ETV+ saatekava

 

18.09.2017 - 24.09.2017

 

Esmaspäev 18.09.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Naistearst 2, 53/60: Virtuaalsusest reaalsusse (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)

Savina kohtab haiglas ammust sõbrannat, tuntud blogijat Tanja Korobotškinat. Filatova räägib Kvitkole, et ta ei armasta Rakitinit. Tanjat tuleb vaatama tema endine abikaasa Vlad. Tanja ei suuda andeks anda, et mees pettis teda tema sõbranna Mašaga. Polupanova leiab mehe telefonist kellegi Rita numbri. Vlad saab teada, et Maša ootab temalt last. Maša vajab tõsist operatsiooni, mille jaoks tal pole raha. Tanja korraldab oma kunagise rivaali heaks rahakogumise.

10:10 Kohv+*

11:25 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)*

11:55 Kirjaoskuse minut Ksenia Turkovaga

12:00 Balti uudised*

12:30 15 noort noortest: Saša ja tema müürid (15 Young by Young- 20th Anniversary of Freedom. The New Generation is Born, Läti/Prantsuse 2012)*

George Agadjaneani (Moldova) film „Saša ja tema müürid“ kangelaseks on nooruk, kelle ainsaks sooviks on pääseda Norrasse oma naise ja lapse juurde.

12:45 Sinu õhtu*

13:20 Komöödiasari Taeva pärast! 13, 3/13: Pahandused retseptiga (Um Himmels Willen, Saksa 2014)

Linnapea plaan geotermidest elektrit toota luhtub. Teisalt avastatakse aga kloostrimetsa proovipuurimiste käigus maa alt veevarud. Linnapeal on nendega juba uued plaanid. Õde Hanna püüab aidata rasket haigust põdevat Jani, kes vajab raviks kalleid ravimeid. Tema õde Nicole on neid haiglast varastanud.

14:10 Animasari Oota sa!, 4/16 (Vene 1971)

14:20 Animasari Džungliraamatu safari, 23/26: Munevad loomad (Saksa 2013)*

Armas ja õpetlik sari väikestele ja suurtele loodusehuvilistele. Baloo näitab Mowglile dokumentaalkaadreid loomadest, lindudest, putukatest ja kaladest, et inimlaps õpiks neid paremini tundma. Baloo õpetab Mowglit erinevaid mune ära tundma. Siis leiab Mowgli krokodillipoja ja arvab, et ema on poja maha jätnud.

14:30 Animasari Vurajad 2, 5/26: Võlulamp (Korea Vabariigi 2012)*

Vurajad leiavad kogemata vana lambi ja arvavad, et see on võlulamp. Sellest kuuleb Spunky, kes kuulutab, et lamp kuulub talle. Speedy ja Spunky korraldavad võidusõidu, mille võitja peaks lambi endale saama. Spunky kipub nihverdama nagu ikka, aga Speedy võidab teda oma sõprade abiga.

14:45 Animasari Džungliraamat 2, 12/52: Ühisel jõul (Saksa 2014)*

14:55 Animasari Peeter Paani uued seiklused 2, 3/26 (The New Adventures of Peter Pan, India/Prantsuse/Saksa 2016)*

Michael tahab endale lemmiklooma, aga proua Darling ei ole sellega sugugi nõus. Eikunagimaal aga usaldab Suur Pealik Michaeli hoolde oma armsa sinise konnakese. Kas Michael aga saab konnapidamisega hakkama? Ja kas Peeter Paan suudab pidada Pealikule antud lubadust valvata küla – ja seal asuvat Püha Kivi – hõimu eemaloleku ajal?

15:20 Kohv+*

16:35 Dokfilm Kuningakoja naised vaenujalal (Royal Wives at War, Inglise 2015)*

Kuningas Edward VIII põhjustas 1936. aastal suure skandaali, loobudes troonist, et abielluda ameeriklanna Wallis Simpsoniga. Värske Briti dokumentaaldraama vaatleb kahe naise, kõmulise seltskonnadaami Wallise ja praeguse kuninganna Elizabeth II ema, ägedat rivaalitsemist, mis vallandus nende esmakohtumisel aastal 1933 ning kestis surmani. Kuningaperet lõhestanud konflikti vaagimisel toetutakse nii mõlema naise kunagistele sõnadele ja arvamustele kui ka nende kirjadest, mälestustest ja elulooraamatutest leitud värsketele asitõenditele.

17:30 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

17:55 Tasub teada: Tagasi juurte juurde (Know It!, Saksa 2012)

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Naistearst 2, 53/60: Virtuaalsusest reaalsusse (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)*

Savina kohtab haiglas ammust sõbrannat, tuntud blogijat Tanja Korobotškinat. Filatova räägib Kvitkole, et ta ei armasta Rakitinit. Tanjat tuleb vaatama tema endine abikaasa Vlad. Tanja ei suuda andeks anda, et mees pettis teda tema sõbranna Mašaga. Polupanova leiab mehe telefonist kellegi Rita numbri. Vlad saab teada, et Maša ootab temalt last. Maša vajab tõsist operatsiooni, mille jaoks tal pole raha. Tanja korraldab oma kunagise rivaali heaks rahakogumise.

18:55 Minuscule: Masendunud mardikas (Prantsuse 2007)

19:00 Rahvale tähtis

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Imetegija 1, 1/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)

Juba enne perestroikat oli Nõukogude Liidu infotehnoloogiate instituudis loodud spetsiaalne labor, kus uuriti inimeste üleloomulikke võimeid ja püüti leida neile teaduslikku seletust. Selles laboris kohtuvadki esmakordselt Nikolai Arbenin ja Viktor Stavitski. 1980. aastate lõpus, mil sensitiivide esinemised toovad kokku tohutuid rahvamasse, saavad vanad rivaalid uuesti kokku. Nende vastasseis, mis sai alguse võitlusest kauni naise südame pärast, kasvab üle tõeliseks selgeltnägijate tuleprooviks, mis ei toimu mitte teleekraanil, vaid tegelikus elus.

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Melodraama Pariisist Willoubysse (Paris-Willouby, Prantsuse 2014)*

R: Arthur Delaire, Quentin Reynaud. O: Isabelle Carré, Stéphane De Groodt. Kooselus väsimuse märke näitavad Claire (Isabelle Carré) ja Maurice (Stéphane De Groodt) moodustavad tüüpilise moodsa perekonna, kus lisaks neile elavad veel ka nende lapsed – mässumeelne teismeline poeg ja tema kleptomaanist väikeõde –, aga ka Maurice’i luuserist vend ja Claire’i täiskasvanuikka jõudev tütar, kes on isa vastu meelestatud ning hakanud võrgutama perepoega. Suhted selles perekonnas pole just kiita ja skandaalid on kerged tulema. Kui sureb Claire’i isa ja kerkib küsimus, kes saab tema päranduse, suundub kirju seltskond furgoonautoga matustele väikelinna Willoubysse. Pika reisi ajal saab selgeks veel nii mõnigi pealtnäha täiesti hullumeelse pere saladus... Oscareid pälvinud menufilmi „Väike Miss Päikesepaiste” (2006) meenutavas tragikoomilises roadmovie’s mängivad mitmed Prantsuse staarid eesotsas Isabelle Carréga („Rebane ja laps”) ja Stéphane De Groodtiga („Mitte segada”). Tegemist on seni koos lühifilme lavastanud režissööripaari Delaire–Reynaud’ esimese täispika filmiga.

23:50 Sinu õhtu*

00:25 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

00:55 rus.err.ee uudised


Teisipäev 19.09.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Naistearst 2, 54/60: Veri ja piim (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)

Vadim Sorokin toob sünnitusmajja leidlapse ja annab verd talle ülekande tegemiseks. Ta otsustab lapse adopteerida. Sünnitanu Valja nõustub leidlast imetama ja tahab samuti teda lapsendada. Haiglasse ilmub ka lapse ema Zoja Kravtsova, kes lahkub sealt koos pojaga… Ljubavin klaarib suhteid Katja Rebrovaga. Vita korraldab telefonitsi skandaali Tel Avivi professorile Rita Rivkesele. Platon Zemtsov avaldab Liza Filatovale armastust. Ühiselamu valvur toob Zoja lapse haiglasse tagasi. Vadim Sorokin avaldab armastust Valjale ja viib haiglast kaasa tema ning kaks last.

10:10 Kohv+*

11:25 Õhtune tee 1, 2/3: Nastja Poleva (Vetšerni tšai, Vene 2015)*

Teleköögis on külas Nastja Poleva ja Jegor Belkin! Meenutame parimaid hetki legendaarse Uurali-Peterburi ansambli "Nastja" ajaloost ning kuuleme nende lähema aja plaanidest, sümfooniaorkestriga esinemise kogemusest, uutest ja taas ilmuvatest vanadest lugudest.

12:15 Meie Eestid, 2/6: Dmitri

Teises osas rändame Dmitri Kosjakoviga ringi Ida-Virumaal. Käime ära Jaama külas, kust on pärit tema esivanemad, võtame lonksu pühitsetud vett Kuremäel ja satume Vasknarvas Eesti-Vene piirile liiga lähedale. Kõik teed Ida-Virumaal viivad aga välja Narva, kus teatri Ilmarine näitlejad viivad Dmitri kurssi kohaliku kultuurieluga, muuhulgas räägitakse loodavast Vaba Lavast. Teekonna lõpuks kohtume taas integratsiooniinspektoriga, kes tõestab, et eesti keelega on Narvas väga lihtne hakkama saada. Tootjad Kinoteater MTÜ ja U8 OÜ.

