

Üks Eesti arvamusliidritest mõtiskleb käesoleva nädala aktuaalsete sündmuste üle ja vastab vaatajate ning kuulajate küsimustele. Saatejuhid: ajakirjanikud Artur Aukon (Raadio 4) ja Andrei Titov (ETV+).

19:45 Joondu, valvel!, 8/12

Dokumentaalsari ajateenistusest Eesti kaitseväes. Sõdurite olme ja elu pahupool kasarmus ning metsas.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:25 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 10/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)

Venemaa kuulutab Türgile sõja. Türklaste väed ületavad venelaste omi mitmekordselt, ent venelased saavutavad ühe võidu teise järel. Katariina ja Potjomkin vahetavad armastuskirju. Pavel Petrovitši lapsepõlvesõber Pjotr Razumovski teeb Sofiale abieluettepaneku ja on valmis tema poja lapsendama.

21:55 Hetk ajaloos: Telegraaf*

Uue võimu püsimist ei usu keegi. Ei usu ka Marta Sillaots, kes Tallinna postiametnike hulgas osaleb koguni streigis. Ilma telegraafita ei ole aga sidet Petrogradiga ning Anvelt ja tema kompanii on justkui peata.

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Dokfilm Lähis-Ida kristlaste lõpp (The Last Prayer? Christians in the middle East, Prantsuse 2016)

Kristlus sündis Lähis-Idas kaks tuhat aastat tagasi. 20. sajandi algul oli iga neljas Lähis-Ida elanik kristlane, nüüd on seal kristlasi 11 miljonit ja moslemeid 320 miljonit. Saddam Husseini ajal elas Iraagis 1,5 miljonit kristlast, praegu on neid alla 200 000. ISIS on tõotanud nende kristlaste alad puhastada ja ka mujal suhtutakse kristlastesse kahtlustavalt kui lääne käsilastesse. Samas ei paku ajalootormidest vapustatud piirkonna kristlasvähemus läänemaadele strateegilist huvi. Lähis-Ida kristlasi ahistatakse ja tapetakse, nende palvelad hävitatakse. Kas kristlusel on lootust oma sünnipaigas püsima jääda?

23:25 Draamasari Redwater, 4/6 (Inglise 2017)

Eileen teeb teatavaks oma plaanid Cois Dara kohta. Bernie tuleb lapsepuhkuselt tagasi tööle, sest kahtlustab, et Lance'i surm polnud õnnetusjuhtum. Kui Berniel algab sünnitus, peab Dermott otsustama, kas jätta ema ja laps ellu või tappa nad. Kui Andrew, Kieran ja Sam haiglast tulevad, soovitab Agnes neil titevarbaid kasta. Juues tärkavad ammused mälestused. Kieranile meenub midagi paadiõnnetusest. Cois Dara farm süttib põlema.

00:15 Sinu õhtu*

01:00 rus.err.ee uudised

 


Kolmapäev 22.11.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Minu elu, 40/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Ates rõõmustab, et on vanemate eest õigluse kehtestamisel edusamme tegemas. Atesil ja Baharil on suur tüli ning Bahar naaseb vanemate juurde. Efsun läheb Atesi juurde ja otsustab Atesi meeleseisundit enda hüvanguks ära kasutada.

10:10 Kohv+*

11:25 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

11:50 Ei midagi isiklikku 2, 1/12: Oleg Kašin (Bez obid, Läti 2016)

See, et Venemaa presidendi Vladimir Putini pooldajate osakaal Venemaa piiri taga asuvates vene kogukondades on isegi suurem kui etnilisel kodumaal, võib esmapilgul tunduda paradoksaalsena. Läti pole selles osas mingi erand. Sellise oletuse ütles välja Läti TV7 venekeelses saates sarjast “Ei midagi isiklikku” Venemaal põlualune ajakirjanik Oleg Kašin.

12:30 Kaitseala, 2/8 (Zapovednik, Saksa 2017)*

Kogu tõde Venemaa ja maailma poliitikast - nädala ülevaade satiirilises võtmes.

12:45 Sinu õhtu*

13:25 PopDok Põgus pilk maailma, 5/8: Hamburg (A Window on..., Saksa 2016)*

Hamburgis asub Saksamaa suurim sadam, aga Hamburg pole ainult sadamalinn ja Saksamaa värav maailma, vaatamata sellele, et kogu linna elu on seotud veega.

13:50 PopDok Põgus pilk maailma, 6/8: Melbourne (A Window on..., Saksa 2016)

Melbourne'is köidavad turiste suur hulk omapärast tänavakunsti, kultuuri, arhitektuuripärle ja häid kohvikuid.

14:20 Loomalapsed 1, 12/20: Joomine (Inglise 2016)*

Loomatitadele on joogivee leidmine eluküsimus. Namiibia öövurilatibud peavad lootma isa peale, kelle suled on justkui käsnad. Elevandivasikal tuleb õppida londiga jooma. Jaanalinnutibud käivad emme-issi kannul, et õppida kõrbes vett otsima.

14:30 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 46/52 (Vene 2011)*

14:35 Animasari Bobby ja Bill 1, 15/52: Fotokonkurss (Prantsuse 2016)*

Bobby ja Bill osalevad fotokonkursil, et võita tasuta pääsmed loomamaailma lõbustusparki. Piltidistamine ei osutu aga üldsegi lihtsaks ettevõtmiseks!

14:45 Animasari Duda ja Dada 2, 12/26 (Korea Vabariigi 2015)*

15:00 Animasari Mariini ja tema sõprade seiklused vee-aluses maailmas, 49/52: Akvaville on ohus. I osa (Korea Vabariigi 2015)*

Mariin on oma kuldse meritähe portreega võitnud joonistusvõistluse ja saanud selle eest auhinnaks põneva mängu. Kõige rohkem tahaks ta oma saavutust jagada vanaisaga, kes peaks kohe-kohe külla saabuma. Õhupall tulebki, ent seal on tundmatu, kes väidab, et on vanaisa sõber ja tuli otsima abi, sest vanaisa on raskesti haige ja teda saab aidata vaid kuldne meritäht. Mariin jääb uskuma ja tormabki oma meritähe mudelit tooma, et päris meritäht kohale kutsuda. See õnnestub, aga siis selgub, et tundmatu võõras polegi vanaisa sõber...

