ETV+ saatekava

18.06.2018 - 24.06.2018

 


Esmaspäev 18.06.2018

07:00 Suurepärane nelik

Informatiivne ja meelelahutuslik programm, mis aitab hea tujuga tervitada uut päeva. Aktuaalsed uudised, reportaažid Eestist ja välismaalt, pressiülevaated, ilmateated, spordi- ning kultuuriuudised, intervjuud huvitavate inimestega, kohtumised teatri- ja kinokuulsustega, tänava- ja telefoniküsitlused, huumor ning hea muusika.

09:30 Draamasari Minu elu, 31/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Hülya ajab Nurani ja Sakine minema. Ta nõuab Asimilt Secili kohta aru ja Asim teatab, et jätab ta maha. Efsun saab isikutõendi Atahani nimele. Ates läheb jälle Kenaniga rääkima. Saanud teada, et tapetud Taifun oli Atesi isa, ja kuulnud tätoveeringu kirjeldust, ajab Kenan oma poja kodust minema.

10:30 Draamasari Minu elu, 32/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Ates ja Semra lähevad Nuranilt ning Ilyasilt Bahari kätt paluma. Nuran viskab nad välja. Kuuldes, et Nuran tahab Efsuni Atesiga paari panna, põgeneb Bahar koos Atesiga. Efsun on endast väljas ja solvab kõiki Mehmet Emiri pere liikmeid. Secilil ja Asimil on ilus õrnusehetk, kuid Secil ei taha perekonda lõhkuda. Müge teeb emale isa pärast etteheiteid.

11:25 Aafrika, 3/5: Kongo vihmamets (Africa, Inglise 2013)

Aafrika südames laiuv Kongo vihmamets hõlmab 5 miljonit ruutkilomeetrit. Ehkki esmapilgul näib mets tühjana, elutseb siin rohkem loomi kui kusagil mujal Aafrikas. Šimpansid varastavad mett, mida mesilased on usinasti valmistanud. Hieroglüüfpüüton soojendab end päikese käes ja läheb siis pesaurgu, et oma kehasoojusega mune soojendada. Öö saabudes mets muutub. Pisikesed konnad peidavad oma munad kokkukeeratud taimelehtede sisse, elevandid võitlevad, nii et maa müdiseb. Nii suured kui ka väikesed peavad enda ja oma valduste eest seisma.

12:15 Briti parim pagar – meistriklass 6, 1/4 (The Great British Bake Off: Masterclass, Inglise 2015)

Pärast kümmet nädalat pingelist võistlust näitavad Mary ja Paul ise, kuidas saates tehtud küpsetisi kõige nutikamalt ning täiuslikumalt valmistada. Esimeses saates tulevad ahjust Madeira kook, Kreeka pähkli kook, biscotti’d, arlette’id ning retroklassika, milleks on Schwarzwaldi tort.

13:15 Mängufilm Suure karu pojad (Die Söhne der großen Bärin, Saksa 1966)*

Suure karu pojad / Die Söhne der großen Bärin, Saksamaa DV, Jugoslaavia 1966. Rež: Josef Mach, os: Gojko Mitic, Jir? Vrst?la, Rolf Römer. DEFA-stuudio nö iisternide sarja esimeses ametlikus filmis kehastas seni peamiselt kaskadöörina episoodilisi rolle täitnud Gojko Mitic esimest korda peaosa, see tõi talle superstaari staatuse idabloki maades. Mitic mängib “Suure karu poegades” noort väepealikku Tokei-ithot, kes püüab ennastsalgavalt kaitsta Dakota hõimu territooriumi valgete kurikaelte eest, kes meeleheitlikult otsivad taga indiaanlaste esivanemate peidetud kulda. Pärast mitmeid ebavõrdseid lahinguid tuleb indiaanlastel leppida ebainimlike tingimustega reservaadis, kuhu valged mehed on nad ajanud. Tokei-itho ei taha olukorraga leppida ja kutsub kõiki hõime endaga liituma, et koos vaenlasele vastu astuda. Viimaks kutsub ta duellile ka valgete jõugu pealiku Punase Rebase (Jir? Vrst?la), mehe, kes kord tappis reeturlikult tema isa. “Suure karu pojad” sai idabloki riikides hitiks, millele järgnes DEFA-stuudiolt veel tosinkond indiaanifilmi, kus kunagine Serbiast pärit kehalise kasvatuse õpetaja Mitic sai näidata oma trimmis keha ja kaskadöörioskusi. Film võeti üles Montenegros ja Ida-Saksamaa mäestikes, mis pidi meenutama Dakota maastikku. Mitici kõrval teeb silmapaistva rolli salaliku jänkina populaarne tšehhi näitleja Jir? Vrst?la. Linateose aluseks on võetud menuka Ida-Saksa kirjaniku Liselotte Welskopf-Henrichi mitmeosaline noorteromaan, milles on üksipulgi kirjeldatud indiaanlaste eluolu Ameerikas.

14:45 MyWorld: Anželika Jarmuševitš, luuletaja (Vene 2018)*

14:50 Jalgpalli MM: Rootsi - Lõuna-Korea

Nižni-Novgorodis mängitakse täna F-grupi mäng Rootsi ja Lõuna-Korea vahel. 1958. aastal teiseks jäänud Rootsi ja 2002. aasta neljanda koha saanud Lõuna-Korea on varem omavahel kohtunud ainult kolm korda ja needki kõik sõprusmängudes.

17:00 Aafrika, 3/5: Kongo vihmamets (Africa, Inglise 2013)*

Aafrika südames laiuv Kongo vihmamets hõlmab 5 miljonit ruutkilomeetrit. Ehkki esmapilgul näib mets tühjana, elutseb siin rohkem loomi kui kusagil mujal Aafrikas. Šimpansid varastavad mett, mida mesilased on usinasti valmistanud. Hieroglüüfpüüton soojendab end päikese käes ja läheb siis pesaurgu, et oma kehasoojusega mune soojendada. Öö saabudes mets muutub. Pisikesed konnad peidavad oma munad kokkukeeratud taimelehtede sisse, elevandid võitlevad, nii et maa müdiseb. Nii suured kui ka väikesed peavad enda ja oma valduste eest seisma.

17:50 Jalgpalli MM: Belgia - Panama

Staaridest tulvil Belgia koondisele astub G-grupi esimeses mängus Sotšis vastu MM-i debütant Panama. Väike Kesk-Ameerika riik oma 4 miljoni elanikuga valmistub tõsiseks kohtumiseks Punasteks Kuraditeks ristitud belglastega, kes valikgrupis Eestilt suure 8:1 võidu võttis.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 Komöödiasari Saar, 2/24 (Ostrov, Vene 2016)

Saarel viibijate esimene ülesanne on korraldada romantiline õhtu. Tütarlapsed peavad end ehtima, noormehed aga välja mõtlema, millega õhtu sisustada. Keegi ei tea veel režissööri ja produtsenti tabanud katastroofist, ainult Hun leiab kaldalt esemeid, mis annavad tunnistust aset leidnud tragöödiast. Hunile meenub, et Margo ei andnud oma telefoni ära, paraku kõik tema katsed ainus sidevahend enda valdusse saada ebaõnnestuvad. Kuidas õhtu möödub, kui kauaks noored teadmatusse jäävad ja kas neil õnnestub abi kutsuda?