12:45 Sinu õhtu*

13:20 Doksari Kunstnike saladused 1, 16/18: Maalile elu andes (Behind the Artist, Prantsuse 2014)*

Pierre Bonnard kirjutas 1946. aastal, et soovib oma maalide säilimist, nii et neid võiksid näha noored kunstnikud 2000. aastal. Bonnardi maalid on suurtes muuseumides üle kogu maailma ajaproovile vastu pidanud. Mees, kes soovis maalile elu anda, lõi ajatuid töid. Bonnardi nimetati "õnne maalijaks" ja ta veetis oma elu intiimseid stseene lõuendile kandes. Ta lükkas tagasi kõik teooriad ja läks oma teed. Selle tulemusena valmisid teosed, mis on nii erakordsed kui ka mitteliigitatavad.

14:15 Animasari Džungliraamatu safari, 24/26: Võistlemine (Saksa 2013)*

Armas ja õpetlik sari väikestele ja suurtele loodusehuvilistele. Baloo näitab Mowglile dokumentaalkaadreid loomadest, lindudest, putukatest ja kaladest, et inimlaps õpiks neid paremini tundma. Looduses pole alati kõik sõbralik ja rahulik. Baloo selgitab Mowglile, et vahel pole loomad sugugi ühel nõul.

14:25 Animasari Vurajad 2, 6/26: Tugev vastane (Korea Vabariigi 2012)*

Linna kolib hunt Tommy, Spunky vana semu. Spunky tahab, et Tommy Speedyle koha kätte näitaks. Tommy võidabki esimese võidusõidu. See paneb Speedy treenima. Teises võidusõidus tuleb aga esikohale Speedy, kes on treenides õppinud juurde uusi nippe.

14:40 Animasari Papist poisid, 50/78: Millest kala vaikis (Vene 2015)*

Seitsme maa ja mere taga paberi ja papi maal elasid kord sõbrad - papist poisid põder Aristoteles ning rähn Toks-Toks. Papist poisid satuvad alatasa paberlikesse seiklustesse, millest kutsuvad osa saama nii mängulustilisi lapsi kui ka lapsemeelseid täiskasvanuid, kellele meeldib meisterdada paberist ja papist igasuguseid põnevaid asju.

14:45 Animasari Alissa teab, mida teha!, 21/24: Roheline kättemaks (Vene 2013)*

Nataša on väga õnnetu, et just enne suurt pildistamist koolis tekkis ta ninale vistrik. Talle tuleb appi haldjas Angela, kes on ilublogija ning loonud hulga populaarseid ilutooteid. Paraku ei tea Nataša, et teda abistada lubanud Angelal on oma kuri salaplaan, mis ähvardab kõiki maailma tüdrukuid.

15:15 Tasub teada: Alati kiire (Know It!, Saksa 2012)

15:20 Kohv+*

16:35 Doksari Hiina toit kaasa 1, 2/6: Melbourne (Gok's Chinese Takeaway, Singapuri 2016)*

Gok saab teada, et esimene hiinlaste kogukond saabus Melbourne'i 1800-ndate kullapalaviku ajal, tuues kaasa nii taimeseemneid kui ka mitmekesise kulinaarse pärandi, mis mõjutab endiselt nende uue kodulinna toidukultuuri.

17:20 Veame kihla, et..., 3/3 (Eesti 2016)*

Anton ja Viktor ei saa ühtegi päeva konfliktideta üle elada. Nad vedasid jälle kihla, kas Tallinna inimesed saavad elada Eestis minimaalse palgaga. Raske on isegi ette kujutada, kuivõrd põnevaid ja originaalseid vastuseid nad möödaminejatelt said. Lõpuks loomulikult keegi kaotas ja sai karistada. Mida ta pidi tegema?

17:30 Pool tundi ilma vanemateta, 16/16 (Eesti 2017)

Kas on kerge olla „staar“? Külla ei tulda ilma eelneva telefonikõneta; vihmavarju kuivatatakse kinniselt; mobiiltelefoni ei panda kohvikus olles laua peale; kuidas käituda teatris; kuidas kutsuda tüdruk tantsima; kuidas restoranis istuda ja õigesti hüvasti jätta? Nendel ja paljudel teistel teemadel saatesarjas räägitaksegi.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Naistearst 2, 54/60: Veri ja piim (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)*

Vadim Sorokin toob sünnitusmajja leidlapse ja annab verd talle ülekande tegemiseks. Ta otsustab lapse adopteerida. Sünnitanu Valja nõustub leidlast imetama ja tahab samuti teda lapsendada. Haiglasse ilmub ka lapse ema Zoja Kravtsova, kes lahkub sealt koos pojaga… Ljubavin klaarib suhteid Katja Rebrovaga. Vita korraldab telefonitsi skandaali Tel Avivi professorile Rita Rivkesele. Platon Zemtsov avaldab Liza Filatovale armastust. Ühiselamu valvur toob Zoja lapse haiglasse tagasi. Vadim Sorokin avaldab armastust Valjale ja viib haiglast kaasa tema ning kaks last.

18:55 Hetk ajaloos: Kinniste uste taga*

Ootamatult on Eesti sattunud täiesti uude situatsiooni, kus ees terendab mitu võimalikku teed. Kas Maanõukogu saadikud suudavad maailmavaatelised vastuolud unustada ja õiges kokku leppida? Kuid mis on see õige? Jaan Tõnissonil seda küsimust ei teki.

19:00 Vaatenurk

Üks Eesti arvamusliidritest mõtiskleb käesoleva nädala aktuaalsete sündmuste üle ja vastab vaatajate ning kuulajate küsimustele. Saatejuhid ajakirjanikud Artur Aukon (Raadio 4) ja Andrei Titov (ETV+).

19:45 Mina siin, 7/12: Aleksei Malovitško (Eesti 2016)

Aleksei Malovitško on ratastooliinimene. 19-aastaselt juhtus tal õnnetus – laine niitis jalust. Noormees jäi kaelatrauma tõttu halvatuks, isegi käed ei liikunud. Aleksei töötab tragöödiast hoolimata juristina, ta ei looda saatuse armuandidele ja on täis otsustavust eluga edasi minna.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Imetegija 1, 2/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)

Nikolai on oma kergemeelse venna tõttu väljapääsmatus olukorras ja vajab hädasti raha. Konkurent Viktori edu teleekraanil sunnib tedagi televisiooni poole pöörduma ja ta käib välja idee teleduellist Stavitskiga. Stavitski pole koostööst huvitatud, sest tal on selleks omad põhjused. Stavitskit kimbutab ka noor ajakirjanik Nastja, kes on veendunud, et mehe edu põhineb kokkumängul ja kelmusel, ning püüab seda iga hinna eest paljastada. Nikolai ja Nastja ühendavad Stavitski paljastamiseks oma jõud.

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Seiklussari Mustad purjed 4, 3/10 (Black Sails, USA 2017)

Maxi ähvardab ränk süüdistus. Ta hoiatab, et Charles Vane'i ülespoomise tõttu kogub vastupanuliikumine jõudu. Berringer nõuab temalt kaasosaliste nimesid. Rogers meenutab minevikku. Flint ja Madi leiavad ühise keele. Madi on veendunud, et vähemalt osa piraate on tema liitlased. Pikk John Silver kutsub üles mässule. Eleanor ei pääse saarelt, sest sõdureid vajatakse mujal. Eleanor pakub Maxile abi. Featherstone hoiatab Frasier'd rahva viha eest. Berringer kavatseb piraadid avalikult üles puua, et Pikka John Silverit lõksu püüda.

23:25 Seiklussari Mustad purjed 4, 4/10 (Black Sails, USA 2017)

Lahvatab vägivald. Nassau langeb ja paljud hukkuvad. Eleanor ei luba vasturünnakule vastata. Sayle kutsub möödunu eest kätte maksma. Flint käsib kaptenil koguda ustavad meeskonnad. Silver nõuab Billylt vastust, Billy tahab Silveri enda poole meelitada. Max, keda Eleanor tahab päästa, on Billy käes. Eleanor tuleb Maxile appi. Bonny ja Rackham käivad põrgust läbi.

00:30 Sinu õhtu*

01:07 rus.err.ee uudised

 

Kolmapäev 20.09.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Naistearst 2, 55/60: Mitmikute efekt (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)

Liza Filatoval ja Platon Zemtsovil on romaan. Andrei ja Ljusja Filippovid saabuvad haiglasse. Ljusjal on raske sünnitus. „Elu aknasse“ tuuakse leidlaps. Geneetiline ekspertiis näitab, et leidlaps on samuti Andrei poeg. Ljusja arvab, et Andrei on petnud teda oma sekretäriga, Andrei aga kahtlustab, et leidlaps on tema kaksikvenna Antoni laps. Andrei räägib kaasale, miks ta on venna oma elust välja arvanud. Anton on mängur ja mängib kogu raha maha pokkeris. Ta ütleb pojast lahti. Ljusja nõustub Andrei vennapoega lapsendama.