15:10 Animasari Kiisud, edasi!, 18/32: Lauluke kosmosest (Vene 2014)

Kahel lustakal kassikesel on võlukast, kuhu hüpates muutuvad nende mängud tõelisteks seiklusteks. Nii turnivad kiisud juustust mägedes, purjetavad Mustikakoogi saarele ja kohtuvad imetabaste olenditega. Teele sattunud probleemide lahendamisel on neile abiks ema ja isa ning õppetunni järel saavad kiisud oma mängu uuesti alustada ning õnneliku lõpuni jõuda.

15:20 Kohv+*

16:35 Loodusdokk Isevärki maailm 2, 4/4: Täielikud veidrikud (World's Weirdest, USA 2011)*

Valmistuge suurimateks veidrusteks, sest jätsime selle kummalise teekonna parimad palad viimaseks. Veidrike liigas tippu jõudmiseks tuleb eriliselt silma paista. Pentsikud lendajad, plahvatavad kärnkonnad, ema väljaheidetest toituvad koaalad ja iga läheneva ohu peale oksendavad linnupojad – kõik see on isevärki maailmas tavaline asi.

17:20 Animasari Oota sa!, 4/16 (Vene 1971)

17:30 O.M.A.D., 3/8: Ettevõtjad*

Kolmandas osas räägime regiooni ettevõtjatest. Arvatakse, et Ida-Virumaal on halb ettevõtluskeskkond. Osaliselt on see õige, aga on olemas inimesed, kes riskivad ja loovad oma äri, mis tähendab töötamist 24 tundi ööpäevas. Lõppkokkuvõttes panustavad need inimesed ka regiooni arengusse.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Minu elu, 40/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)*

Ates rõõmustab, et on vanemate eest õigluse kehtestamisel edusamme tegemas. Atesil ja Baharil on suur tüli ning Bahar naaseb vanemate juurde. Efsun läheb Atesi juurde ja otsustab Atesi meeleseisundit enda hüvanguks ära kasutada.

18:55 Minuscule: Tõugu seiklus (Prantsuse 2007)

19:00 Dokfilm Tõejärgne aeg (Post Truth Times, Hispaania 2017)*

Miks ei usalda paljud meediat? Kas internet on muutnud ajakirjandust? Paljud on küsinud, kui suurt rolli mängisid võltsuudised ja valeinformatsioon Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel ning Brexiti referendumi ajal. Donald Trump nimetab ajakirjanikke, eksperte ja meediat valetajateks. Tundub, et arvamused on tähtsamad kui faktid. Kas me peame muretsema sellepärast, et igapäevane infotulv ei kajasta enam tõde? Filmis püütakse saada selgust, kuidas on viimase aja arengud ajakirjanduses ja meedias kujundanud tänapäeva ühiskonda. Kas meil on võimalik saada usaldusväärset informatsiooni tõejärgsel ajastul?

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:25 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 11/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)

Sõda türklastega kulgeb edukalt. Katariina saadab krahv Orlovi Peterburist ära ja kutsub Potjomkini sõjast tagasi. Keisrinna valib Paveli pruudiks printsess Wilhelmina, kontrollimata tema elukombeid ja süütust. Tagajärjed ei lase ennast kaua oodata.

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Kinoklassika Abielus poissmees (Ženatõi holostjak, Vene 1982)

R: Vladimir Rogovoi, O: Larissa Udovitšenko, Juri Grigorjev. 1982. aastal valminud nõukogude komöödia. Sergei ja Tamara tutvuvad rongis. Naine räägib, et sõidab oma vanemate juurde, kes hoiavad parajasti tema poega, mehest on ta aga lõplikult lahku läinud. Vanematele ta sellest rääkida ei taha, sest nood läheksid liialt endast välja. Nii otsustabki Sergei esineda Tamara mehena, ent see roll osutub talle lõpuks vägagi keeruliseks.

23:55 Sinu õhtu*

00:30 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

01:04 rus.err.ee uudised

 


Neljapäev 23.11.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Minu elu, 41/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Efsuni plaan küll õnnestub, kuid see ei tee talle rõõmu. Ta on murest murtud ja otsib ema juurest lohutust. Hülya saab postiga ootamatu dokumendi. Fulya kuuleb kogemata pealt Mehmet Emiri avameelset ülestunnistust. Asim näitab Mügele oma uut kodu.

10:10 Kohv+*

11:25 Rahvale tähtis*

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

12:15 LIVEstonia, 22/24*

Saadame metsa jordaanlase Methali. Tatari juurtega Eesti noormees Aivar õpetab lõunamaalasele lumememme tegemist ja koos araablastega valmistame ning maitseme beduiinide kohvi.

12:45 Sinu õhtu*

13:25 Katy Perry: The Prismatic World Tour (Inglise 2014)

Katy Perry kontsertturnee „Prismatic World” käigus salvestati Austraalias Sydney Allphones Arenal 2014. aasta detsembris. Kavas olid Katy Perry kõik suured hitid ja ka uued laulud 2013. aasta albumilt „Prism”.

14:25 Animasari Võlulamp 1, 44/78 (Vene 2015)*

14:30 Animasari Mõm-mõm-mõmmid 1, 31/52: Oma reeglid (Vene 2015)*

Animasarjas "Mõm-mõm-mõmmid" seiklevad kaks sõpra, pruunkaru Innokenti ehk Ketu ja jääkaru Valge Pilveke. Ketule meeldivad igasugu vidinad ja tehnika, aga Pilveke on tõeline looduslaps, kes teab palju vanu tarkusi. Sõbrad uurivad maailma kumbki oma mätta otsast ja tihtipeale tekitavad eriarvamused paraja segaduse. Lõpuks aga leitakse ikka, et koos saab ka kõige keerulisematest asjadest jagu: loodusearmastus ja tehnikateadmised täiendavad teineteist.

14:35 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 47/52 (Vene 2011)*

14:40 Animasari Bobby ja Bill 1, 16/52: Staarkoer Bill (Prantsuse 2016)*

Koer Maxi saatesse otsitakse uut osatäitjat ja Bill on oma tähelennus juba veendunud, kuid tema enneaegne uhkeldamine toob endaga kaasa suure probleemi...