20:40 Lasnamäe muuseum 2, 14/15: Maria Reppo*

Kunstnik Maria Reppo on Lasnamäe Tondiraba huvikooli keraamikaringi juhendaja. Lastega suhtlemine sobib talle.

20:50 Jalgpalli MM: Tuneesia - Inglismaa

Inglismaa koondis, kellel on Eestiski palju poolehoidjaid, alustab oma MM-i teekonda Volgogradist, mänguga Tuneesia vastu, kellega on varem kohtunud kaks korda - muuhulgas ka 1998. aasta MM-il, kui võtsid aafriklastelt 2:0 võidu. Varem neli korda MM-il mänginud Tuneesia pole alagrupist kunagi kaugemale jõudnud, Inglismaa on aga 1966. aasta võitja.

23:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:15 Ulmesari Üksus Null 1, 1/8: Kimäär (Section zero, Prantsuse 2016)

Prantsuse filmiauhinna Césari nominendist stsenaristi ja režissööri Olivier Marchali vägivallaga pikitud sünge ulmetriller Euroopa tulevikust rahvusvaheliste suurkorporatsioonide käpa all.
Kõige võimsam korporatsioon "Prometheus" kavatseb kehtestada ainuvõimu ja asendada senised politseijõud oma eriväe ehk "Musta Patrulliga", mille ninameheks on Henry Munro (Pascal Greggory). Neile astub vastu idealistist õiguskaitsetöötaja Sirius Becker (Ola Rapace), kellega lööb kampa vana kogenud politseinik Franck Varnove (Tchéky Karyo). Siriusest saab väikese eriväeüksuse juht ja tema eesmärgiks on taastada maailmas kord ning õiglus, mis ähvardavad igaveseks kaduda.

00:04 rus.err.ee uudised

 


Teisipäev 19.06.2018

07:00 Suurepärane nelik

Informatiivne ja meelelahutuslik programm, mis aitab hea tujuga tervitada uut päeva. Aktuaalsed uudised, reportaažid Eestist ja välismaalt, pressiülevaated, ilmateated, spordi- ning kultuuriuudised, intervjuud huvitavate inimestega, kohtumised teatri- ja kinokuulsustega, tänava- ja telefoniküsitlused, huumor ning hea muusika.

09:30 Draamasari Minu elu, 33/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Efsun läheb marru, sõidab Atesi korterisse ja korraldab skandaali. Et Bahar koju tagasi tuua, pühendab ta ema salakavalasse plaani. Bahar ja Ates kihluvad. Secil palub, et Asim läheks oma pere juurde tagasi. Adile kardab pererahva saladustesse sekkuda ja lahkub villast. Beyza otsustab viimast korda välja pressida ja nõuab Nuranilt 500 000 liiri.

10:30 Draamasari Minu elu, 34/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Efsun jääb päris vanemate juurde ööseks ja see tekitab lahkehelisid Mehmet Emiriga. Hülya on meeleheitel. Bahar räägib Mehmet Emirile oma elust ja Mehmet Emir annab talle isa eest õnnistuse. Efsun satub suurde hädaohtu, kust Ates ta päästab.

11:25 Doksari Aafrika, 4/5: Kapimaa (Africa, Inglise 2013)

Lõuna-Aafrika on elu- ja värvikirev paik, ent kui ei oleks kahte suurt hoovust, valitseks siin kõrb. Idas voolab soe Agulhase ehk Nõelaneeme hoovus. Tekkivad pilved loovad kõige niiskema paiga Lõuna-Aafrikas. Siin kasvab vihmamets, mis avastati alles 2005. aastal satelliidipiltide abil. Läänes voolab külm Benguela hoovus, kus elab rohkem mõrtsukhaisid kui kusagil mujal maakeral. Kõige tähelepanuväärsem looduse vaatemäng aga leiab aset seal, kus kaks hoovust kokku saavad. Seal kogunevad suured sardinopsiparved, kellele järgnevad röövloomad.

12:15 Briti parim pagar – meistriklass 6, 2/4 (The Great British Bake Off: Masterclass, Inglise 2015)

Pärast kümmet nädalat pingelist võistlust näitavad Mary ja Paul ise, kuidas saates tehtud küpsetisi kõige nutikamalt ning täiuslikumalt valmistada. Mary ja Paul keeravad taas käised üles ning valmistavad soodaleiba, baguette’i, brüleekreemi ja Hispaania tuuletorti. Paul õpetab pirukat kaunistama ja Mary näitab maleruudustiku mustriga koogi valmistamise nippi. Saate lõpus valmib veel korrustega valge šokolaadi ja vaarikatega juustukook.

13:20 Mängufilm Mis imeline mäng (Kakaja tšudnaja igra, Vene 1995)*

R: Pjotr Todorovski. O: Andrei Iljin, Gennadi Nazarov, Deniss Konstantinov, Gennadi Mitnik. 1950. aastate algus. Neli sõpra ja tudengit elavad linnalähedases kunstiinstituudi ühiselamus. Nad on andekad, leidlikud, mängulised. Sõjajärgsete aastate boheemkonnale kohaselt elatakse küll tühja kõhtu kannatades, kuid lõbusalt – nad armastavad, heidavad nalja ja lähevad oma mängudega viimaks nii hoogu, et unustavad, missugusel hirmsal ajal elavad.

14:50 Jalgpalli MM. Kolumbia - Jaapan

Möödunud MM-il veerandfinaali jõudnud Kolumbia loodab särada ka tänavustel maailmameistrivõistlustel. H-alagrupi esimeses kohtumises tuleb neile Saranskis vastaseks Jaapan, kellega Kolumbial tuli mängida ka neli aastat tagasi Brasiilias, kui jaapanlasi 4:1 võideti.

17:00 Doksari Aafrika, 4/5: Kapimaa (Africa, Inglise 2013)*

Lõuna-Aafrika on elu- ja värvikirev paik, ent kui ei oleks kahte suurt hoovust, valitseks siin kõrb. Idas voolab soe Agulhase ehk Nõelaneeme hoovus. Tekkivad pilved loovad kõige niiskema paiga Lõuna-Aafrikas. Siin kasvab vihmamets, mis avastati alles 2005. aastal satelliidipiltide abil. Läänes voolab külm Benguela hoovus, kus elab rohkem mõrtsukhaisid kui kusagil mujal maakeral. Kõige tähelepanuväärsem looduse vaatemäng aga leiab aset seal, kus kaks hoovust kokku saavad. Seal kogunevad suured sardinopsiparved, kellele järgnevad röövloomad.

17:50 Jalgpalli MM. Poola - Senegali Vabariik

Alagrupimängude esimene ring lõppeb tänase H-alagrupi teise mänguga Poola ja Senegali vahel. Kaks korda MM-il kolmandale kohale tulnud Poola jäi eelmiselt kahelt MM-ilt kõrvale, Senegal, kes 2002. aastal jõudis veerandfinaali, pole pääset lunastanud kolmel viimasel korral. Moskvas peetud kohtumine on neile kahele koondisele esimene omavaheline jõukatsumine.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 Komöödiasari Saar, 3/24 (Ostrov, Vene 2016)

Ehkki Ljoša leiab võttegrupi mahajäetud baasi, kus pole ühtegi hingelist, ei mäleta ta hommikul sellest midagi. Uus romantiline ülesanne paneb osalejad jälle paare moodustama. Nagu kiuste satub Olja selgi korral paari Ljošaga ja sunnib teda kaamera ees oma öise käitumise eest vabandama. Gera ja Mila vahel kasvavad pinged, ent neid aitab leevendada Mila oskus ajada puskarit ka troopilistes tingimustes. Kostja ja Margo mõtlevad eelseisva õhtu jaoks meelelahutusi välja, Nadja ja El suunduvad aga jahile. Kes langeb hobiküttide saagiks?