10:10 Kohv+*

11:25 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

11:45 Ei midagi isiklikku 1, 3/12: Mihhail Zõgar Venemaa poliitika fenomenist (Bez obid, Läti 2015)

Ajakirjanik, kirjanik, telekanali Dožd endine peatoimetaja Mihhail Zõgar räägib saates Venemaa poliitika fenomenist. Raamatu „Kõik Kremli mehed“ kirjutamine ei olnud lihtne. Materjali kogumine algas 2007. aastal, selle töötlemine kaks aastat enne raamatu ilmumist. Keeruliseks muutis selle näiteks ausa intervjuu tava puudumine tänapäeva Venemaal, rääkis kirjanik saatejuht Vadim Radionovile. „Siis hakkasin inimestega kohtuma ja nendega off-the-record-intervjuusid tegema. Raamatu kirjutamine ise võttis kaks viimast aastat väga aktiivset tööd kogunenud infoga. Sest – kuidas Venemaa toimib? Inimesed ei ole põhimõtteliselt harjunud andma ausaid intervjuusid! Et mingitki huvitavat ja ausat teavet saada, peab inimene esiteks rääkima ilma salvestuseta ja teiseks peab ta sind hästi tundma.“

12:15 Pool tundi ilma vanemateta, 16/16 (Eesti 2017)*

Kas on kerge olla „staar“? Külla ei tulda ilma eelneva telefonikõneta; vihmavarju kuivatatakse kinniselt; mobiiltelefoni ei panda kohvikus olles laua peale; kuidas käituda teatris; kuidas kutsuda tüdruk tantsima; kuidas restoranis istuda ja õigesti hüvasti jätta? Nendel ja paljudel teistel teemadel saatesarjas räägitaksegi.

12:45 Sinu õhtu*

13:20 Doksari Teadmiste otsingul 1, 2/6: Merapi - Jaava tulemägi (The Quest for Knowledge, Saksa 2016)*

Indoneesia saarestiku Jaava saare Merapi mäge peetakse üheks maailma ohtlikumaks vulkaaniks. See purskab iga 2-3 aasta tagant ja iga 15 aasta tagant on purse nii võimas, et tekitab suuri kahjustusi. Vulkaan on pidev oht sadadele tuhandetele inimesele. Teadlased uurivad, mis toimub mäe südames, püüdes ennustada järgmist plahvatust ja päästa inimelusid.

13:50 Doksari Teadmiste otsingul 1, 3/6: Loomaaed - metsiku looduse kaitsja (The Quest for Knowledge, Saksa 2016)

Loomaaeda kujutatakse sageli loomade vanglana, kuigi tänapäeval on enamikul loomaaiaelanikest üsna avarad elutingimused. Loomaaedadel on tähtis osa maakera loomastiku mitmekesisuse säilitamisel ja ohustatud liikide kaitsel. Filmis uuritakse, kas loomaaiad tulevad selle ülesandega toime.

14:15 Loomalapsed 1, 3/20: Liiga palav, liiga külm (Inglise 2016)*

Andy Day uurib, kuidas loomatited õpivad end soojendama – ja ka jahutama. Kui kuningpingviinidel on külm, suruvad nad end tihedalt ligistikku, kui palav, jahutavad end mudas. Noorlindude esimesi õppetunde on pea ees poriloiku sukeldumine. Jaapani makaagid otsivad lumisel talvel soojust kuumaveeallikatest. Ahvipojad õpivad loodusliku kuumaveevanni mõnusid kähku tundma. Elevant leiab kõrvetavpalaval suvepäeval leevendust jahedast veest.

14:25 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 28/52 (Vene 2011)*

14:35 Animasari Džungliraamatu safari, 23/26: Munevad loomad (Saksa 2013)*

Armas ja õpetlik sari väikestele ja suurtele loodusehuvilistele. Baloo näitab Mowglile dokumentaalkaadreid loomadest, lindudest, putukatest ja kaladest, et inimlaps õpiks neid paremini tundma. Baloo õpetab Mowglit erinevaid mune ära tundma. Siis leiab Mowgli krokodillipoja ja arvab, et ema on poja maha jätnud.

14:45 Animasari Duda ja Dada 2, 3/26 (Korea Vabariigi 2015)*

14:55 Animasari Mariini ja tema sõprade seiklused vee-aluses maailmas, 40/52: Rai pani plehku (Korea Vabariigi 2015)*

Alto isa räägib sõpradele, et looduskaitsealalt on põgenenud metsik rai ning manitseb neid ettevaatusele. Ootamatult kohtavad lapsed põgenikku ja saavad teada, et rai on tulnud Akvaville’i, et tänada oma kunagist päästjat. Kes see salapärane päästja on? Ja kuidas õnnestub tänuaktsioon? Sellest järjekordne Mariini ja ta sõprade seikluste osa räägibki.

15:10 Animasari Kiisud, edasi!, 9/32: Hookus-pookus (Vene 2014)

Kahel lustakal kassikesel on võlukast, kuhu hüpates muutuvad nende mängud tõelisteks seiklusteks. Nii turnivad kiisud juustust mägedes, purjetavad Mustikakoogi saarele ja kohtuvad imetabaste olenditega. Teele sattunud probleemide lahendamisel on neile abiks ema ja isa ning õppetunni järel saavad kiisud oma mängu uuesti alustada ning õnneliku lõpuni jõuda.

15:20 Kohv+*

16:35 Loodusdokk Lahingud loomariigis 3, 5/7: Saatuslik sõjakäik (Animal Fight Club, Inglise 2015)*

Mis juhtub siis, kui loomariigi kõige suursugusemad esindajad omavahel tülli pööravad? Põhjapõdrad taanduvad kiirustades külma eest, ent leiavad aega soo jätkamise pärast võidelda. Yellowstone’i rahvuspargis leiab mäger isuäratavad rebasepojad, ent isa on valmis nende kaitsmiseks surema. Tais võitlevad territooriumi pärast kaks siiami võitluskala. Uimed lastakse käiku ja karvad lendavad, kui maakera raevukaimad vastased võitlusse astuvad.

17:20 Tasub teada: Tolm (Know It!, Saksa 2012)

17:30 Meie Eestid, 2/6: Dmitri*

Teises osas rändame Dmitri Kosjakoviga ringi Ida-Virumaal. Käime ära Jaama külas, kust on pärit tema esivanemad, võtame lonksu pühitsetud vett Kuremäel ja satume Vasknarvas Eesti-Vene piirile liiga lähedale. Kõik teed Ida-Virumaal viivad aga välja Narva, kus teatri Ilmarine näitlejad viivad Dmitri kurssi kohaliku kultuurieluga, muuhulgas räägitakse loodavast Vaba Lavast. Teekonna lõpuks kohtume taas integratsiooniinspektoriga, kes tõestab, et eesti keelega on Narvas väga lihtne hakkama saada. Tootjad Kinoteater MTÜ ja U8 OÜ.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Naistearst 2, 55/60: Mitmikute efekt (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)*

Liza Filatoval ja Platon Zemtsovil on romaan. Andrei ja Ljusja Filippovid saabuvad haiglasse. Ljusjal on raske sünnitus. „Elu aknasse“ tuuakse leidlaps. Geneetiline ekspertiis näitab, et leidlaps on samuti Andrei poeg. Ljusja arvab, et Andrei on petnud teda oma sekretäriga, Andrei aga kahtlustab, et leidlaps on tema kaksikvenna Antoni laps. Andrei räägib kaasale, miks ta on venna oma elust välja arvanud. Anton on mängur ja mängib kogu raha maha pokkeris. Ta ütleb pojast lahti. Ljusja nõustub Andrei vennapoega lapsendama.

19:00 Valimisstuudio: Teostamatud lubadused

Otse-eetris ajakirjanik Andrei Titov koos ekspertidega - politoloogid, majandusteadlased ja arvamusliidrid arutlevad meie poliitikute kentsakate, teostamatute ning kohati absurdsete valimislubaduste üle.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Imetegija 1, 3/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)

Stavitski võitleb kiusatusega Nikolaid füüsiliselt kõrvaldada, ent saab endast võitu ja otsustab konkurendist siiski kavalusega jagu saada. Nastja saab valmis Stavitski kelmusi paljastava reportaaži. Nikolai otsesaade televisioonis osutub ülimenukaks. Kas samasugune menu saadab ka tema esimest avalikku esinemist või õnnestub Stavitskil oma salaplaan ellu viia?

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

22:30 Kinoklassika Kohtumispaika ei tohi muuta, 3/5 (Mesto vstretši izmenit nelzja, Vene 1979)

Musta Kassi bande läheb üha jultunumaks ja kriminaaljälitus laiutab käsi, tekitades prokuratuuris rahulolematust. Iga niidiotsa tagant paistavad ühe ja sama tegelase, naistemehest närukaela Foksi kõrvad, kuid teda tabada ei õnnestu. Õnneks toovad nooremleitnant Sinitškina kaunid silmad pisutki helgust kollanokk Šarapovi karmi argipäeva.

23:35 Tänavatšempionid, 2/4 (Tšempionõ iz podvorotni, Ukraina 2011)

Mihhail Ladõnskile meeldib küll jalgpall, aga ta pigem üritab välja pääseda suluseisust, kuhu ta on sattunud...

00:25 Sinu õhtu*

01:03 rus.err.ee uudised

 

Neljapäev 21.09.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Naistearst 2, 56/60: Suletud ring (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)

Lada Sosnina tunneb end loote seiskunud arengu tõttu tehtud abordi järel halvasti. Ultraheliuuring näitab, et Lada on ikkagi rase. Dr Zemtsov jätab ta haiglasse. Lada vintsutused algasid pahanduse pärast, mis tekkisid tal töö juures. Nüüd on politsei Ladat rünnanud noormehe kinni pidanud. Mõne aja pärast näeb Lada seda noormeest haiglas ja närvitsemine jätkub… Dr Dõbenko võtab haiglasse liiklusõnnetusse sattunud patsiendi. Marina Savinal on sünnipäev, arstid õnnitlevad teda südamlikult. Katja Rebrova räägib Vitale kohtumisest vanematega. Lada palatikaaslane sünnitab…

10:10 Kohv+*

11:25 Rahvale tähtis*

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

12:15 LIVEstonia, 13/24*

LIVEstonia – see on riik, mis ühendab eri rahvustest inimesi, kes elavad siin ja praegu! Näeme Eesti geneetilisi ja kultuurilisi seoseid teiste riikidega, st fantastilist pilti meie kultuuripärandist, rikkusest ning inimressursist.