14:55 Animasari Välk ja Pauk, 6/26: Goblinite krooni jahtimas (Kanada 2008)*

Välk laadib ebaseaduslikult filme alla ja viib kõik Goblinite krooni jahtima. Piksenooled peavad päästma Paugu ja võitma keskaegses mängulahingus Superstaare.

15:20 Kohv+*

16:30 Dokfilm Unelma hukk (The Undocumented, USA 2013)*

Arizona kõrbes on aastate jooksul hukkunud üle 2500 sisserändaja, kes on lootnud jõuda unelmate maale. Smugeldajad võtavad raha, et inimesi läbi kõrbe juhatada, ent jätavad nad siis sihitult ekslema. Kohtumeditsiini ekspertidel tuleb aastas tuvastada rohkem kui 250 piiri ületanud isiku surnukeha. Piirivalvuritel tuleb lisaks seaduse täitmisele tegeleda ka elude päästmisega. Ameerika unelmat otsides võib kõrbes kaotada kõik.

17:30 Külas Boriss Averinil, 5/8: Daniil Granin 2. osa (Vene 2012)*

Boriss Averini ja vene kirjaniku Daniil Granini vestluse jätk. Ajalooromaanist „Minu leitnant“ alanud kesktustelu on kaldunud filosoofilistesse arutlustesse hirmu loomuse üle. Autor pajatab seiku oma rindel veedetud aastatest.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Minu elu, 41/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)*

Efsuni plaan küll õnnestub, kuid see ei tee talle rõõmu. Ta on murest murtud ja otsib ema juurest lohutust. Hülya saab postiga ootamatu dokumendi. Fulya kuuleb kogemata pealt Mehmet Emiri avameelset ülestunnistust. Asim näitab Mügele oma uut kodu.

18:55 Minuscule: Moskiito (Prantsuse 2007)

19:00 LIVEstonia, 23/24

Saates saavad kokku maad, mis on übritsetud merega ja kaheks jagatud - Korea ning Antigua Barbuda. Meid ootab ilmaennustamise koolitus, Korea tants ja Kariibi mere saarte köök. Algab Jevgenija ja Colini seiklus!

19:30 Insight

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

19:55 Kirjaoskuse minut Ksenia Turkovaga

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:25 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 12/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)

Wilhelmina pettus tuleb välja ja Katariina on sunnitud poja vastuseisust hoolimata karmid abinõud kasutusele võtma. Pavel Petrovitšile leitakse uus pruut. Natalja Fjodorovna sünnitab Pavelile troonipärija. Kas Katariina kordab Jelizaveta Petrovna vigu?

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Kinoklassika Inimjaht (The Chase, USA 1966)

Arthur Penni 1966. aastal valminud mängufilm (peaosades Marlon Brando, Jane Fonda ja Robert Redford) jutustab sündmusteahelast, mille käivitab Charlie "Bubber" Reevesi vanglast põgenemine oma kodulinna, kus šerif üritab tulutult kohaliku magnaadi võimutsemisele ning linnarahva seas maad võtnud joomisele ja liiderdamisele piiri panna.

00:35 Sinu õhtu*

01:18 rus.err.ee uudised

 


Reede 24.11.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Minu elu, 42/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Hülya otsib kättemaksu. Efsun, kes tunneb, et on kõik kaotanud, räägib vanaemale, et teab minevikus toime pandud kuritegude kohta täit tött. Secil läheb villasse. Hülya sunnib lapsi enda ja Asimi vahel valima.

10:10 Kohv+*

11:25 Vaatenurk*

Üks Eesti arvamusliidritest mõtiskleb käesoleva nädala aktuaalsete sündmuste üle ja vastab vaatajate ning kuulajate küsimustele. Saatejuhid: ajakirjanikud Artur Aukon (Raadio 4) ja Andrei Titov (ETV+).

12:10 Joondu, valvel!, 8/12*

Dokumentaalsari ajateenistusest Eesti kaitseväes. Sõdurite olme ja elu pahupool kasarmus ning metsas.

12:25 15 noort noortest: Tütrele (15 Young by Young- 20th Anniversary of Freedom. The New Generation is Born, Läti/Prantsuse 2012)*

R: Jerlan Nurmuhhambetov (Kasahstan). „Aida, mu päiksekiir. Sinu ees laiuvad Kasahhi preeriad, suvised karjamaad. Siin peituvad meie nomaadide ajaloo juured.” Nii saab alguse visuaalne poeem, mille režissöör Jerlan Nurmuhhambetov on pühendanud oma tütrele. Avarast loodusest siirduvad nad pealinna Astanasse. „See linn on sulle ehitatud. Sinu tulevikule. See siin on Euraasia süda.” Millises riigis väike Aida lõpuks üles kasvab, preeriate ja moodsa suurlinna piiril?

12:45 Sinu õhtu*

13:20 Melodraama Elu pärast elu (Šizn posle šizni, Vene 2013)

Noor ajakirjanik Maša ei leia vastuarmastust oma ülemuselt Dmitrilt, kes on neiust tublisti vanem ja eelistab kõrgema positsiooniga naisi. Nii võtabki meeleheitel Maša vastu Juri Kozakovi tähelepanuavaldused. Juri on rikas, ilus, hoolitsev ja tänulik mees. Noored abielluvad pikema mõtlemiseta. Kuid üha enam märkab Maša mehe käitumises ja eluviisis kummalisi jooni. Kui abikaasat pole kodus ja Maša suurde majja ihuüksi jääb, kuuleb ta pidevalt kellegi samme ja silmab aias kellegi varju. Varsti jõuab neiu hirmsa saladuse jälile ja tema elu satub ohtu. Kas Maša jääb ellu? Kes teda raskel minutil aitavad? „Elu pärast elu” on Ukraina režissööri Aleksandr Budjonnõi 2013. aasta kriminaalsete sugemetega melodraama. Peaosades mängivad Julia Mavrina, Evklid Kjurdzidis ja Anton Pampušnõi.

14:55 Nael lihas: Jüri Asari (Eesti 2016)

Kõrgema kategooria õigusnõustaja Jüri Asari orienteerub kulinaaria tarkusesalves sama hästi kui seadustes. Tema juhtimisel õnnestus Vitali Vesterinenil ja Ksenia Repsonil valmistada maitsev pardirind apelsinikastmes koos ahjukartulitega. Tootja Osakond OÜ.