20:40 Urban Freestyler 3 (Inglise 2010)

20:50 Jalgpalli MM: Venemaa - Egiptus

Võõrustajamaa Venemaa teine kohtumine A-alagrupis peetakse Egiptusega Peterburis ning on neile kahele riigile esimene kord omavahel palliplatsil vastamisi minna. Kodupubliku ees võidutahtest pakatavale Venemaale ihkab peavalu valmistada Aafrika mandri parim jalgpallur, Ragnar Klavani klubikaaslane Mohamed Salah.

23:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:15 Ulmesari Üksus Null 1, 2/8: Surnute riik (Section zero, Prantsuse 2016)

Sirius saab mõrvasüüdistuse ja Prometheuse juht Munro pakub talle võimalust sellest vabaneda, kuid nõuab selle eest vastuteeneid. Endine politseiülem teeb Siriusele ettepaneku asuda uue vastupanuorganisatsiooni etteotsa, et kuritegelik Prometheuse bande võimult kõrvaldada, Sirius aga keeldub, jätkates ohtlikku jahti narkokaubitsejatele.

00:05 rus.err.ee uudised

 


Kolmapäev 20.06.2018

07:00 Suurepärane nelik

Informatiivne ja meelelahutuslik programm, mis aitab hea tujuga tervitada uut päeva. Aktuaalsed uudised, reportaažid Eestist ja välismaalt, pressiülevaated, ilmateated, spordi- ning kultuuriuudised, intervjuud huvitavate inimestega, kohtumised teatri- ja kinokuulsustega, tänava- ja telefoniküsitlused, huumor ning hea muusika.

09:30 Draamasari Minu elu, 35/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Efsun annab Hasanile raha. Ates ja Bahar naudivad teineteise seltsi ning räägivad tulevikust. Müge on kurb ja üritab leida sõpra, kes teda kuulaks ning mõistaks.

10:25 Draamasari Minu elu, 36/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Vaatamata kõigile raskustele on Bahar ja Ates ikka koos. Efsun on otsustanud nad iga hinna eest lahku ajada.

11:25 Doksari Aafrika, 5/5: Sahara (Africa, Inglise 2013)

Põhja-Aafrikas asub maailma suurim kõrb – Sahara - oma "laulvate" luidete ja ägedate liivatormidega. Vahel ei tule siin pool sajandit vihma. Kuid alati pole nii olnud ja olude muutudes pidid loomad kohanema. Sebradel tuleb läbi ajada nappide veevarudega, omapärased paljastuhnurid elavad maa all, suitsupääsukesed peavad lendama tuhandeid kilomeetreid üle tühja liiva, otsides elupäästvaid oaase.

12:15 Briti parim pagar – meistriklass 6, 3/4 (The Great British Bake Off: Masterclass, Inglise 2015)

Sel nädalal valmistavad Mary ja Paul küpsetisi, mis valmisid hooaja teises pooles. Mary teeb suhkruvaba porgandikooki ja aprikoosidega frangipane’i pirukat. Paul õpetab, kuidas teha õigeid Küprose flaoune’sid ja kuuma vee meetodil tehtud tainaga ulukipirukat. Saate lõpus valmib Paulil uhke laimi ja granadilliga Vene šarlott.

13:20 Komöödiafilm Gaas põhjas (Der Vollgasmann, Saksa 2013)

Henry Denninger (Uwe Ochsenknecht) juhib võidusõidumeeskonda ja tema suurim soov on võita TransAfricana ralli. Claire Leonhardt (Anica Dobra) on Freiburgis elav kirglik keskkonnaaktivist, kelle silmis on motosport äärmiselt keskkonnavaenulik tegevus. Nad mõlemad oleksid võinud õnnelikult oma eesmärke teenida, kui Henry poleks otsustanud viia oma meeskonda treenima Freiburgi, sest seal elab ta tütar. Keskonnaaktivistid võtavad seda kui puhast provokatsiooni ja nii lähebki rahulikus linnakeses suureks vastasseisuks.

14:50 Jalgpalli MM: Portugal - Maroko

Jalgpalli MM-il on alagruppide esimene ring peetud, oma B-grupi teise mängu peavad täna Moskvas Portugal ja Maroko. Valitsevad Euroopa meistrid eesotsas möödunud aasta maailma parima jalgpalluri Cristiano Ronaldoga tahavad võitu Marokolt, kes on eemale jäänud viimasest neljast MM-finaalturniirist. Statistiline saldo on aga Maroko kasuks kaldu - korra on need koondised omavahel kohtunud, 1986. aasta MM-il jäi peale just nimelt Maroko.

17:00 Doksari Aafrika, 5/5: Sahara (Africa, Inglise 2013)*

Põhja-Aafrikas asub maailma suurim kõrb – Sahara - oma "laulvate" luidete ja ägedate liivatormidega. Vahel ei tule siin pool sajandit vihma. Kuid alati pole nii olnud ja olude muutudes pidid loomad kohanema. Sebradel tuleb läbi ajada nappide veevarudega, omapärased paljastuhnurid elavad maa all, suitsupääsukesed peavad lendama tuhandeid kilomeetreid üle tühja liiva, otsides elupäästvaid oaase.

17:50 Jalgpalli MM: Uruguai - Saudi Araabia

A-alagrupp jätkab Rostovis, kus väikesel kahekordsel MM-i võitjal Uruguayl tuleb vastamisi minna Saudi-Araabiaga, kes on korra, 1994. aastal ka alagrupist edasi kaheksandikfinaali pääsenud. Neli aastat tagasi sõprusmängus leppisid Uruguay ja Saudi Araabia 1:1 viigiga, täna ihkavad mõlemad kindlasti üksnes võidupunkte.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 Komöödiasari Saar, 4/24 (Ostrov, Vene 2016)

Ljoša püüab Olja käest vabandust paluda, kaunitaril on aga tingimus: ta andestab Ljošale, kui noormees toob talle kapparitega pitsa. Hun püüab raadiosaatjaga abi kutsuda, kuid signaali pole. Noored teevad lahti järjekordse papüüruserulli, milles on ülesanne Nadjale: ta peab päikeseloojanguni vaikima. Kostja on kindel, et korraldajad püüavad Nadjat rääkima provotseerida. Kust saada kappareid, kas mandriga õnnestub ühendust saada ja kuidas Nadja katsumusele vastu peab?

20:40 Urban Freestyler 3 (Inglise 2010)

20:50 Jalgpalli MM: Iraan - Hispaania

B-grupi teise mänguderingi lõpetab Kaasanis toimuv Iraani ja Hispaania kohtumine. 2010. aasta võitjameeskonnale Hispaaniale, kes neli aastat tagasi Brasiilias üksnes alagrupimängudega piirdus, astub vastu Iraan, kes varem neli korda MM-il mänginud, ja seni alati vaid alagrupimängudega leppinud. Omavahel varem kohtutud ei ole.

23:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:15 Ulmesari Üksus Null 1, 3/8: Taassünd (Section zero, Prantsuse 2016)

Eliega võtab ühendust kohtuballistikaekspert Nadia Rosen, et rääkida talle tõtt Siriuse surmaga seotud kahtlaste asjaolude kohta, kuid Musta Patrulli väed jõuavad ta enne vaigistada. Elie kõrvu jõuavad kuuldused Treppide linnajaos toimuvatest jõhkratest inimröövidest.

00:01 rus.err.ee uudised

 


Neljapäev 21.06.2018

07:00 Suurepärane nelik

Informatiivne ja meelelahutuslik programm, mis aitab hea tujuga tervitada uut päeva. Aktuaalsed uudised, reportaažid Eestist ja välismaalt, pressiülevaated, ilmateated, spordi- ning kultuuriuudised, intervjuud huvitavate inimestega, kohtumised teatri- ja kinokuulsustega, tänava- ja telefoniküsitlused, huumor ning hea muusika.

09:30 Draamasari Minu elu, 37/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Mehmet Emir kuuleb šokeerivat tõtt ega suuda enam villas elada. Efsun tunneb ärakolimise üle suurt rõõmu. Bahar tunneb Atesile kaasa. Semra hoiatus kohutab teda. Güleser tahab jääda Istanbuli ja kaastundlik Ilyas paneb ta salaja nende vanasse agulimajja elama. Sakine teatab sellest kohe Nuranile.

10:25 Draamasari Minu elu, 38/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Hasan põgeneb. Efsun juhatab Atesi tema jälile. Bahar kuuleb lasku ja leiab Hasani laiba. Ates viiakse politseisse. Nuran lubab Güleseril majja jääda. Güleseri väike poeg leiab söekeldrist Yusufi palvehelmed. Edibed tabab ajuverejooks ja kogu pere läheb haiglasse.

11:25 Loodusdokk Yellowstone'i rahvuspark, 1/3: Talv (Yellowstone, Inglise 2009)

Talvel katab Yellowstone'i sügav lumi. Samal ajal kui pakane nõrgendab punahirve- ja piisonikarju, muutuvad hundid tugevamaks. Ent kuna pinna all pulbitseb üks maailma suuremaid vulkaane, on rahvuspargi kliima seotud Yellowstone'i tulise südamega.

12:15 Briti parim pagar – meistriklass 6, 4/4 (The Great British Bake Off: Masterclass, Inglise 2015)

Viimases meistriklassi saates valmistab Mary 19. sajandi retseptil põhineva tenniseväljakut meenutava tordi. Paul teeb kahte sorti kreemitorusid. Mary näitab, kuidas valmistada õrnu ja ideaalseid mokakoogikesi ning Paul ehitab keedutainast suursuguse ehitise – religieuse ? l’ancienne’i.

13:15 Köögikunst (Kuhnja Zheglova i Šarapova, Ukraina 2015)

13:20 Lasnamäe muuseum 2, 14/15: Maria Reppo*

Kunstnik Maria Reppo on Lasnamäe Tondiraba huvikooli keraamikaringi juhendaja. Lastega suhtlemine sobib talle.

13:30 Komöödiafilm Sebrade luurel (Les rayures du z?bre, Prantsuse/Belgia/Šveitsi 2013)

R: Beno?t Mariage. O: Beno?t Poelvoorde, Marc Zinga, Tatiana Rojo. José (Poelvoorde) on kogenud jalgpalliagent, kes ei kohku mitte millegi ega kellegi ees. Tal on vaistu nägemaks rabedates noorukites tulevasi jalgpallistaare, keda mees Aafrikast otsima läheb. Kui tema vaatevälja satub Yaya-nimeline noormees (Zinga), kes mängib vutti nagu noor jumal, mõistab José silmapilkselt, et on sattunud kullaugu keskele. Ta viib poisi Belgiasse, et vormida temast Euroopa tippklubide vääriline jalgpallur. Ent paraku ei lähe miski nii, kui ennast seni eksimatuks pidanud José oli plaaninud… Tragikomöödia peaosas näeb viimaste aastate populaarsemat belgia näitlejat Beno?t Poelvoorde’i, kelle karjäär algas juba 1992. aastal kultusfilmiks kasvanud teosest „Mees hammustab koera”, kus ta mängis üht pearolli ja oli ka filmi kaaslavastaja. Eesti kinopublikule on Poelvoorde kindlasti tuttav filmidest „Uhiuus testament” ja „Kuulsuse hind”. Noore jalgpalluri Yaya osas astub üles filmides „Dheepan” ja „Spectre” mänginud Marc Zinga. Filmi on lavastanud Beno?t Mariage („Cow-Boy”).

14:50 Jalgpalli MM: Taani - Austraalia

Taani ja Austraalia, kes peavad Samaaras oma C-grupi teise kohtumise, on varem omavahel kohtunud üksnes sõprusmängudes, kus kaks korda on võitnud Taani ning korra Austraalia. Kumba saadab edu täna?

17:00 Loodusdokk Yellowstone'i rahvuspark, 1/3: Talv (Yellowstone, Inglise 2009)*

Talvel katab Yellowstone'i sügav lumi. Samal ajal kui pakane nõrgendab punahirve- ja piisonikarju, muutuvad hundid tugevamaks. Ent kuna pinna all pulbitseb üks maailma suuremaid vulkaane, on rahvuspargi kliima seotud Yellowstone'i tulise südamega.

17:50 Jalgpalli MM: Prantsusmaa - Peruu

1998. aasta kodusel MM-il võitjaks kroonitud Prantsusmaa, kes mängis finaalis ka 12 aastat tagasi Saksamaal, on läbinud noorenduskuuri ja tulnud MM-ile jõulise energilise tiimiga. Peruu raputas õlult aga 36 aasta pikkuseks veninud ootusetaaga ja ihkab imet pikendada. Tänane kohtumine on neile kahele koondisele esimene omavaheline jõukatsumine.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 Komöödiasari Saar, 5/24 (Ostrov, Vene 2016)

Kolja saab aru, et nad on saarel üksi, ja püüab meeleheitlikult päästeplaani välja mõelda. Seni, kuni plaani pole, üritab ta teha näo, et kõik on korras. Plaani kohaselt peaks sel päeval saarele saabuma tuntud komöödiatäht Nezlobin, ent Kostja teab, et see on võimatu, ja mõtleb noortele välja uue ülesande. Margo pihib Nadjale, et Eldar pole talle sobiv mees, ja Nadja soovitab tal pöörata rohkem tähelepanu heasüdamlikule Ljošale. Kas noored saavad aru, et Kostja neid ninapidi vedas, kas Margol tekivad Ljoša vastu tunded ja kuidas arenevad Eli ning Mila suhted?

20:40 MyWorld: Maksim Busel, näitleja (Vene 2018)

20:50 Jalgpalli MM: Argentiina - Horvaatia

Möödunud aasta finalistid argentiinlased ihkavad 32 aasta järel taas kord võidukarikat pea kohale tõsta - eriti oma kapteni Lionel Messi jalajälje kinnistamiseks sügavale jalgpalli ajalukku. D-grupi kohtumises Nižni-Novgorodis ootab neid aga ees kõva pähkel, Horvaatia, kes 1998. aasta MM-il end kolmandaks mängis - muide, alagrupis alistuti toona 0:1 just argentiinlastele.

23:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:15 Ulmesari Üksus Null 1, 4/8: Varjusõdalased (Section zero, Prantsuse 2016)

Varnovi meeskond teeb kõik, et päästa Siriuse elu ja veenda teda, et ta asuks salajase üksuse etteotsa. Munro sunnib Diane'i endaga koostööle, ähvardades vastasel korral tappa tema tütre.