12:45 Sinu õhtu*

13:20 Dokfilm Korrata! (Esche, Vene 2014)

Režissöör Dmitri Lavrinenkol kulus Vene rokkbändist "Auktyonist" filmi tegemiseks seitse aastat. Tulemuseks on kaasahaarav lugu enigmaatilise kollektiivi liikmetest ja nende muusikast. Vaatajani tuuakse killukesi bändi igapäevaelust, turneedest, omavahelistest vestlustest ja loomingust.

14:55 Animasari Võlulamp 1, 35/78 (Vene 2015)*

15:05 Animasari Mõm-mõm-mõmmid 1, 22/52: Parim paik maailmas (Vene 2015)*

Animasarjas "Mõm-mõm-mõmmid" seiklevad kaks sõpra, pruunkaru Innokenti ehk Ketu ja jääkaru Valge Pilveke. Ketule meeldivad igasugu vidinad ja tehnika, aga Pilveke on tõeline looduslaps, kes teab palju vanu tarkusi. Sõbrad uurivad maailma kumbki oma mätta otsast ja tihtipeale tekitavad eriarvamused paraja segaduse. Lõpuks aga leitakse ikka, et koos saab ka kõige keerulisematest asjadest jagu: loodusearmastus ja tehnikateadmised täiendavad teineteist.

15:10 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 29/52 (Vene 2011)*

15:15 Animasari Kriksatrullid. Õpime joonistama 1, 42/52: Selg sügeleb. Siil (Prantsuse 2015)

Sõbrad jõuavad tagasi oma retkelt aasale, kus nad mõnuga rohul püherdasid, aga nüüd sügeleb mõlemal selg. Trulla-Leo teab täpselt, kes neid selles mures aidata saab. Ta hakkab joonistama ja Kritsel arvab. Kõigepealt pakub ta kalmaari, ent tema ainult kõditab, siis hamstrit, kes on liiga tilluke, ja seejärel pakub ta lõvi, kes on aga liiga suur. Lõpuks ilmub välja nende uus sõber, kes selle tööga ideaalselt toime tuleb.

15:20 Kohv+*

16:35 Dokfilm Kõrvaleheidetud lapsed (Disposable Children: Re-Adoption in America, Prantsuse 2016)

Mis saab adopteeritud lastest, keda uues peres enam ei soovita? Ameerika Ühendriikides on võimalik avaldada kuulutus ning lapsed oma teed saata. Piisab vaid advokaadi koostatud ja allkirjastatud dokumendist, et vanemlikud õigused kellelegi teisele üle anda. Üks sellega kaasnevaid ohte on, et lapsed satuvad varem süüdimõistetud kurjategijate või vanemlikest õigustest ilma jäetud inimeste juurde. USA-s hüljatakse lausa veerand adopteeritud lastest. "Kõrvaleheidetud lapsed" uuribki seda, kuidas tugiasutused üritavad probleemiga toime tulla ning millised on kiiremad ja lastele palju muserdavamad teed, mida sageli kasutatakse.

17:30 Unustatud maitsed, 2/6: Peterburi*

„Unustatud maitsed“ on saatesari, mis jutustab iidsetest retseptidest, kaduvatest ametitest ja ebatavalistest harrastustest; sari kultuurist, toidust ja eluviisidest. Kõik selle saate tegelased elavad Peterburis. Keraamik Madina Bardijeva sündis ja kasvas üles Osseetias ning unistas maalikunstniku karjäärist. Neevalinna saabudes hakkas teda köitma hoopiski keraamika. Fotograaf Miša Burlatski kasutab fotode valmistamiseks märgkolloodiummenetlust. Tema fotokabinet on justkui ajamasin, mis viib meid 19. ja 20. sajandi vahetusse. Maria Daniltšenko jagab iidseid retsepte, mille järgi valmistati maailmakuulsaid präänikuid ja piparkooke meenutavaid küpsiseid - kozuljasid. Kõrvetatud suhkrust, jahust ja hästi lõhnavatest vürtsidest valmib meistri käte all tõeline kunstiteos. Režissöör Sasha Tšernov, montaaž Julia Iskhakova, produtsent Aljona Suržikova, tootja Diafilm.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Naistearst 2, 56/60: Suletud ring (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)*

Lada Sosnina tunneb end loote seiskunud arengu tõttu tehtud abordi järel halvasti. Ultraheliuuring näitab, et Lada on ikkagi rase. Dr Zemtsov jätab ta haiglasse. Lada vintsutused algasid pahanduse pärast, mis tekkisid tal töö juures. Nüüd on politsei Ladat rünnanud noormehe kinni pidanud. Mõne aja pärast näeb Lada seda noormeest haiglas ja närvitsemine jätkub… Dr Dõbenko võtab haiglasse liiklusõnnetusse sattunud patsiendi. Marina Savinal on sünnipäev, arstid õnnitlevad teda südamlikult. Katja Rebrova räägib Vitale kohtumisest vanematega. Lada palatikaaslane sünnitab…

18:55 Minuscule: Tahaks lennata (Prantsuse 2007)

19:00 LIVEstonia, 14/24

LIVEstonia – see on riik, mis ühendab eri rahvustest inimesi, kes elavad siin ja praegu! Näeme Eesti geneetilisi ja kultuurilisi seoseid teiste riikidega, st fantastilist pilti meie kultuuripärandist, rikkusest ning inimressursist.

19:30 Insight

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:05 Draamasari Imetegija 1, 4/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)

Nikolai teeb ettevalmistusi oma esimeseks etenduseks. Peaaegu kõik piletid on välja müüdud. Nikolai saab aru, et selle taga on Stavitski, kes üritab tema esinemist nurjata. Kas Nikolail õnnestub konkurent üle kavaldada? Lisaks esinemisega seotud probleemidele peab Nikolai lahendama ka rahamuresid, sest mõtlematu Jura on ennast jälle kantpeadega sidunud.

21:55 Kirjaoskuse minut Ksenia Turkovaga

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Mängufilm Keskjaam (Grand Central, Prantsuse/Austria 2013)

R: Rebecca Zlotowski. O: Tahar Rahim, Léa Seydoux. Oma teises täispikas filmis uurib režissöör Rebecca Zlotowski sõna otseses mõttes senitundmatuid karisid ja ohte nii töös kui ka armastuse lahinguväljal. Gary (Tahar Rahim) on noor hakkaja mees, kes haarab kõike lennult. Ta saab tööd aatomielektrijaamas, kus teda määratakse koos teistega hooldama kõrge aktiivsusega reaktorit. Enne ilma ühegi püsiva töö- ja elukohata elumere lainetel hulpinud Gary rõõmustab stabiilsuse ja hea palga üle ning ei mõtle oma riskantsest tööst tulenevate tagajärgede peale. Kuid vanemate kolleegide sõnul on noormehe kõrge palk tasu selle eest, et ta on olnud nõus riskima oma tervise ja isegi elu nimel, mis tänu pidevale kiiritusele on ohus. Kergemaks ei tee Gary seni igavana tundunud elu ka sõbra kaunitarist pruut Karole (Léa Seydoux), kellesse noormees hullupööra armub ja kellest saab tema kinnisidee. Psühholoogilise armastusdraama autor on Poola juurtega filmirežissöör, stsenarist ja näitleja Rebecca Zlotowski („Planetaarium”), kelle töid on näidatud paljudel mainekatel filmifestivalidel. Linatöö peaosas näeme Oscarile kandideerinud vangladraama „Prohvet” (2009) peaosalist Tahar Rahimi. Léa Seydoux on aga üks tänastest suurimatest Prantsuse naisstaaridest, kelle kontosse kuuluvad osatäitmised hittfilmides „Kaunitar ja koletis” (2016) ja „Võimatu mission: variprotokoll” (2011), aga ka Cannes’i festivali skandaalses võidufilmis „Sinine on kõige soojem värv” (2013). „Grand Central” linastus 2013. aasta Cannes’i festivali kõrvalsektsioonis Un Certain Regard („Eriline vaatenurk”), kus pälvis ka eriauhinna.

00:00 Sinu õhtu*

00:35 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

01:06 rus.err.ee uudised

 

Reede 22.09.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Draamasari Naistearst 2, 57/60: Aru saada ja mõista (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)

Zemtsovi vastuvõtule tuleb Maria Nikitina. Zemtsov paneb naise haiglasse. Mariale helistab tema kunagine kallim ja sutenöör Gromov. Dumanski saabub Saksamaalt kolleegidele külla. Maria kardab, et abikaasa saab tema minevikust teada. Gromov tuleb Maria juurde haiglasse ja üritab temalt raha välja pressida. Maria räägib abikaasale oma minevikust. Gromov võetakse vahi alla. Dmitri andestab Mariale. Kvitkod pahandab Ljubavini pikk eemalviibimine.

10:10 Kohv+*

11:25 Vaatenurk*

Üks Eesti arvamusliidritest mõtiskleb käesoleva nädala aktuaalsete sündmuste üle ja vastab vaatajate ning kuulajate küsimustele. Saatejuhid ajakirjanikud Artur Aukon (Raadio 4) ja Andrei Titov (ETV+).