15:20 Kohv+

16:35 Rahvale tähtis*

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

17:30 LIVEstonia, 23/24*

Saates saavad kokku maad, mis on übritsetud merega ja kaheks jagatud - Korea ning Antigua Barbuda. Meid ootab ilmaennustamise koolitus, Korea tants ja Kariibi mere saarte köök. Algab Jevgenija ja Colini seiklus!

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Minu elu, 42/120 (O Hayat Benim, Türgi 2014)*

Hülya otsib kättemaksu. Efsun, kes tunneb, et on kõik kaotanud, räägib vanaemale, et teab minevikus toime pandud kuritegude kohta täit tött. Secil läheb villasse. Hülya sunnib lapsi enda ja Asimi vahel valima.

18:55 Minuscule: Pikad hüpped (Prantsuse 2007)

19:00 Dokfilm Suur jõgi, 1/2: Retk Leena lättele (Eesti 2011)

Filmide "Middendorffi jälgedes" ja "Muskusveise tagasitulek" tegijad esitlevad uut filmi Siberi loodusest. Sedakorda tehti retked jõehiiglase Leena lättele ja suubumiskohta. Leena lõikab Euraasia mandri põhja-lõuna suunal 4000 kilomeetri ulatuses pooleks ja suubub Sahha poolsaarel Põhja-Jäämerre. Filmimehed Vasili Sarana ja Riho Västrik seiklevad taigas, tundras ning mägedes, et avastada ürglooduse külgetõmbe saladusi. Dokumentaalfilm ?Suur jõgi? koosneb kahest osast - Retk Leena lättele ja Delta. Leena jõgi, mis voolab risti läbi Venemaa, on tõeline elu allikas kõigile, kes elavad tema kallastel. Keskjooksul on Leena kohati kuni 30 kilomeetri laiune, enne suubumist Põhja-Jäämerre aga hargneb 150 kilomeetrise läbimõõduga deltaks. Kuid see hiiglane algab nagu iga teine jõgigi nirena Baikali aheliku veerult. Esimesed kilomeetrid voolab jõgi läbi inimasustuseta taiga, mida peetakse pruunkaru kuningriigiks. Režissöör Vasili Sarana, operaatorid Arvo Vilu, Vasili Sarana, Joosep Matjus, helilooja Seppo Vanhatalo, monteerija Liina Trishkina, produtsent Riho Västrik. Tootja OÜ Vesilind koostöös Bayerischer Rundfunkiga.

19:50 Lasnamäe muuseum, 3/12: Aljona Tubaleva (Eesti 2016)

Muuseumi pedagoog Aljona Tubaleva elab Lasnamäel juba 26 aastat. Ta on väga aktiivne inimene ja osaleb paljudes projektides, näiteks tegeleb ta juba mitu aastat TedxLasnamäe projektiga. Tootja Diafilm OÜ.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:25 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:00 Komöödiasari Olga, 3/20 (Vene 2016)

Olga püüab leida Anja, kes on Andrjuhhaga jalga lasknud, ja leiab ta bordellist. Vapustatud "mamma" ajab Olga "asutusest" minema, laskmata tal tütrega rääkida. Kuid Olga ei jäta jonni ja jätkab halvaendelisse korterisse trügimist, et rase tütar kaasa viia.

21:25 Komöödiasari Olga, 4/20 (Vene 2016)

Olga võtab ette Jurgeni apartemendi remondi, et see urgas üürile anda. Griša pakub end appi. Samal ajal viiakse Jurgen politseisse… tunnismeheks. Andrjuhha aga püüab hoovis Timofeina esineda.

21:50 ETV+ muusika

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Komöödiafilm Pahupidi armastus (Ljubov-morkov, Vene 2007)

Aleksander Striženovi 2007. aasta komöödiafilm. O: Goša Kutsenko, Kristina Orbakaite, Jevgeni Stõtškin, Andrei Krasko, Mihhail Kozakov jt. Marina ja Andrei andsid abielludes tõotuse üksteist igavesti armastada. Paraku on aja möödudes kirg suhtest kadunud ning asemele tulnud karjäär, argielu, sõbrad ja isiklikud huvid. Paar tülitseb järjest enam pisiasjade pärast, koos veedetud hetki jääb aga aina vähemaks. Abikaasad on lahutuse äärel. Viimane võimalus perekonda alles hoida on minna pereterapeut Kogani nõustamisele. Kuid iseäralik doktor kasutab mitte just kõige traditsioonilisemaid meetodeid. Hommikul ärkavad mees ja naine oma kodus üles ja avastavad, et nende kehad on läinud vahetusse. Nüüd peavad nad saama oma teisepoole keha ja meelega sama heaks sõbraks kui iseendaga.

00:15 Sinu õhtu*

00:45 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

01:18 rus.err.ee uudised

 


Laupäev 25.11.2017

07:30 Animasari Papist poisid, 61/78: Talvevarud (Vene 2015)

Seitsme maa ja mere taga paberi ja papi maal elasid kord sõbrad - papist poisid põder Aristoteles ning rähn Toks-Toks. Papist poisid satuvad alatasa paberlikesse seiklustesse, millest kutsuvad osa saama nii mängulustilisi lapsi kui ka lapsemeelseid täiskasvanuid, kellele meeldib meisterdada paberist ja papist igasuguseid põnevaid asju.

07:35 Animasari Mõm-mõm-mõmmid 1, 32/52: Pilveke kardab kõrgust (Vene 2015)

Animasarjas "Mõm-mõm-mõmmid" seiklevad kaks sõpra, pruunkaru Innokenti ehk Ketu ja jääkaru Valge Pilveke. Ketule meeldivad igasugu vidinad ja tehnika, aga Pilveke on tõeline looduslaps, kes teab palju vanu tarkusi. Sõbrad uurivad maailma kumbki oma mätta otsast ja tihtipeale tekitavad eriarvamused paraja segaduse. Lõpuks aga leitakse ikka, et koos saab ka kõige keerulisematest asjadest jagu: loodusearmastus ja tehnikateadmised täiendavad teineteist.