00:06 rus.err.ee uudised

 


Reede 22.06.2018

07:00 Suurepärane nelik

Informatiivne ja meelelahutuslik programm, mis aitab hea tujuga tervitada uut päeva. Aktuaalsed uudised, reportaažid Eestist ja välismaalt, pressiülevaated, ilmateated, spordi- ning kultuuriuudised, intervjuud huvitavate inimestega, kohtumised teatri- ja kinokuulsustega, tänava- ja telefoniküsitlused, huumor ning hea muusika.

09:30 Draamasari Minu elu, 39/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Ates vabaneb arestimajast, kuid on vihane, et Bahar teda ei uskunud. Efsun leiab Edibe telefonist Cemili sõnumi ja avaldab Atesile kogu tõe. Arstil on Edibe tervisliku seisundi kohta halb uudis. Asim lahkub lõplikult villast ja palub, et Secil aitaks tal korterit otsida.

10:25 Draamasari Minu elu, 40/165 (O Hayat Benim, Türgi 2014)

Ates rõõmustab, et on vanemate eest õigluse kehtestamisel edusamme tegemas. Atesil ja Baharil on suur tüli ning Bahar naaseb vanemate juurde. Efsun läheb Atesi juurde ja otsustab Atesi meeleseisundit enda hüvanguks ära kasutada.

11:15 Emajõe veemaailm (Eesti 2015)

Suur-Emajõgi moodustab võimsa veemaailma, mis varjab endas ürgset elu. Väike Aleksander Remek avastab koos filmimehest isaga selle lummava maailma saladusi. Vaataja saab isa ja poja vahendusel osa kotkaste ning kobraste, saarmaste ja siidisabade, rohunepi ning ronkade varjatud elust. Stsenaristid Remek Meel, Liina Triškina, režissöör-operaator Remek Meel, produtsent Riho Västrik.

12:10 Briti parim pagar: 2015. aasta lend 6 (The Great British Bake Off: The Class Of 2015, Inglise 2016)

2015. aasta kodupagarid naasevad pagarisaate telki, et ühiselt kuuendat hooaega meenutada. Näeme hooaja põnevamaid küpsetuskatastroofe ja -triumfe ning pagarid räägivad huvitavaid lugusid nii saatest kui ka oma elust pärast saadet. Pärast seda, kui nad põlled varna riputasid, on nende elus nii mõndagi juhtunud.

13:10 Draamasari Loomaarst doktor Mertens 4, 7/13: Valel teel (Tierärztin Dr. Mertens, Saksa 2013)

Susanne ja Christoph kasvavad aina rohkem lahku. Christoph plaanib Susannega nädalavahetuseks ära sõita ja Rebecca rõõmustab, et saab oma kavaleri Theo külla kutsuda. Christoph on rangelt vastu ning Susanne peab isa ja tütre vahendajaks hakkama. Kui loomaaia direktor Fährmann Susanne nädalavahetuse plaanid ära rikkuda ähvardab, asub Christoph tegutsema. Tagatipuks paneb Tom Berkhoff Susanne südame kiiremini põksuma ja nende vahelist tõmmet ei saa enam eitada.

14:00 Draamasari Loomaarst doktor Mertens 4, 8/13: Kahe heinakuhja vahel (Tierärztin Dr. Mertens, Saksa 2013)

Doktor Tom Berkhoff vabandab suudluse eest ja lubab Susanne rahule jätta. Susanne loodab Christophiga ära leppida, aga mees ei usalda teda. Nii saab naine aru, et olukord ei lahene seni, kuni ta Tomiga tihedalt koos töötab. Kui ta Tomile sellest rääkima läheb, ei suuda mõlemad oma tõelisi tundeid varjata. Kängurudaami Rosa tervis halveneb ja ainult kallis operatsioon saab ta päästa. Tom tõttab selles Susannele appi. Samal ajal peavad Georg ja Charlotte ühe tähtsa otsuse vastu võtma.

14:50 Jalgpalli MM: Brasiilia - Costa Rica

Väike Costa Rica murdis end südikate esitustega möödunud MM-il paljudesse südametesse. Brasiilias veerandfinaali jõudnud meeskond on kohal ka tänavu Venemaal, E-grupi teises mängus Peterburis tuleb aga vastamisi minna kõva vastase, viiekordse maailmameistri Brasiiliaga. Varem on omavahel kohtutud seitse korda ja kõigil kordadel on võitnud Brasiilia - ka 2002 ja 1990 MM-il.

17:00 Kirjaoskuse minut Ksenia Turkovaga

Kuidas piprast präänik sai? Härg ja mesilane on sugulased! Vihmavarju saladused. Kust ilmusid ribakardinad? Mis on ühist pilvel ja padjapüüril?

17:05 Komöödiasari Saar, 1/24 (Ostrov, Vene 2016)*

Kaheksa seiklusteotsijat suunduvad troopilisele saarele, et osaleda enneolematus tõsielushow's. Idee järgi peaksid osavõtjad võistlema üksteisega kopsaka rahasumma nimel, ent kõik läheb algusest peale viltu. Võistlejad jõuavad küll saarele, kuid merel toimub õnnetus ning jaht võttegrupi ja produtsendiga pardal plahvatab. Meie kangelased jäävad saarele omapäi, teadmata, et mängust on saanud tegelikkus. Esimeses osas seavad võistlejad end hüttides sisse ja hakkavad otsima võimalust üksteise elu keeruliseks teha. Kuidas leida võõraste inimestega ühine keel ja mitte sattuda enne teisi rumalasse olukorda?

17:50 Jalgpalli MM: Nigeeria - Island

Kaks aastat tagasi suvisel EM-il jalgpallisõprade südameid oma sõjahüüu ja südika mänguga võlunud islandlased on MM-il esmakordselt. Volgogradis ootab neid D-alagrupi teine mäng Nigeeriaga, kes on varem mänginud viiel MM-il.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 Eesti lood: Stromka (Eesti 2014)

Stroomi, kunagine lehmade karjamaa, mille hakkajad pelgulinlased muutsid kauniks rannaalaks 80 aastat tagasi. Istuti murul, kuulati orkestreid, einestati restoranis ja tehti sporti. Uurime, kuidas kulgeb elu tänapäeva Stromkal ja millised on meie aja kangelased. "Stromka" keskmes on mitmekülgse Stroomi ranna rahulik elurütm, kütkestav loodus ja selle värvikad asukad. Režissöör Markus Orav, produtsent Rauno Linnamäe.

20:50 Jalgpalli MM: Serbia - Šveits

Serbiale on see üksi oma nime all teine MM 2010. aasta kõrval, kui piirduti alagruppidega. Šveits on varem mänginud kümnel MM-il ja kaks korda ka veerandfinaalidesse jõudnud. Tänane E-alagrupi kohtumine Kaliningradis on neile aga esimeseks omavaheliseks mänguks.

23:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:15 Põnevusfilm Marutõbised (Enragés, Prantsuse/Kanada 2014)

Pangarööv ebaõnnestub, kurjategijad varjuvad kaubanduskeskuses, kõlavad lasud, algab paanika. Kurjategijad haaravad kaasa pantvangi ja kaaperdavad mööduva auto, millega isa viib last haiglasse. Ees on meeletu põgenemine ja halastamatu tagaajamine, marutõbistel koertel pole tagasiteed. Isa rollis Lambert Wilson, kes on mänginud enam kui 70 Prantsusmaa, Suurbritannia, USA ja Saksamaa filmis ning pälvis 2011. aastal Prantsuse filmiauhinna César rolli eest filmis "Inimestest ja jumalatest". Kauni pantvangi osas populaarne Virginie Ledoyen.