12:05 Mina siin, 7/12: Aleksei Malovitško (Eesti 2016)*

Aleksei Malovitško on ratastooliinimene. 19-aastaselt juhtus tal õnnetus – laine niitis jalust. Noormees jäi kaelatrauma tõttu halvatuks, isegi käed ei liikunud. Aleksei töötab tragöödiast hoolimata juristina, ta ei looda saatuse armuandidele ja on täis otsustavust eluga edasi minna.

12:20 Ei midagi isiklikku 1, 3/12: Mihhail Zõgar Venemaa poliitika fenomenist (Bez obid, Läti 2015)*

Ajakirjanik, kirjanik, telekanali Dožd endine peatoimetaja Mihhail Zõgar räägib saates Venemaa poliitika fenomenist. Raamatu „Kõik Kremli mehed“ kirjutamine ei olnud lihtne. Materjali kogumine algas 2007. aastal, selle töötlemine kaks aastat enne raamatu ilmumist. Keeruliseks muutis selle näiteks ausa intervjuu tava puudumine tänapäeva Venemaal, rääkis kirjanik saatejuht Vadim Radionovile. „Siis hakkasin inimestega kohtuma ja nendega off-the-record-intervjuusid tegema. Raamatu kirjutamine ise võttis kaks viimast aastat väga aktiivset tööd kogunenud infoga. Sest – kuidas Venemaa toimib? Inimesed ei ole põhimõtteliselt harjunud andma ausaid intervjuusid! Et mingitki huvitavat ja ausat teavet saada, peab inimene esiteks rääkima ilma salvestuseta ja teiseks peab ta sind hästi tundma.“

12:50 Sinu õhtu*

13:25 Melodraama Pööripäev (Solntsevorot, Vene 2012)

Mihhail saabub koos abikaasa Lena ja tütar Dašaga Jaroslavist Moskvasse. Ta asub tööle Matvei nimelise poisi guvernandina. Öösiti töötab Miša kohvikus valvurina. Poisi vanemad kutsuvad Miša koos perega seltskonnapeole. Seal tutvub ta suuri lootusi andva ooperilaulja Maša Gordeikoga. Miša on võlutud tüdruku häälest ja tema seltskonnast. Ta tunneb, et see on midagi enamat kui juhututvus. Miša elu on lõhestunud - ühelt poolt argipäevaelu ühetoalises üürikorteris koos materiaalselt mõtleva naisega, teiselt poolt Maša Gorenko boheemlaslik maailm. Algab väljakannatamatu topeltelu, mis on täis piinavat kirge, armukadedust, tühje lubadusi ja lootuste purunemist.

15:10 Tasub teada: Küpseta, keeda ja prae (Know It!, Saksa 2012)

15:20 Kohv+*

16:35 Rahvale tähtis*

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

17:30 LIVEstonia, 14/24*

LIVEstonia – see on riik, mis ühendab eri rahvustest inimesi, kes elavad siin ja praegu! Näeme Eesti geneetilisi ja kultuurilisi seoseid teiste riikidega, st fantastilist pilti meie kultuuripärandist, rikkusest ning inimressursist.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:10 Draamasari Naistearst 2, 57/60: Aru saada ja mõista (Ženskii doktor 2, Ukraina 2013)*

Zemtsovi vastuvõtule tuleb Maria Nikitina. Zemtsov paneb naise haiglasse. Mariale helistab tema kunagine kallim ja sutenöör Gromov. Dumanski saabub Saksamaalt kolleegidele külla. Maria kardab, et abikaasa saab tema minevikust teada. Gromov tuleb Maria juurde haiglasse ja üritab temalt raha välja pressida. Maria räägib abikaasale oma minevikust. Gromov võetakse vahi alla. Dmitri andestab Mariale. Kvitkod pahandab Ljubavini pikk eemalviibimine.

18:55 Minuscule: Elu on ebaõiglane (Prantsuse 2007)

19:00 Õhtune tee 1, 3/3: Ilja Tšort (Vetšerni tšai, Vene 2015)

Teleköögis on külas ansambli "Pilot" liider Ilja Tšort. Räägime muusikast ja filmist, lapse unistustest ning täiskasvanu võimalustest, uutest albumitest ja paljust muust. Vaatame katkendit Ilja esinemisest koos rahvapilliorkestriga ning episoodi rariteetsest filmist „Aktiivne otsing“.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

21:00 Meie Eestid, 3/6: Aleksandr

Kolmandas osas kohtume Aleksandriga, kes sündis Venemaal ja viis aastat tagasi tuli Eestisse tööle. Saame teada, miks ta tahtis eesti keele selgeks õppida ja mida tähendab talle laulupidu. Rändame ringi tema lemmikmuusikute lapsepõlveradadel ja laulame koos Liisi Koiksoni, Vaiko Epliku ja Curly Stringsiga. Integratsiooniinspektor aga tõstatab teema võimalikest ohtudest seoses “vales” keeles musitseerimisega. Tootja Kinoteater OÜ.

21:30 Komöödiasari Ma tahan oma naist tagasi! 1, 3/6 (I Want My Wife Back, Inglise 2016)

Murray otsustab Bexi toetada, aidates tal heategevusürituse jaoks raha koguda. Aga Bexile pole kerge muljet avaldada...

22:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

22:30 Uus vene kino Armastusest (O ljubvi, Vene 2016)

Kaunitar Nina on enda arvates õnnelikus abielus intelligentse sinoloogist professori Aleksandriga, kes on ka tema õppejõud. Noopaari õnne häirib vaid hüpoteeklaen, mille tagasimaksetega hajameelne õppejõud on hilinenud. Saatus viib Nina kokku Sergeiga, kes on selle panga juht, millele Nina mees on raha võlgu. Nina tunneb elegantse mehe vastu tugevat tõmmet ja tasumata laen annab hea ettekäände kiusatusele järele anda. Romaan abielus Sergeiga ei tõota algusest peale midagi head, ent neiu tunneb, et on esimest korda tõeliselt armunud. Milline karistus ootab tänapäeva Anna Kareninat?

00:00 Sinu õhtu*

00:30 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

01:02 rus.err.ee uudised

 

Laupäev 23.09.2017

07:30 Animasari Papist poisid, 51/78: Superdresseerija (Vene 2015)

Seitsme maa ja mere taga paberi ja papi maal elasid kord sõbrad - papist poisid põder Aristoteles ning rähn Toks-Toks. Papist poisid satuvad alatasa paberlikesse seiklustesse, millest kutsuvad osa saama nii mängulustilisi lapsi kui ka lapsemeelseid täiskasvanuid, kellele meeldib meisterdada paberist ja papist igasuguseid põnevaid asju.

07:35 Animasari Mõm-mõm-mõmmid 1, 23/52: Tibu ja dinosaurused (Vene 2015)

Animasarjas "Mõm-mõm-mõmmid" seiklevad kaks sõpra, pruunkaru Innokenti ehk Ketu ja jääkaru Valge Pilveke. Ketule meeldivad igasugu vidinad ja tehnika, aga Pilveke on tõeline looduslaps, kes teab palju vanu tarkusi. Sõbrad uurivad maailma kumbki oma mätta otsast ja tihtipeale tekitavad eriarvamused paraja segaduse. Lõpuks aga leitakse ikka, et koos saab ka kõige keerulisematest asjadest jagu: loodusearmastus ja tehnikateadmised täiendavad teineteist.

07:40 Animasari Võlulamp 1, 36/78 (Vene 2015)

07:45 Animasari Naerupallid murravad koode, 27/51: Muinasjutt Bibile (Vene 2011)

Bibi leiab raamatust tundmatu sõna „muinasjutt” ja palub Pinksi, et isa jutustaks ka talle ühe loo. Sõprade abiga jutustabki Pinks pojale loo printsessist, rändmuusikust ja armastusest, ning ühtlasi selgitab kõigile, kuidas toimivad moodsad sidevahendid.

08:00 Lastefilm Mutukad. Kadunud sipelgate org (Minuscule - La vallée des fourmis perdues, Prantsuse/Belgia 2013)

Mutukad on kõigile tuttavad armsatest lühifilmidest, nüüd jätkavad nad oma tegemisi täispikas filmis. Ilusa loodusega rahvuspargis elavad kõik täielikus harmoonias. Ühel päeval leiavad aga sipelgad varanduse - hõrgutisi täis pikknikukorvi. Sellest saab alguse pisikeste mutukate suur seiklus.

09:25 Animasari Alissa teab, mida teha!, 22/24: Meelitaja, meelitaja... (Vene 2013)

Ausox Puuper tahab kuulsaks saada ja suudab meelituste abil Ljohhat veenda, et poiss ta lemmikloomade võistlusele esitaks. Ka teised osalejad kasutavad meelitusi, et oma tahtmist saada, aga ootamatult selgub, et vahel võivad meelitused lausa eluohtlikud olla.