07:40 Animasari Võlulamp 1, 45/78 (Vene 2015)

07:45 Animasari Naerupallid murravad koode, 36/51: Aastatuhandete loendaja (Vene 2011)

Vares Vaak ja Põder Põrr otsustavad mängida ninanipsu Ollile ning Roosile, et pääseda oma kajutite koristamisest. Nad süüdistavad vapraid koristajaid arheoloogilise leiu rikkumises. Aga kuidas määrata kindlaks, kui vana mingi ese on?

08:00 Lastefilm Väike draakon Kokosaurus (Coconut. The Little Dragon- True Friendship is Fireproof, Saksa 2014)

Väike tulelohe Kokosaurus saab ülesande valvata tulehakatist, mis aitab lohedel tuld pursata, kuid rohuhunnik varastatakse tema nina alt! Kokosaurus läheb kadunud tulehakatist otsima, abiks lohe Oskar ja okassiga Matilda. Varsti mõistab Kokosaurus, et teised lohed tulelohesid eriti ei salli. Kokosaurus peab tulehakatise tagasi tooma ja põleva vulkaaniga hakkama saama, aga mis põhiline - kuidas ühendada lohede kogukonnad ja päästa saar hävingust?

09:20 Animasari Välk ja Pauk, 7/26: Vampiirroboti needus (Kanada 2008)

Seidi nakatub kurja dr Vere poolt loodud vampiiriviirusega. Salapärane vampiirikütt aitab Pauku ja ta peab vabastama Piksenooled vampiirineedusest enne, kui kõigi jaoks on liiga hilja.

09:45 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 48/52 (Vene 2011)

09:50 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 49/52 (Vene 2011)

10:00 Komöödiasari Olga, 3/20 (Vene 2016)*

Olga püüab leida Anja, kes on Andrjuhhaga jalga lasknud, ja leiab ta bordellist. Vapustatud "mamma" ajab Olga "asutusest" minema, laskmata tal tütrega rääkida. Kuid Olga ei jäta jonni ja jätkab halvaendelisse korterisse trügimist, et rase tütar kaasa viia.

10:25 Komöödiasari Olga, 4/20 (Vene 2016)*

Olga võtab ette Jurgeni apartemendi remondi, et see urgas üürile anda. Griša pakub end appi. Samal ajal viiakse Jurgen politseisse… tunnismeheks. Andrjuhha aga püüab hoovis Timofeina esineda.

10:50 ETV+ muusika

11:00 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

11:25 Põlvkond 2000: Naiselikkus (ETV 1999)

Vene noored arutlevad naiselikkuse üle, sekka televaatajate arvamusi, saatejuhid Natalia Malleus ja Andres Raid.

12:25 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 9/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)*

Vennad Orlovid peksavad Potjomkini läbi. Katariina saadab Grigori Orlovi karistuseks Poola rindele. Väike Aleksei sõidab Inglismaale õppima. Sofia ei taha Paveli lapsest vabaneda. Keisrinna nõuab, et ta lõpetaks suhted troonipärijaga. Katariina Teisest saab Katariina Suur.

13:15 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 10/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)*

Venemaa kuulutab Türgile sõja. Türklaste väed ületavad venelaste omi mitmekordselt, ent venelased saavutavad ühe võidu teise järel. Katariina ja Potjomkin vahetavad armastuskirju. Pavel Petrovitši lapsepõlvesõber Pjotr Razumovski teeb Sofiale abieluettepaneku ja on valmis tema poja lapsendama.

14:10 Külas Boriss Averinil, 5/8: Daniil Granin 2. osa (Vene 2012)*

Boriss Averini ja vene kirjaniku Daniil Granini vestluse jätk. Ajalooromaanist „Minu leitnant“ alanud kesktustelu on kaldunud filosoofilistesse arutlustesse hirmu loomuse üle. Autor pajatab seiku oma rindel veedetud aastatest.

14:35 PopDok Tesla vaba energia (Svobodnaja energija Teslõ, Ukraina 2011)

Nikola Tesla (1873–1943) oli serbia päritolu leiutaja, elektri- ja mehaanikainsener ning füüsik, kes töötas Ameerika Ühendriikides. Tesla panus elektri kasutuselevõttu ärilisel eesmärgil ja paljud tema edasiarendused elektromagnetismi vallas on tähelepanuväärsed. Tema patendid ja teoreetiline töö on aluseks nüüdisaegsetele vahelduvvoolu elektrienergiaga süsteemidele, sealhulgas ka mitmefaasiline elektrijaotuse süsteem ja vahelduvvoolu elektrimootor. Tesla suhted tööandjatega olid keerulised: Thomas Alva Edison nägi temas immigrandist rivaali ega tahtnud toetada tema ideesid, muud rahastajad soovisid, et ta tegeleks üksnes asjadega, mis kasumit toodavad.

15:30 Doksari Tere, maailm!, 2/10 (Hello World, USA 2016)*

Ashlee Vance läheb Rootsi, kus ta tutvub inimesega sarnase välimuse ja käitumisega ning suhelda oskava roboti arendamisega. Ta uurib, millised on rootslaste tavad ja meelelaad ning kuidas jõudis riik tehnoloogiliselt nii kõrgele tasemele. Rootsi põhjaosas külastab ta Facebooki andmekeskust ja näeb tohutuid turbiine, mis sellele elektrit annavad.

15:55 Viimne ellujääja, 3/6 (Last Woman Standing, Inglise 2010)*

Sportlased õpivad ekstreemset Filipiinide võitluskunsti pekiti-tirsia kali't. See on nende elu raskeim nädal, mille järel on nad vastamisi Filipiinide eliitüksustega.

16:50 Nael lihas: Jüri Asari (Eesti 2016)*

Kõrgema kategooria õigusnõustaja Jüri Asari orienteerub kulinaaria tarkusesalves sama hästi kui seadustes. Tema juhtimisel õnnestus Vitali Vesterinenil ja Ksenia Repsonil valmistada maitsev pardirind apelsinikastmes koos ahjukartulitega. Tootja Osakond OÜ.