00:48 rus.err.ee uudised

 


Laupäev 23.06.2018

07:40 Draamasari Loomaarst doktor Mertens 4, 7/13: Valel teel (Tierärztin Dr. Mertens, Saksa 2013)*

Susanne ja Christoph kasvavad aina rohkem lahku. Christoph plaanib Susannega nädalavahetuseks ära sõita ja Rebecca rõõmustab, et saab oma kavaleri Theo külla kutsuda. Christoph on rangelt vastu ning Susanne peab isa ja tütre vahendajaks hakkama. Kui loomaaia direktor Fährmann Susanne nädalavahetuse plaanid ära rikkuda ähvardab, asub Christoph tegutsema. Tagatipuks paneb Tom Berkhoff Susanne südame kiiremini põksuma ja nende vahelist tõmmet ei saa enam eitada.

08:30 Lastefilm Leiutajateküla Lotte (Eesti 2006)

Kusagil Euroopas suure mere ääres asub Leiutajateküla, kus on au sees igasuguste majapidamises kasulike vigurite meisterdamine. Igal aastal korraldavad külaelanikud uute leiutiste võistluse. Üks kuulsamaid leiutajaid külas on energilise koeratüdruk Lotte isa Oskar. Tema peamiseks rivaaliks on jänes Adalbert, kelle abikaasagi kogu hingest võistlusest osa võtab. Võit oleks oluline suguvõsale ja teeks au kogu jäneste klannile. Järjekordse leiutiste võistluse eelõhtul leiavad Lotte ja tema sõber kassipoeg Bruno merest vettinud raamatu. Raamatu vahelt ronib välja mesilane Susumu, aednik kaugest Jaapanist. Susumu õpetab külaelanikele võistluste eel mõned judoheited, mida viimased hakkavad agaralt kasutama oma igapäevaelu hõlbustamiseks. Külaelanike arvates on judost isegi enam abi majapidamistöödes kui keerulistest ja tõrksatest masinatest. Lavastajad Janno Põldma ja Heiki Ernits. Osades Evelin Pang, Andero Ermel, Peeter Oja, Lembit Ulfsak, Marko Matvere, Ain Lutsep, Aarne Üksküla ja paljud teised. Originaalmuusika loojaks Sven Grünberg. Tootja Eesti Joonisfilm, kaastootja Rija Films.

09:45 Meistrimehed aitavad. Suur ehitustöö 26, 5/9: Loughborough (DIY SOS: The Big Build, Inglise 2015)

Identsed kaksikud Katie ja Emelia sündisid akondroplaasiaga, mis on üks kääbuskasvu vorme. Nende kõigest 41-aastane isa taastub ägedast soole- ja maksavähist. Pere on hädas ruumipuudusega ja vajaks natukene head õnne. Õnneks on “Suure ehitustöö” meeskond käepärast ja tõttab neile appi ehitama maja, et muuta nende tulevikku helgemaks.

10:45 Tuleliinil. Vabadussõda (Eesti 2016)

Aastatel 1918–1920 võitles Eesti Vabadussõjas oma iseseisvuse ja sõltumatuse eest. Tutvustame selle sõja etappe ja Eesti sõjamehe tolleaegset mundrit.

10:55 Võidupüha paraad

Seekordne Võidupüha paraad on tavapärasest pidulikum, kuna Kaitseliit tähistab sel aastal oma sajandat sünnipäeva. Esimest korda peetakse paraad Tallinnas Lauluväljakul, kus on rivis 1500 inimest. Paraadi võtab vastu Vabariigi President Kersti Kaljulaid, juhatab Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. Kommenteerivad Artur Zahharov ja Igor Kopõtin.

12:05 Ohtlikud kurvid (Eesti 1961)

"Ohtlikud kurvid" on Tallinna Kinostuudio ja "Mosfilmi" koostöös valminud filmi"Vallatud kurvid" mõningate sisuliste muudatustega panoraamvariant, ühtlasi Nõukogude Liidus ja ka kogu maailmas esimene panoraamfilm. Tudengi ja mootorisportlase Marika ning temaga äravahetamiseni sarnase kaksikõe baleriin Elleni lõbusad ja dramaatilised seiklused Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal toimuvate võistluste taustal. Marikal on võimalus teha oma valik erineva eetilise tasemega sportlaste, oma treeningukaaslaste seas. Senistest saavutustest upsakaks muutunud Rauli liigne enekindlus saab ränga hoobi, kui oma järjekordses võidus kindel olles, osutub ta hoopis kaksikõdede poolt ninapidiveetuks. Filmis mängivad Terje Luik, Eve Kivi, Rein Aren, Jaanus Orgulas, Peeter Šmakov (Kard) jt.

14:00 Doksari Viikingid, 3/3 (Vikings, Inglise 2012)*

Neil Oliver uurib viikingiaja loojangut, mida tähistasid suured avastusretked, esimesed Taani kuningad ja ristiusu levik. Ta heidab põhjalikuma pilgu viikingikuningas Knuti valitsusajale, kes oli esimesi Euroopa ühendajaid.

14:50 Jalgpalli MM: Belgia - Tuneesia

G-alagrupis kohtuvad Moskvas Belgia ja Tuneesia, kes on omavahel varem kolm korda vastamisi olnud. Sõprusmängudes on korra võitnud Belgia, korra Tuneesia, ainsas seni peetud MM-i kohtumises 2002. aastal jäädi aga 1:1 viiki. Kuidas läheb täna?

16:55 Komöödiasari Saar, 2/24 (Ostrov, Vene 2016)*

Saarel viibijate esimene ülesanne on korraldada romantiline õhtu. Tütarlapsed peavad end ehtima, noormehed aga välja mõtlema, millega õhtu sisustada. Keegi ei tea veel režissööri ja produtsenti tabanud katastroofist, ainult Hun leiab kaldalt esemeid, mis annavad tunnistust aset leidnud tragöödiast. Hunile meenub, et Margo ei andnud oma telefoni ära, paraku kõik tema katsed ainus sidevahend enda valdusse saada ebaõnnestuvad. Kuidas õhtu möödub, kui kauaks noored teadmatusse jäävad ja kas neil õnnestub abi kutsuda?

17:25 Komöödiasari Saar, 3/24 (Ostrov, Vene 2016)*

Ehkki Ljoša leiab võttegrupi mahajäetud baasi, kus pole ühtegi hingelist, ei mäleta ta hommikul sellest midagi. Uus romantiline ülesanne paneb osalejad jälle paare moodustama. Nagu kiuste satub Olja selgi korral paari Ljošaga ja sunnib teda kaamera ees oma öise käitumise eest vabandama. Gera ja Mila vahel kasvavad pinged, ent neid aitab leevendada Mila oskus ajada puskarit ka troopilistes tingimustes. Kostja ja Margo mõtlevad eelseisva õhtu jaoks meelelahutusi välja, Nadja ja El suunduvad aga jahile. Kes langeb hobiküttide saagiks?