09:50 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 30/52 (Vene 2011)

10:00 Komöödiasari Rahva teener, 9/24 (Sluga naroda, Ukraina 2015)

Mis juhtub, kui presidendiks saab täiesti tavaline mees, inimene rahva hulgast? Aus, printsipiaalne ja mis peamine, tark mees. Just nendel kaalutlustel valibki rahvas riigijuhiks tavalise ajalooõpetaja Vassili Holoborodko... Kõigi jahmatuseks asub riigi etteotsa inimene, kes elab kõige tavalisemas korteris, saab tagasihoidlikku palka ja mõnikord laenab sõbralt. Ühesõnaga, see inimene elab nagu kõik teised. Tema teab ju väga hästi, et kui tsaar hakkab elama nagu lihtne õpetaja, hakkab lihtne õpetaja peagi elama nagu tsaar! Ja ehkki tal pole haavapuust ora ega hõbekuule, läheb Vassili Petrovitš iga päev "kurjade jõududega" võitlema ning sõdib väsimatult korrumpeerunud ja läbipehkinud ametnike armaadaga, roogib riigi Augeiase talle puhtaks. Tõsi küll, ta jätab ühe asjaolu arvesse võtmata - süsteem, kus kõik on harjunud häbematult varastama ja riisuma, hakkab säherdusele rahva eest hoolitsemisele ägedalt vastu.

10:30 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

10:50 Minuscule: Õunad (Prantsuse 2007)

11:00 Valimisstuudio: Teostamatud lubadused*

Andrei Titov koos ekspertidega - politoloogid, majandusteadlased ja arvamusliidrid arutlevad meie poliitikute kentsakate, teostamatute ning kohati absurdsete valimislubaduste üle.

12:00 Komöödiasari Ma tahan oma naist tagasi! 1, 3/6 (I Want My Wife Back, Inglise 2016)*

Murray otsustab Bexi toetada, aidates tal heategevusürituse jaoks raha koguda. Aga Bexile pole kerge muljet avaldada...

12:30 Draamasari Imetegija 1, 1/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)*

Juba enne perestroikat oli Nõukogude Liidu infotehnoloogiate instituudis loodud spetsiaalne labor, kus uuriti inimeste üleloomulikke võimeid ja püüti leida neile teaduslikku seletust. Selles laboris kohtuvadki esmakordselt Nikolai Arbenin ja Viktor Stavitski. 1980. aastate lõpus, mil sensitiivide esinemised toovad kokku tohutuid rahvamasse, saavad vanad rivaalid uuesti kokku. Nende vastasseis, mis sai alguse võitlusest kauni naise südame pärast, kasvab üle tõeliseks selgeltnägijate tuleprooviks, mis ei toimu mitte teleekraanil, vaid tegelikus elus.

13:20 Draamasari Imetegija 1, 2/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)*

Nikolai on oma kergemeelse venna tõttu väljapääsmatus olukorras ja vajab hädasti raha. Konkurent Viktori edu teleekraanil sunnib tedagi televisiooni poole pöörduma ja ta käib välja idee teleduellist Stavitskiga. Stavitski pole koostööst huvitatud, sest tal on selleks omad põhjused. Stavitskit kimbutab ka noor ajakirjanik Nastja, kes on veendunud, et mehe edu põhineb kokkumängul ja kelmusel, ning püüab seda iga hinna eest paljastada. Nikolai ja Nastja ühendavad Stavitski paljastamiseks oma jõud.

14:10 Unustatud maitsed, 2/6: Peterburi*

„Unustatud maitsed“ on saatesari, mis jutustab iidsetest retseptidest, kaduvatest ametitest ja ebatavalistest harrastustest; sari kultuurist, toidust ja eluviisidest. Kõik selle saate tegelased elavad Peterburis. Keraamik Madina Bardijeva sündis ja kasvas üles Osseetias ning unistas maalikunstniku karjäärist. Neevalinna saabudes hakkas teda köitma hoopiski keraamika. Fotograaf Miša Burlatski kasutab fotode valmistamiseks märgkolloodiummenetlust. Tema fotokabinet on justkui ajamasin, mis viib meid 19. ja 20. sajandi vahetusse. Maria Daniltšenko jagab iidseid retsepte, mille järgi valmistati maailmakuulsaid präänikuid ja piparkooke meenutavaid küpsiseid - kozuljasid. Kõrvetatud suhkrust, jahust ja hästi lõhnavatest vürtsidest valmib meistri käte all tõeline kunstiteos. Režissöör Sasha Tšernov, montaaž Julia Iskhakova, produtsent Aljona Suržikova, tootja Diafilm.

14:35 Mina siin, 7/12: Aleksei Malovitško (Eesti 2016)*

Aleksei Malovitško on ratastooliinimene. 19-aastaselt juhtus tal õnnetus – laine niitis jalust. Noormees jäi kaelatrauma tõttu halvatuks, isegi käed ei liikunud. Aleksei töötab tragöödiast hoolimata juristina, ta ei looda saatuse armuandidele ja on täis otsustavust eluga edasi minna.

14:50 Doksari Kunstnike saladused 1, 17/18: Pariisi kabareede hullumeelne lugu (Behind the Artist, Prantsuse 2014)

Kui päike Pariisi kohal loojub ja linnas süttivad tuled, muutuvad tänavad teistsuguseks ning kõnniteedel hakkavad peegelduma kabareede neoontuled. Juba 125 aastat on Moulin Rouge'is tantsitud kankaani. Viimase 150 aastaga on Pariisi kabareed muutunud legendaarseks kogu maailmas ja nüüd kuuluvad need teiste vaatamisväärsuste hulka. Dokumentaalfilmis minnakse arhiividesse, et näidata meile seda müütilist linna - Pariisi.

15:50 Doksari Teooriad luubi all 8, 1/8: Energia (Bang Goes The Theory, Inglise 2014)*

Jem Stansfield, Liz Bonnin ja Maggie Philbin uurivad, kas Suurbritannial hakkab lähitulevikus energiat nappima. Elame ühiskonnas, kus kõik võivad kogu aeg muretult tuled põlema jätta, aga kas sama seis jätkub veel paar aastakümmet? Maggie Philbin veedab päeva ülisalajases paigas, kust kontrollitakse riigi vooluvõrku. Seal saab selgeks, kas pakkumine ja nõudlus on tasakaalus. Ilmneb, et juba lähitulevikus kahaneb elektri tootmise võimekus poole võrra. Jem selgitab välja, millised on võimalikud alternatiivsed energiaallikad ja Liz tutvub valdkonna taastuvate ressursside ja jätkusuutlike lahendustega.

16:15 Doksari Planeet ja inimene, 2/8: Elu kõrgahjus (Human Planet, Inglise 2010)*

Ilma toiduta peab inimene vastu mitu nädalat, kuid ilma veeta vaid mõne päeva. Sellele vaatamata elavad miljonid kõrbes. Uurime, kuidas pakub vee leidmine seal tohutuid väljakutseid ja on sundinud looma kavalaid lahendusi. Vee puudumine võib aidata ka toitu leida – näiteks aurustunud järve lõksu jäänud kalu püüdes.

17:10 Õhtune tee 1, 3/3: Ilja Tšort (Vetšerni tšai, Vene 2015)*

Teleköögis on külas ansambli "Pilot" liider Ilja Tšort. Räägime muusikast ja filmist, lapse unistustest ning täiskasvanu võimalustest, uutest albumitest ja paljust muust. Vaatame katkendit Ilja esinemisest koos rahvapilliorkestriga ning episoodi rariteetsest filmist „Aktiivne otsing“.

18:00 Melodraama Ära anda naine (Otdam ženu v horoshije ruki, Vene 2012)

R: Dmitri Brusnikin. O: Grigori Antipenko, Aleksandra Ursuljak, Serafima Nizovskaja jt. Jevgeni Nikitini rahulik elu pöördub pea peale pärast juhuslikku kohtumist muusikaõpetaja Irinaga. Jevgeni armub nagu poisike - temast saab Irina salaaustaja, kuigi kodus ootavad teda naine ja tütar. Südametunnistuse piinades Jevgeni püüab end sundida Irinat unustama, kuid juhus viib nad ikkagi kokku. Et oma naisele lahkuminekuga mitte haiget teha, otsustab Jevgeni ka temale uue paarilise leida.

19:30 Komöödiasari Rahva teener, 9/24 (Sluga naroda, Ukraina 2015)*

Mis juhtub, kui presidendiks saab täiesti tavaline mees, inimene rahva hulgast? Aus, printsipiaalne ja mis peamine, tark mees. Just nendel kaalutlustel valibki rahvas riigijuhiks tavalise ajalooõpetaja Vassili Holoborodko... Kõigi jahmatuseks asub riigi etteotsa inimene, kes elab kõige tavalisemas korteris, saab tagasihoidlikku palka ja mõnikord laenab sõbralt. Ühesõnaga, see inimene elab nagu kõik teised. Tema teab ju väga hästi, et kui tsaar hakkab elama nagu lihtne õpetaja, hakkab lihtne õpetaja peagi elama nagu tsaar! Ja ehkki tal pole haavapuust ora ega hõbekuule, läheb Vassili Petrovitš iga päev "kurjade jõududega" võitlema ning sõdib väsimatult korrumpeerunud ja läbipehkinud ametnike armaadaga, roogib riigi Augeiase talle puhtaks. Tõsi küll, ta jätab ühe asjaolu arvesse võtmata - süsteem, kus kõik on harjunud häbematult varastama ja riisuma, hakkab säherdusele rahva eest hoolitsemisele ägedalt vastu.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 Balti uudised

20:40 Dokfilm Gallipoli. Kui Murdoch sõjas käis (Gallipoli - When Murdoch Went to War, Inglise 2015)

Noor Austraalia ajakirjanik Keith Murdochi, tulevase meediamoguli Rupert Murdoch isa, käis Esimeses maailmasõjas rindereporterina Dardanellides Gallipoli poolsaarel, kus leidis aset sõja üks verisemaid kokkupõrkeid brittide poolt juhitud liitlasvägede ja Osmani impeeriumi vahel. Nähtu põhjal sündis nn Gallipoli kiri, mis valgustas Murdochi silmade läbi nähtud olukorda rindel, näitas operatsiooni juhtide küündimatust ja sõjaväetsensuuri pingutusi tõe varjamisel. Kirja tulemusel alanud juurdlus viib noormehe poliitiliste võimumängude ja karjääriambitsioonide lahingutandrile, millest temagi tahab võitjana välja tulla.