17:15 Animafilm Karupoeg Puhh ja toimekas päev (Vinni-Puh i den zabot, Vene 1972)

A. A. Milne loomingu põhjal valminud armastatud nõukogude multifilm, mis toob vaatajani Karupoeg Puhhi ja tema sõprade seiklused. Tegu on režissöör Fjodor Hitruki loodud triloogia ühe osaga, mis räägib sellest, kuidas eesel Iiah, kel on juhtumisi sünnipäev, on kaotanud ära oma saba ja on nüüd õnnetu. Puhh, Notsu ja Öökull annavad endast parima, et teda lohutada ning sünnipäeva puhul rõõmustada. Režissööri käe all valminud teised kaks osa kannavad pealkirju „Karupoeg Puhh” ja „Karupoeg Puhh läheb külla”.

17:40 Dokfilm Suur jõgi, 1/2: Retk Leena lättele (Eesti 2011)*

Filmide "Middendorffi jälgedes" ja "Muskusveise tagasitulek" tegijad esitlevad uut filmi Siberi loodusest. Sedakorda tehti retked jõehiiglase Leena lättele ja suubumiskohta. Leena lõikab Euraasia mandri põhja-lõuna suunal 4000 kilomeetri ulatuses pooleks ja suubub Sahha poolsaarel Põhja-Jäämerre. Filmimehed Vasili Sarana ja Riho Västrik seiklevad taigas, tundras ning mägedes, et avastada ürglooduse külgetõmbe saladusi. Dokumentaalfilm "Suur jõgi" koosneb kahest osast - Retk Leena lättele ja Delta. Leena jõgi, mis voolab risti läbi Venemaa, on tõeline elu allikas kõigile, kes elavad tema kallastel. Keskjooksul on Leena kohati kuni 30 kilomeetri laiune, enne suubumist Põhja-Jäämerre aga hargneb 150 kilomeetrise läbimõõduga deltaks. Kuid see hiiglane algab nagu iga teine jõgigi nirena Baikali aheliku veerult. Esimesed kilomeetrid voolab jõgi läbi inimasustuseta taiga, mida peetakse pruunkaru kuningriigiks. Režissöör Vasili Sarana, operaatorid Arvo Vilu, Vasili Sarana, Joosep Matjus, helilooja Seppo Vanhatalo, monteerija Liina Trishkina, produtsent Riho Västrik. Tootja OÜ Vesilind koostöös Bayerischer Rundfunkiga.

18:25 Melodraama Naerata, kui tähed nutavad (Ulõbnis, kogda platšut zvjozdõ, Vene 2010)

Jegor Nikolski (Aleksandr Golubev) on noor ja järelemõtlematu, just see sillutab tema teed tõelise armastuse juurde. Jegor veab sõpradega kihla, et ta hüppab katuselt alla ja teebki seda ning tuleb teadvusele alles haiglas. Esimesena näeb ta imekena kirurgi Anna (Viktoria Issakova) nägu. Talle omase otsusekindlusega armub Jegor Annasse, kuid nende romaan jääb üürikeseks. Anna abiellub linnapeaga ja Jegor leiab teise neiu. Noorte teed ristuvad taas ja seekord ei jää see kohtumine viimaseks... Režissöör Margarita Krassavina.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 O.M.A.D., 4/8: Mina jään

Neljandas osas räägitakse aktiivsetest noortest. Kõik on ära läinud, aga nemad on jäänud... Nad näevad oma regiooni probleeme, ja usuvad, et suudavad olukorda muuta. „Kes siis veel, kui mitte meie?“ – küsivad nad iseendalt. Ja jätkuvalt ajavad oma asja: loovad, õpetavad ja käivad kodutehases tööl.

20:45 Ajaloodokk Somme 1916: mõlemalt poolt okastraati 1, 3/3 (The Somme 1916 - From Both Sides of the Wire, Inglise 2016)

Ajaloolane Peter Barton jätkab kuulsal Somme’i jõe võitlustandril ja Saksamaa arhiivides verise lahingu uurimist. Kolmandas osas on vaatluse all lahingu viimased kuud ja sakslaste taktika, mis pikendas kogu Esimest maailmasõda kaugelt üle liitlaste ootuse.

21:35 Balti uudised

22:00 Kinoklassika Inimjaht (The Chase, USA 1966)*

Arthur Penni 1966. aastal valminud mängufilm (peaosades Marlon Brando, Jane Fonda ja Robert Redford) jutustab sündmusteahelast, mille käivitab Charlie "Bubber" Reevesi vanglast põgenemine oma kodulinna, kus šerif üritab tulutult kohaliku magnaadi võimutsemisele ning linnarahva seas maad võtnud joomisele ja liiderdamisele piiri panna.

00:10 15 noort noortest: Polina (15 Young by Young- 20th Anniversary of Freedom. The New Generation is Born, Läti/Prantsuse 2012)

R: Roman Bondartšuk (Ukraina). Vana professor Semjon Rõbkin on pika karjääri jooksul harinud tervet plejaadi andekaid muusikuid. Aga varem või hiljem lahkuvad kõik noored orkestrist, et minna mängima mõnda kuulsasse bändi. Kuidas vältida orkestri lagunemist? Üheks võimalikuks lahenduseks on väike Polina, tütarlaps, kes mängib saksofoni, trombooni ja klaverit. Järgmiste pillidena võtab ta ette klarneti ja tuuba. Ta tahab luua ühe-tüdruku-orkestri, asendades vajadusel kõiki orkestri lahkunud liikmeid.

00:25 Draamasari Redwater, 4/6 (Inglise 2017)*

Eileen teeb teatavaks oma plaanid Cois Dara kohta. Bernie tuleb lapsepuhkuselt tagasi tööle, sest kahtlustab, et Lance'i surm polnud õnnetusjuhtum. Kui Berniel algab sünnitus, peab Dermott otsustama, kas jätta ema ja laps ellu või tappa nad. Kui Andrew, Kieran ja Sam haiglast tulevad, soovitab Agnes neil titevarbaid kasta. Juues tärkavad ammused mälestused. Kieranile meenub midagi paadiõnnetusest. Cois Dara farm süttib põlema.

01:21 rus.err.ee uudised

 


Pühapäev 26.11.2017

07:30 Animasari Duda ja Dada 2, 13/26 (Korea Vabariigi 2015)

07:40 Animasari Džungliraamat 2, 22/52: Džunglitšempionid (Saksa 2014)

Tabaqui narrib Mowglit džungli kõige aeglasemaks asukaks ja solvunud inimlaps otsustab šaakali endaga võistelda.