17:50 Jalgpalli MM: Lõuna-Korea - Mehhiko

Veel enne lõkke äärde minekut jõuab ära vaadata F-alagrupi mängu Rostovist, kus vastamisi mitmel puhul tuliseid mänge pidanud Lõuna-Korea ja Mehhiko. Viimatises sõprusmängus 2014. aastal jäid mehhiklased peale koguni 4:0, muidu on korealastel aga omavahelistest kohtumistest ette näidata kolm võitu mehhiklaste kahe vastu. Seevastu ainsas MM-i kohtumises 1998. aastal võitis Mehhiko korealasi 3:1.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:10 Komöödiasari Olga 2, 1/20 (Vene 2017)

Olga korteris elu keeb. Sisse kolinud Griša üritab perelisa tekitada; tütar Anja ootab, et perelisa ilmavalgust näeks; väimeespoeg Andrei sööstab suurde poliitikasse; papa Jurgen ravib jalaluumurdu ja alkoholismi, leides selleks üha uusi mooduseid ning poeg Timofei astub pikki samme täiskasvanuelu poole. Ka õeraas pole kuhugi kadunud, vaid elab vilgast ja virtuaalset armuelu… vangiga.

20:40 Urban Freestyler 3 (Inglise 2010)

20:50 Jalgpalli MM: Saksamaa - Rootsi

Jaanilaupäeva lõpetab tõeline maiuspala jalgpalli maailmameistrivõistlustelt, kus F-alagrupi kohtumisel Sotšis on vastamisi neljakordne võitja ja valitsev maailmameister Saksamaa meie Läänemere naabri Rootsiga. Seitse korda varem omavahel mänginud sakslaste ja rootslaste viimased valigrupikohtumised on kujunenud väga väravaterohketeks - kahes viimases mängus löödi mõlemas kahepeale kokku kaheksa väravat! MM-il oldi viimati vastamisi 2006. aastal Saksamaal, võõrustajad jäid siis peale 2:0.

23:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:10 Tuleliinil. Vabadussõda (Eesti 2016)*

Aastatel 1918–1920 võitles Eesti Vabadussõjas oma iseseisvuse ja sõltumatuse eest. Tutvustame selle sõja etappe ja Eesti sõjamehe tolleaegset mundrit.

23:15 Võidupüha paraad*

Seekordne Võidupüha paraad oli tavapärasest pidulikum, kuna Kaitseliit tähistab sel aastal oma sajandat sünnipäeva. Esimest korda peeti paraad Tallinnas Lauluväljakul, kus oli rivis 1500 inimest. Paraadi võttis vastu Vabariigi President Kersti Kaljulaid, juhatas Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. Kommenteerivad Artur Zahharov ja Igor Kopõtin.

00:30 Muusikaõhtu Scorpionsi teekond (Forever and A Day, Saksa 2015)

Olles 50 aastat mööda maailma ringi tuuritanud, otsustas ansambel "The Scorpions" 2010. aastal, et on aeg jätta hüvasti rokkstaari elustiiliga ja teha viimane turnee. Dokumentaal räägib ansambli muusikalisest teekonnast. Saatesse on kogutud kontsertide salvestisi ja intervjuusid bändikaaslastega.

02:13 rus.err.ee uudised

 


Pühapäev 24.06.2018

07:40 Draamasari Loomaarst doktor Mertens 4, 8/13: Kahe heinakuhja vahel (Tierärztin Dr. Mertens, Saksa 2013)*

Doktor Tom Berkhoff vabandab suudluse eest ja lubab Susanne rahule jätta. Susanne loodab Christophiga ära leppida, aga mees ei usalda teda. Nii saab naine aru, et olukord ei lahene seni, kuni ta Tomiga tihedalt koos töötab. Kui ta Tomile sellest rääkima läheb, ei suuda mõlemad oma tõelisi tundeid varjata. Kängurudaami Rosa tervis halveneb ja ainult kallis operatsioon saab ta päästa. Tom tõttab selles Susannele appi. Samal ajal peavad Georg ja Charlotte ühe tähtsa otsuse vastu võtma.

08:30 Mängufilm Chingachgook, Suur Madu (Chingachgook, die grosse Schlange, Saksa 1967)

Rež: Richard Groschopp, os: Gojko Mitic, Rolf Römer, Helmut Schreiber. DEFA-stuudio “Chingachgook, Suur Madu” põhineb ameerika kirjaniku James Fenimore Cooperi populaarse indiaaniromaanide tsükli “Nahksuka jutud” sarja esikromaanil “Hirvekütt”, milles Gojko Mitić kehastab kartmatut delavaaride hõimu pealikku Suurt Madu. Film viib vaataja XVIII sajandi keskpaiga Põhja-Ameerikasse, kui omavahel sõdivad uute kolooniate pärast nii Inglise kui ka Prantsuse väed. Võõrasse sõtta on kistud ka huroonide ja delavaaride indiaanihõimud. Legendaarne sõdalane Chingachgook, viimane mohikaanlane, kuulub delavaaride hõimu, kelle mõrsja tolle pulmapäeval huroonid röövivad. Koos oma valge sõbra Hirvekütiga suudab aga vapper indiaanlane, kelle elu satub samuti suurde ohtu, võimatuna näivast olukorrast taas välja tulla. Bulgaarias, toonases Tšehoslovakkias ja DEFA kodustuudios Babelsbergis ülesvõetud seiklusfilm tõstis “Suure Karu poegadega” kuulsaks saanud musklis kehaga Gojko Mitići populaarsust veelgi, kellest sai praktiliselt kahekümneks aastaks miljonite idabloki maade noorukite ebajumal. Teose lavastas legendaarne Saksa filmirežissöör, stsenarist, toimetaja ja operaator Richard Groschopp, kes oli juba 1936. aastal abioperaatoriks Leni Riefenstahli monumentaalse “Olümpia” võtetel.

09:55 EV100. Hetk ajaloos: Viimane vana jaanipäev

Heinaaeg on alanud ja ühes sellega tuleb jaaniõhtu. Aeg, mil linnadesse läinud lapsed ikka kodutallu katsuvad tulla. Koitjärve külas ootab kedagi ka kirjanik Anton Hansen Tammsaare ja mõlgutab mõtteid ühest romaanist.

10:00 Balti uudised

10:25 Komöödiasari Olga 2, 1/20 (Vene 2017)*

Olga korteris elu keeb. Sisse kolinud Griša üritab perelisa tekitada; tütar Anja ootab, et perelisa ilmavalgust näeks; väimeespoeg Andrei sööstab suurde poliitikasse; papa Jurgen ravib jalaluumurdu ja alkoholismi, leides selleks üha uusi mooduseid ning poeg Timofei astub pikki samme täiskasvanuelu poole. Ka õeraas pole kuhugi kadunud, vaid elab vilgast ja virtuaalset armuelu… vangiga.

10:55 Kinoklassika Kolm paplit Pljuštšihha tänavas (Tri topolja na Pljuštšihhe, Vene 1968)

R: Tatjana Lioznova. O: Tatjana Doronina, Oleg Jefremov. Millised on meie elu õnnelikumad hetked? Loomulikult on need kõigil erinevad. Aga kujutage ette olukorda: taksos istub naine ja laulab. Õigemini ei laula, vaid üritab meloodiat läbitungival häälel abitult järele aimata: „Kui sa lahkud, siis jääb seisma aeg, kõnnib tühjus ringi mööda maad...“ Elus tuleb ette kummalisi asju. Juhtub nii, et kokku saavad kaks inimest – sümpaatne abielunaine, kahe lapse ema, kes on tulnud maalt suurde linna talusinki müüma, ja Moskva taksojuht, mitte enam esimeses nooruses ning kaugeltki mitte jutukas meesterahvas...