21:45 Mängufilm Keskjaam (Grand Central, Prantsuse/Austria 2013)*

R: Rebecca Zlotowski. O: Tahar Rahim, Léa Seydoux. Oma teises täispikas filmis uurib režissöör Rebecca Zlotowski sõna otseses mõttes senitundmatuid karisid ja ohte nii töös kui ka armastuse lahinguväljal. Gary (Tahar Rahim) on noor hakkaja mees, kes haarab kõike lennult. Ta saab tööd aatomielektrijaamas, kus teda määratakse koos teistega hooldama kõrge aktiivsusega reaktorit. Enne ilma ühegi püsiva töö- ja elukohata elumere lainetel hulpinud Gary rõõmustab stabiilsuse ja hea palga üle ning ei mõtle oma riskantsest tööst tulenevate tagajärgede peale. Kuid vanemate kolleegide sõnul on noormehe kõrge palk tasu selle eest, et ta on olnud nõus riskima oma tervise ja isegi elu nimel, mis tänu pidevale kiiritusele on ohus. Kergemaks ei tee Gary seni igavana tundunud elu ka sõbra kaunitarist pruut Karole (Léa Seydoux), kellesse noormees hullupööra armub ja kellest saab tema kinnisidee. Psühholoogilise armastusdraama autor on Poola juurtega filmirežissöör, stsenarist ja näitleja Rebecca Zlotowski („Planetaarium”), kelle töid on näidatud paljudel mainekatel filmifestivalidel. Linatöö peaosas näeme Oscarile kandideerinud vangladraama „Prohvet” (2009) peaosalist Tahar Rahimi. Léa Seydoux on aga üks tänastest suurimatest Prantsuse naisstaaridest, kelle kontosse kuuluvad osatäitmised hittfilmides „Kaunitar ja koletis” (2016) ja „Võimatu mission: variprotokoll” (2011), aga ka Cannes’i festivali skandaalses võidufilmis „Sinine on kõige soojem värv” (2013). „Grand Central” linastus 2013. aasta Cannes’i festivali kõrvalsektsioonis Un Certain Regard („Eriline vaatenurk”), kus pälvis ka eriauhinna.

23:15 15 noort noortest: Killer (15 Young by Young- 20th Anniversary of Freedom. The New Generation is Born, Läti/Prantsuse 2012)

Liina Paakspuu (Eesti) filmis „Killer“ mõtiskleb elu üle Rauno, kes elab üksinda ühiskonna melust kaugel lillas majas kauni looduse rüpes ja töötab... tapamajas.

23:30 Aktuaalne kaamera (vene keeles)*

23:45 Balti uudised*

00:10 Seiklussari Mustad purjed 4, 3/10 (Black Sails, USA 2017)*

Maxi ähvardab ränk süüdistus. Ta hoiatab, et Charles Vane'i ülespoomise tõttu kogub vastupanuliikumine jõudu. Berringer nõuab temalt kaasosaliste nimesid. Rogers meenutab minevikku. Flint ja Madi leiavad ühise keele. Madi on veendunud, et vähemalt osa piraate on tema liitlased. Pikk John Silver kutsub üles mässule. Eleanor ei pääse saarelt, sest sõdureid vajatakse mujal. Eleanor pakub Maxile abi. Featherstone hoiatab Frasier'd rahva viha eest. Berringer kavatseb piraadid avalikult üles puua, et Pikka John Silverit lõksu püüda.

01:12 rus.err.ee uudised


Pühapäev 24.09.2017

07:30 Animasari Duda ja Dada 2, 4/26 (Korea Vabariigi 2015)

07:40 Animasari Džungliraamat 2, 13/52: Päikesetants (Saksa 2014)

Loojangu ajal kogunevad džungliloomad Hathi päikesetantsu vaatama. Aga vana elevant on tantsusammud unustanud ning teda saavad aidata vaid kilpkonnad Boo ja Oo.

07:50 Animasari Mariini ja tema sõprade seiklused vee-aluses maailmas, 41/52: Detektiiv Mariin (Korea Vabariigi 2015)

Mariin tahab saada detektiiviks, et arendada oma uurijaoskusi ja välja selgitada, kes varastas suure tiiviku. Paraku on järeldused, milleni ta jõuab, ennatlikud, ja ta solvab oma sõpru, kui pakub, et vargustes võivad süüdi olla nende vanemad. Kes siis tegelikult varastas tiiviku? Mõistatuse vastus selgub Mariini seikluste järjekordses osas.

08:05 Animasari Vurajad 2, 7/26: Jäine lugu (Korea Vabariigi 2012)

Farrah ja Lucy tülitsevad iga väiksemagi asja pärast. Ülejäänud vurajad püüavad neid lepitada ja soovitavad minna külmunud järvejääle uisutama. Kuid sealgi hakkavad Farrah ja Lucy omavahel võistlema, näidates keerukaid vigureid. Jää ei pea nende hüppamisele vastu ja murdub ning Farrah ja Lucy satuvad ohtu.

08:20 Animasari Vurajad 2, 8/26: Räpakoll (Korea Vabariigi 2012)

Bangy ei suuda kuidagi aru saada, miks peab kogu aeg vannis käima. Kui ta muutub juba nii räpaseks, et see tekitab hulga probleeme, soovitab Speedy korraldada selline võidusõit, mis Bangy puhtaks teeks.

08:30 Animasari Peeter Paani uued seiklused 2, 4/26: Varas, sõber, vaenlane (The New Adventures of Peter Pan, India/Prantsuse Saksamaa 2016)

Michael ajab kõiki närvi oma tünganaljadega, ja see viib selleni, et kui häda tõesti käes, ei usu teda enam keegi. Võluv punapea varastab Eikunagimaal Suure Raamatu ja viib selle kapten Konksule, kellel õnnestub raamatu abil ellu äratada Eikunagimaa suurimad koletised.

08:55 Animasari Džungliraamatu safari, 25/26: Linnud (Saksa 2013)

Armas ja õpetlik sari väikestele ja suurtele loodusehuvilistele. Baloo näitab Mowglile dokumentaalkaadreid loomadest, lindudest, putukatest ja kaladest, et inimlaps õpiks neid paremini tundma. Darzee tahaks olla suur lind, sest ta arvab, et väikestest pole mingit kasu. Siis aga röövivad ahvid krokodillipoja.

09:05 Animasari Džungliraamatu safari, 26/26: Toit (Saksa 2013)

Armas ja õpetlik sari väikestele ja suurtele loodusehuvilistele. Baloo näitab Mowglile dokumentaalkaadreid loomadest, lindudest, putukatest ja kaladest, et inimlaps õpiks neid paremini tundma. Täna räägib Baloo oma lemmiteemal – toidust. Ta räägib, milliseid erinevaid toite loomad söövad.

09:20 Animasari Belka ja Strelka. Vallatu pesakond, 31/52 (Vene 2011)

09:25 Animasari Scan2Go 1, 38/52: Vaenlane on tiim JMV (Jaapani 2010)

"Scan2Go" tegevus toimub imelises tulevikumaailmas, kus kõigi galaktikate asukatel on üks ühine huvi – võidusõidud. Sarja peategelase Kayuza „Kaz” Gordoni unistus on saada parimaks Scan2Go sõitjaks. Koos oma tiimiga suundub ta Maalt kosmosesse, et õppida parimatelt sõitjatelt, kuidas Scan2Go maailmas läbi lüüa.Tiim JMV avastab, et Alto-nimelisel planeedil tegutseb nende nime kaaperdanud meeskond. Nad otsustavad omavahel võistelda ja võitja saab edaspidi ainsana kasutada tiim JMV nime. Kumb meeskond võidab?

09:50 Loomalapsed 1, 4/20: Hüppamine (inglise 2016)

Andy Day tutvustab loomalapsi, kes harjutavad väga tähtsat oskust: hüppamist. Loomabeebidel võib hüppamisest palju kasu olla. Hüpikgasellid ei piirdu tavaliste hüpetega: neile meeldib ka iluhüpetega eputada. Kentsaka välimusega pikakõrvaline hüpik põgeneb ohu eest hüpetega. Polaarrebasekutsikad sukelduvad hüppega lumme, et selle alt toidupoolist leida.

10:00 Komöödiasari Rahva teener, 10/24 (Sluga naroda, Ukraina 2015)

Nina Jegorovnat kompromiteeriv salvestis satub meedia valdusse, mispeale proua paneb ameti maha. Samal ajal, kui Holoborodko üritab olukorrast selgust saada, läheneb meeskonnale Krõvõtski ja pakub eriti suures ulatuses altkäemaksu mõningate küsimuste lahendamiseks… Nina Jegorovna koha võtab üle veel üks Holorodko sõber, armeenlane Mikael Tosunjan.

10:30 Meie Eestid, 3/6: Aleksandr*

Kolmandas osas kohtume Aleksandriga, kes sündis Venemaal ja viis aastat tagasi tuli Eestisse tööle. Saame teada, miks ta tahtis eesti keele selgeks õppida ja mida tähendab talle laulupidu. Rändame ringi tema lemmikmuusikute lapsepõlveradadel ja laulame koos Liisi Koiksoni, Vaiko Epliku ja Curly Stringsiga. Integratsiooniinspektor aga tõstatab teema võimalikest ohtudest seoses “vales” keeles musitseerimisega. Tootja Kinoteater OÜ.