07:50 Animasari Mariini ja tema sõprade seiklused vee-aluses maailmas, 50/52: Akvaville on ohus. II osa (Korea Vabariigi 2015)

Röövlid saavad meritähe endi kätte, ent ei oska sellega midagi peale hakata. Lapsed vabastavad vanaisa ja koos asutakse röövleid jälitama. Kuidas lugu lõpeb, sellest juba filmis.

08:05 Animasari Vurajad 2, 25/26 (Korea Vabariigi 2012)

08:20 Animasari Vurajad 2, 26/26 (Korea Vabariigi 2012)

08:35 Animasari Peeter Paani uued seiklused 2, 13/26 (The New Adventures of Peter Pan, India/Prantsuse Saksamaa 2016)

08:55 Animasari Bobby ja Bill 1, 17/52: Moodne koer (Prantsuse 2016)

Ming ja Pauka hülgavad Billi, et sõbrustada palju moeteadlikuma Raketiga. Sõprade poolehoiu võitmiseks üritab Bill endale ilusat kaelarihma kujundada, kuid tal juhtub väike õnnetus...

09:10 Animasari Bobby ja Bill 1, 18/52: Operatsioon Kuu (Prantsuse 2016)

Bill ja Karoliine võistlevad naabrikass Kaprali ja tema perenaise proua Tikuga, et võita kosmoselend Kuule!

09:25 Scan2Go 1, 47/52: Lumine kõrb (Jaapani 2010)

"Scan2Go" tegevus toimub imelises tulevikumaailmas, kus kõigi galaktikate asukatel on üks ühine huvi – võidusõidud. Sarja peategelase Kayuza „Kaz” Gordoni unistus on saada parimaks Scan2Go sõitjaks. Koos oma tiimiga suundub ta Maalt kosmosesse, et õppida parimatelt sõitjatelt, kuidas Scan2Go maailmas läbi lüüa. Algab Scan2Go viimase suure sõidu teine eelvoor ning võistlejate seas on ka Shiro ja Myron. Shirole meenub tema ema, keda ta juba lapsest peale näinud pole, ja see lööb ta rivist välja. Kas ta suudab end taas koguda ja siiski finaali pääseda?

09:50 Loomalapsed 1, 13/20: Kavalad nipid (Inglise 2016)

Andy Dayle meeldivad trikid, mida loomalapsed õpivad. Vöötoravad oskavad näljase lõgismao vana maokestaga ära petta. Kookospähkli-kaheksajalg veeretab end kookospähkli koore sees ohust eemale, orhidee-palvetajaritsikate paljude trikkide hulgas aga on isegi kung-fu.

10:00 O.M.A.D., 4/8: Mina jään*

Neljandas osas räägitakse aktiivsetest noortest. Kõik on ära läinud, aga nemad on jäänud... Nad näevad oma regiooni probleeme, ja usuvad, et suudavad olukorda muuta. „Kes siis veel, kui mitte meie?“ – küsivad nad iseendalt. Ja jätkuvalt ajavad oma asja: loovad, õpetavad ja käivad kodutehases tööl.

10:30 Balti uudised*

10:55 Melodraama Naerata, kui tähed nutavad (Ulõbnis, kogda platšut zvjozdõ, Vene 2010)*

Jegor Nikolski (Aleksandr Golubev) on noor ja järelemõtlematu, just see sillutab tema teed tõelise armastuse juurde. Jegor veab sõpradega kihla, et ta hüppab katuselt alla ja teebki seda ning tuleb teadvusele alles haiglas. Esimesena näeb ta imekena kirurgi Anna (Viktoria Issakova) nägu. Talle omase otsusekindlusega armub Jegor Annasse, kuid nende romaan jääb üürikeseks. Anna abiellub linnapeaga ja Jegor leiab teise neiu. Noorte teed ristuvad taas ja seekord ei jää see kohtumine viimaseks... Režissöör Margarita Krassavina.

12:25 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 11/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)*

Sõda türklastega kulgeb edukalt. Katariina saadab krahv Orlovi Peterburist ära ja kutsub Potjomkini sõjast tagasi. Keisrinna valib Paveli pruudiks printsess Wilhelmina, kontrollimata tema elukombeid ja süütust. Tagajärjed ei lase ennast kaua oodata.

13:15 Draamasari Katariina. Tähelend 2, 12/12 (Ekaterina. Vzljot, Vene 2016)*

Wilhelmina pettus tuleb välja ja Katariina on sunnitud poja vastuseisust hoolimata karmid abinõud kasutusele võtma. Pavel Petrovitšile leitakse uus pruut. Natalja Fjodorovna sünnitab Pavelile troonipärija. Kas Katariina kordab Jelizaveta Petrovna vigu?

14:10 Külas Boriss Averinil, 6/8: Jevgeni Griškovets (Vene 2013)

Saate kangelaseks on näitleja ja lavastaja Jevgeni Griškovets, kes sai 20. sajandi lõpus tuntuks monolavastuse „Kuidas ma koera sõin“ autorina, mille eest omistati talle Kuldse Maski preemia. Griškovetsi teatritööd on tuntud mitte üksnes Venemaal, vaid ka Euroopas.

14:35 PopDok Kas dieedid pikendavad eluiga? (Eat To Live Forever with Giles Coren, Inglise 2015)

Kas äärmuslikud dieedid ja elustiilivalikud võivad tõesti eluiga pikendada? Inglise toidukriitik ja ajakirjanik Giles Coren otsib filmis vastust just sellele küsimusele. Ta kohtub mitmete toitumisele peaaegu religioosselt pühendunud inimestega, uurides lähemalt ja katsetades endagi peal kalorite piiramist, paleodieeti ning puuvillja-marjadieeti. Kas ja mida oleks neist dieetidest üle võtta? Kus õieti peitub pika eluea saladus?

15:30 Doksari Tere, maailm!, 3/10 (Hello World, USA 2016)

Ashlee Vance läheb Iisraeli uurima, kuidas sealne armeeteenistus innustab noori asutama idufirmasid, mistõttu Iisrael on idufirmade arvult USA järel teisel kohal. Ta näeb sõjalist kaitsesüsteemi Raudkuppel ja pisikest laborit, mis saadetakse kosmosesse. Jeruusalemmas juhib ta silmadega iPadi, Naatsaretis uurib ta aga seda, kuidas on idufirmade riiki kaasatud sealne araablaste kogukond.