12:10 Meistrimehed aitavad. Suur ehitustöö 26, 5/9: Loughborough (DIY SOS: The Big Build, Inglise 2015)*

Identsed kaksikud Katie ja Emelia sündisid akondroplaasiaga, mis on üks kääbuskasvu vorme. Nende kõigest 41-aastane isa taastub ägedast soole- ja maksavähist. Pere on hädas ruumipuudusega ja vajaks natukene head õnne. Õnneks on “Suure ehitustöö” meeskond käepärast ja tõttab neile appi ehitama maja, et muuta nende tulevikku helgemaks.

13:10 Doksari Vaenulik keskkond, 6/14: Happed (Agressivnaja Sreda, Vene 2013)

Ühe viiendiku meist moodustavad… happed! Nad on elu alus, samas aga ka purustav jõud ja äärmiselt vaenulik keskkond. Kui vaenulik just, saame teada, kui külastame linna, kus hapet kallab taevast, ning tutvume gaasipäästjate raske tööga ja keemiliste põletuste uue ravimeetodiga.

13:55 Eesti lood: Stromka (Eesti 2014)*

Stroomi, kunagine lehmade karjamaa, mille hakkajad pelgulinlased muutsid kauniks rannaalaks 80 aastat tagasi. Istuti murul, kuulati orkestreid, einestati restoranis ja tehti sporti. Uurime, kuidas kulgeb elu tänapäeva Stromkal ja millised on meie aja kangelased. "Stromka" keskmes on mitmekülgse Stroomi ranna rahulik elurütm, kütkestav loodus ja selle värvikad asukad. Režissöör Markus Orav, produtsent Rauno Linnamäe.

14:25 Joondu, valvel!, 4/12 (Eesti 2017)

Dokumentaalsari ajateenistusest Eesti kaitseväes. Sõdurite olme ja elu pahupool kasarmus ning metsas.

14:40 Urban Freestyler 3 (Inglise 2010)

14:50 Jalgpalli MM: Inglismaa - Panama

Jalgpalli sünnimaa Inglismaa saab G-grupis oma teises kohtumises Nižni-Novgorodis vastaseks pisikese Panama, kes sel MM-il teeb oma debüüdi. Mõistagi pole varem omavahel vastamisi mindud.

16:55 Komöödiasari Saar, 4/24 (Ostrov, Vene 2016)*

Ljoša püüab Olja käest vabandust paluda, kaunitaril on aga tingimus: ta andestab Ljošale, kui noormees toob talle kapparitega pitsa. Hun püüab raadiosaatjaga abi kutsuda, kuid signaali pole. Noored teevad lahti järjekordse papüüruserulli, milles on ülesanne Nadjale: ta peab päikeseloojanguni vaikima. Kostja on kindel, et korraldajad püüavad Nadjat rääkima provotseerida. Kust saada kappareid, kas mandriga õnnestub ühendust saada ja kuidas Nadja katsumusele vastu peab?

17:25 Komöödiasari Saar, 5/24 (Ostrov, Vene 2016)*

Kolja saab aru, et nad on saarel üksi, ja püüab meeleheitlikult päästeplaani välja mõelda. Seni, kuni plaani pole, üritab ta teha näo, et kõik on korras. Plaani kohaselt peaks sel päeval saarele saabuma tuntud komöödiatäht Nezlobin, ent Kostja teab, et see on võimatu, ja mõtleb noortele välja uue ülesande. Margo pihib Nadjale, et Eldar pole talle sobiv mees, ja Nadja soovitab tal pöörata rohkem tähelepanu heasüdamlikule Ljošale. Kas noored saavad aru, et Kostja neid ninapidi vedas, kas Margol tekivad Ljoša vastu tunded ja kuidas arenevad Eli ning Mila suhted?

17:50 Jalgpalli MM: Jaapan - Senegal

H-alagrupi teise mängu peavad jekaterinburgis Jaapan ja Senegal, kellele see on esimeseks omavaheliseks jõukatsumiseks. Senegal, kes 2002. aastal jõudis veerandfinaali, pole pääset lunastanud kolmel viimasel korral. Jaapan pole jälle viimasel viiel korral kõrvale jäänud, kaks korda on nad ka alagrupist edasi pääsenud.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:10 Eesti lood: Jaanipäev (Eesti 2016)

„Oh, keeruta-lennuta linalakk neidu…” Eesti inimene peab saama jaanipäevaks Saaremaale sõita! Pühadele vahetult eelnevatel päevadel ootavad kümned tuhanded inimesed Virtsus kilomeetritepikkuses järjekorras tunde, et pääseda praamile. Nii moodustavad need täiesti võõrad inimesed ühise hiigelsaba. Meie filmi tegelasteks on nii jaanipäevaks Saaremaale ruttajad kui ka põlised virtsulased, kes ei kujuta ette elu ilma praamisabata. Sellega koos on üles kasvatud, sellega on teenitud varandusi ja see pakub ka praegu pinget. Ainuke huvitav asi Virtsus, kus rahvast liigub! Kõik on ju siin! Kogu rahvas korraks koos, et aga järgmisel hetkel purjetada laiali erinevatesse saare otstesse jaanitulede juurde. Tegelikult on Saaremaa praamijärjekord kui üks suur organism, mille soontes tuksub eesti veri. Režissöörid ja stsenaristid Aleksandr Heifets ja Jaak Kilmi. Tootja Taiga Film OÜ.

20:40 Lasnamäe muuseum 2, 15/15: Maria Derlõš

Sõpruskond, kuhu kuuluvad Maria Derlõš, Polina Ljaševa ja Anton Küünal on seadnud eesmärgiks teha Lasnamäe linnajagu selle elanike jaoks põnevamaks ning kodusemaks.

20:50 Jalgpalli MM: Poola - Kolumbia

Tänasega lõppeb jalgpalli MM-il alagruppides teine mängudering. H-alagrupis Kaasanis on vastamisi Poola ja Kolumbia. Kaks korda MM-il kolmandale kohale tulnud Poola jäi eelmiselt kahelt MM-ilt kõrvale, möödunud MM-il veerandfinaali jõudnud Kolumbiale on tänavune kuues kord MM-il üles astuda. Korra on omavahel kohtutud sõprusmängus, 2006. aastal jäi peale 2:1 Kolumbia.

23:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:10 MyWorld: Maksim Busel, näitleja (Vene 2018)*

23:15 Põnevusfilm Marutõbised (Enragés, Prantsuse/Kanada 2014)*

Pangarööv ebaõnnestub, kurjategijad varjuvad kaubanduskeskuses, kõlavad lasud, algab paanika. Kurjategijad haaravad kaasa pantvangi ja kaaperdavad mööduva auto, millega isa viib last haiglasse. Ees on meeletu põgenemine ja halastamatu tagaajamine, marutõbistel koertel pole tagasiteed. Isa rollis Lambert Wilson, kes on mänginud enam kui 70 Prantsusmaa, Suurbritannia, USA ja Saksamaa filmis ning pälvis 2011. aastal Prantsuse filmiauhinna César rolli eest filmis "Inimestest ja jumalatest". Kauni pantvangi osas populaarne Virginie Ledoyen.

00:49 rus.err.ee uudised

 

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.