15:55 Viimne ellujääja, 4/6 (Last Woman Standing, Inglise 2010)

Sarja neljandas osas proovivad sportlased kätt avamerel parvetamisega. Tagbanua suguharu naised käivad bambusevartest parvedega kala ja teisi mereande püüdmas. Viis Briti tüdrukut teevad koos nendega läbi 12 kilomeetri pikkuse võistluse mööda ookeani.

16:50 Meie inimesed: Andrei (ETV 2016)

Eesti kõige kaugematesse nurkadesse ei jagu tavaliselt tipptasemel arstiabi. Andreid on kutsutud arstina tööle paljudesse riikidesse üle maailma, aga tema on otsustanud end kirurgina tippu töötada just Narvas, tõsta siin teenuste kvaliteeti ja õpetada välja kohalikke spetsialiste. Kuidas ja millise hinnaga ta seda teeb? Režissöör Märten Vaher, autor-toimetaja Mirjam Matiisen, produtsent Hannela Lippus.

17:15 Kinoklassika Abielus poissmees (Ženatõi holostjak, Vene 1982)*

R: Vladimir Rogovoi, O: Larissa Udovitšenko, Juri Grigorjev. 1982. aastal valminud nõukogude komöödia. Sergei ja Tamara tutvuvad rongis. Naine räägib, et sõidab oma vanemate juurde, kes hoiavad parajasti tema poega, mehest on ta aga lõplikult lahku läinud. Vanematele ta sellest rääkida ei taha, sest nood läheksid liialt endast välja. Nii otsustabki Sergei esineda Tamara mehena, ent see roll osutub talle lõpuks vägagi keeruliseks.

18:40 Hetk ajaloos: Punakaart

Kätte on jõudnud aeg, kus igaüks siin riigis peab end tõestama. Lähenemas on otsustavate tegude aeg. Selle ootuses organiseerivad enamlased oma punakaardi, kus leiavad rakendust nii noored kui ka vanad töölised. Ja muidugi ka õed Tislerid.

18:45 Loodusdokk Isevärki maailm 3, 1/4: Kummalised kõhutäied (World's Weirdest, USA 2012)

Pentsik välimus, jahmatavad mutatsioonid ja üllatavad harjumused. Millised on loodusliku valiku võimalused ja geneetilised piirid? Maailmas, kus ellu jäävad kõige paremini kohastunud, kuulub tulevik kõige pentsikumatele. Jahmatav, häiriv ja õõvastav. Loomade lemmiktoit võib inimesel kõhu keerama panna. Mõni maiustab väljaheidete ja mõni muude veidrate delikatessidega. Näiteks pelikan suudab tervelt alla neelata poolekilose tuvi. Ning tooreste kärnkonnadega maiustamine võib saatuslikuks saada. Aga tõelist gurmaani see ometi ei heiduta.

19:30 Komöödiasari ENSV 1, 2/7: Punane kaelarätt (ETV 2010)

Aino saab loa „Vremjat“ vaadata. Ats arvab, et on oma õpilaste seas populaarne. Sirjele lubatakse anda Tööpunalipu orden. Paavo rakendab kasuisa enda kasuks tööle.

20:00 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)

20:30 Kaitseala, 3/8 (Zapovednik, Saksa 2017)

Kogu tõde Venemaa ja maailma poliitikast - nädala ülevaade satiirilises võtmes.

20:45 Melodraama Chateau Meroux (The Chateau Meroux, USA 2010)

R: Bob Fugger, O: Marla Sokoloff, Amanda Righetti. Wendy (Marla Sokoloff) on noor ja tark suurlinna neiu, kellel pole õnnestunud veel leida seda õiget – seda nii töös kui ka eraelus. Teade isa surmast muudab aga neiu elu päevapealt. Isa, keda Wendy polnud terve oma teadliku elu näinud ega tundnud, on talle määranud oma testamendis Californias asuva Napa Valley veinimõisa, mis nüüd uut perenaist ootab. Koos parima sõbranna Jenniferiga (Amanda Righetti) suundubki Wendy pea ees tundmatusse, kartes, et ta ei saa oma uues rollis hakkama. Peagi selgub, et San Franciscos pidevalt valede valikute otsa komistanud Wendy on tegelikult otsusekindel naine, kelle käes pole isegi suure veinimõisa pidamine ületamatu. Kuid tulusat äri ihkavad naabruskonnas ka teised, kes püüavad Wendylt mõisa pettustega üle osta. Romantilise suvekomöödia peaosades näeme Marla Sokoloffi („The Practice”, „Kutt, kus mu auto on?”) ja Eesti telepublikule menusarjast „Mentalist” tuttavat Amanda Righettit. Kõrvalosas salakavala härra Nathanina astub üles ekraanilegend Christopher Lloyd („Tagasi tulevikku” triloogia). Filmi on lavastanud debütant Bob Fugger.

22:15 Komöödiafilm Pahupidi armastus (Ljubov-morkov, Vene 2007)*

Aleksander Striženovi 2007. aasta komöödiafilm. O: Goša Kutsenko, Kristina Orbakaite, Jevgeni Stõtškin, Andrei Krasko, Mihhail Kozakov jt. Marina ja Andrei andsid abielludes tõotuse üksteist igavesti armastada. Paraku on aja möödudes kirg suhtest kadunud ning asemele tulnud karjäär, argielu, sõbrad ja isiklikud huvid. Paar tülitseb järjest enam pisiasjade pärast, koos veedetud hetki jääb aga aina vähemaks. Abikaasad on lahutuse äärel. Viimane võimalus perekonda alles hoida on minna pereterapeut Kogani nõustamisele. Kuid iseäralik doktor kasutab mitte just kõige traditsioonilisemaid meetodeid. Hommikul ärkavad mees ja naine oma kodus üles ja avastavad, et nende kehad on läinud vahetusse. Nüüd peavad nad saama oma teisepoole keha ja meelega sama heaks sõbraks kui iseendaga.

00:00 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)*

00:37 rus.err.ee uudised

 


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Другие материалы рубрики

Последние сообщения