11:00 Melodraama Ära anda naine (Otdam ženu v horoshije ruki, Vene 2012)*

R: Dmitri Brusnikin. O: Grigori Antipenko, Aleksandra Ursuljak, Serafima Nizovskaja jt. Jevgeni Nikitini rahulik elu pöördub pea peale pärast juhuslikku kohtumist muusikaõpetaja Irinaga. Jevgeni armub nagu poisike - temast saab Irina salaaustaja, kuigi kodus ootavad teda naine ja tütar. Südametunnistuse piinades Jevgeni püüab end sundida Irinat unustama, kuid juhus viib nad ikkagi kokku. Et oma naisele lahkuminekuga mitte haiget teha, otsustab Jevgeni ka temale uue paarilise leida.

12:30 Draamasari Imetegija 1, 3/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)*

Stavitski võitleb kiusatusega Nikolaid füüsiliselt kõrvaldada, ent saab endast võitu ja otsustab konkurendist siiski kavalusega jagu saada. Nastja saab valmis Stavitski kelmusi paljastava reportaaži. Nikolai otsesaade televisioonis osutub ülimenukaks. Kas samasugune menu saadab ka tema esimest avalikku esinemist või õnnestub Stavitskil oma salaplaan ellu viia?

13:20 Draamasari Imetegija 1, 4/8 (Tšudotvorets, Vene 2014)*

Nikolai teeb ettevalmistusi oma esimeseks etenduseks. Peaaegu kõik piletid on välja müüdud. Nikolai saab aru, et selle taga on Stavitski, kes üritab tema esinemist nurjata. Kas Nikolail õnnestub konkurent üle kavaldada? Lisaks esinemisega seotud probleemidele peab Nikolai lahendama ka rahamuresid, sest mõtlematu Jura on ennast jälle kantpeadega sidunud.

14:10 Unustatud maitsed, 3/6: Samovaride muuseum, matrjoška ajalugu

Saatesari, mis jutustab iidsetest retseptidest, kaduvatest ametitest ja ebatavalistest harrastustest; sari kultuurist, toidust ja eluviisidest. Täna ootab meid ees põnev rännak vene matrjoška ajalukku. Räägime sellest, kuidas kaks eesti noormeest kohtusid Austraalias ja otsustasid avada Kesk-Eestis kohviku. Alustuseks aga külastame vanausulisi ja samovaride muuseumi Kagu-Eestis Mustvee lähedal asuvas Tiheda külas. Seal saame teada, millise retsepti järgi valmistatakse keedusuhkrut ja miks selline maius üldse sündis. Režissöör Aljona Suržikova, operaator Sergei Trofimov. Tootja Diafilm.

14:40 PopDok Hiina toit kaasa 1, 3/6: Malaisia (Gok's Chinese Takeaway, Singapuri 2016)

Gok Wan avastab Malaisia fusion-toitu ja tutvub peranakani hiinlaste kogukonnaga, kes jäid uues kohas paikseks juba 500 aastat tagasi.

15:25 Doksari Teooriad luubi all 8, 2/8: Vähk (Bang Goes The Theory, Inglise 2014)

60 aastat tagasi tõestas üks Briti arst esimest korda seose suitsetamise ja kopsuvähi vahel. Nüüdseks on tekkinud lootus, et inimkond suudab selle ränga haiguse seljatada. Liz Bonnin selgitab, kuidas vähirakud tekivad, Jem Stansfield ehitab ise raadioteraapia aparaadi, Maggie Philbin tutvub uute ravimitega. Saate külaliseks on Tommy Walsh sarjast "Ground Force", ta räägib soolevähi sõeluuringutest.

15:55 Doksari Planeet ja inimene, 3/8: Arktika - elu sügavkülmikus (Human Planet, Inglise 2010)

Arktikas on kõige raskemad elutingimused - toitu on vähe, kuude kaupa on pime ja temperatuur on suurema osa aastast kõvasti alla nulli. Sellele vaatamata elab siin neli miljonit inimest. Nad püüavad haisid, otsivad jää alt merikarpe ja kohtuvad jääkarudega.

16:45 Tänavatšempionid, 2/4 (Tšempionõ iz podvorotni, Ukraina 2011)*

Mihhail Ladõnskile meeldib küll jalgpall, aga ta pigem üritab välja pääseda suluseisust, kuhu ta on sattunud...

17:30 Kinoklassika Kohtumispaika ei tohi muuta, 3/5 (Mesto vstretši izmenit nelzja, Vene 1979)*

Musta Kassi bande läheb üha jultunumaks ja kriminaaljälitus laiutab käsi, tekitades prokuratuuris rahulolematust. Iga niidiotsa tagant paistavad ühe ja sama tegelase, naistemehest närukaela Foksi kõrvad, kuid teda tabada ei õnnestu. Õnneks toovad nooremleitnant Sinitškina kaunid silmad pisutki helgust kollanokk Šarapovi karmi argipäeva.

18:40 Hetk ajaloos: Ideaalne tuba

Algab uus kooliaasta ja õpetaja Johannes Aavik on ärevil. Milline küll võiks olla see ideaalne tuba, kus tunde ette valmistada, kirjatööd teha ja sõpradele muljet avaldada? Ajalehes aga jagatakse õpetusi elementaarseks ellujäämiseks.

18:45 Loodusdokk Lahingud loomariigis 3, 6/7: Vaenlasega silmitsi (Animal Fight Club, Inglise 2015)

Mis leiab aset siis, kui loomariigi kõige raevukamad esindajad omavahel maid hakkavad jagama? Austraalias elab hulganisti ohtlikke liike. Kõige kardetavamad on hai ja harikrokodill, kes mõlemad võivad tappa inimese. Aga mis saab siis, kui nad omavahel kilpkonnakorjuse pärast tülli pööravad? Aafrikas peavad kaks teravmokk-ninasarvikut verist võitlust territooriumi pärast. Lisaks kohtame sõjakäigul palvetajaritsikat, kes hävitab kõik oma teel.

19:30 Komöödiasari Rahva teener, 10/24 (Sluga naroda, Ukraina 2015)*

Nina Jegorovnat kompromiteeriv salvestis satub meedia valdusse, mispeale proua paneb ameti maha. Samal ajal, kui Holoborodko üritab olukorrast selgust saada, läheneb meeskonnale Krõvõtski ja pakub eriti suures ulatuses altkäemaksu mõningate küsimuste lahendamiseks… Nina Jegorovna koha võtab üle veel üks Holorodko sõber, armeenlane Mikael Tosunjan.

20:00 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)

20:30 Uus vene kino Armastusest (O ljubvi, Vene 2016)*

Kaunitar Nina on enda arvates õnnelikus abielus intelligentse sinoloogist professori Aleksandriga, kes on ka tema õppejõud. Noopaari õnne häirib vaid hüpoteeklaen, mille tagasimaksetega hajameelne õppejõud on hilinenud. Saatus viib Nina kokku Sergeiga, kes on selle panga juht, millele Nina mees on raha võlgu. Nina tunneb elegantse mehe vastu tugevat tõmmet ja tasumata laen annab hea ettekäände kiusatusele järele anda. Romaan abielus Sergeiga ei tõota algusest peale midagi head, ent neiu tunneb, et on esimest korda tõeliselt armunud. Milline karistus ootab tänapäeva Anna Kareninat?

22:05 Mängufilm Võit iga hinna eest (Terre battue, Prantsuse/Belgia 2014)

R: Stéphane Demoustier. O: Olivier Gourmet, Valeria Bruni Tedeschi. Pikalt ja edukalt tippametnikuna leiba teeninud Jér?me (Olivier Gourmet) tõotab mitte kunagi enam töötada kellegi alluvuses ning otsib hoolimata abikaasa Laura (Valeria Bruni Tedeschi) vastuseisust võimalust ehitada üles omaenda firma. Nende 11-aastane poeg Ugo (Charles Mérienne), kes on lootustandev tennisemängija, on isalt õppinud filosoofiat, kuidas elus ja spordis läbi lüüa ning saavutada võit ükskõik millise hinnaga. Kui mängu tulevad aga keelatud võtted, mõistavad mõlemad, et igal asjal on siiski oma hind ja kõiki reegleid ei tohi võidu nimel rikkuda. Tugevalt ühiskonnakriitilise spordidraama autor Stéphane Demoustier on ka ise nooruspõlves olnud lootustandev tennisist, kes kasutas oma debüütfilmi tõepärasuse huvides nii tõsielulisi juhtumeid kui ka kättesattunud artiklit isast, kes poja võidu nimel sokutas vastase veepudelisse tugevaid uinuteid, mille tagajärjel viimane suri. Filmis näeme paljude auhindadega pärjatud kahte suurt Prantsuse filmitähte, Eesti kinopublikule ennekõike mitmetes vendade Dardenne’ide filmides osalenud Olivier Gourmet’d („Kaks päeva, üks öö”, „Targad naised”) ja Valeria Bruno Tedeschit, keda meie kinosõber peaks kindlasti mäletama auhinnafilmidest „Inimkapital” ja „Pisut põrunud”.

23:35 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)*

00:10 Seiklussari Mustad purjed 4, 4/10 (Black Sails, USA 2017)*

Lahvatab vägivald. Nassau langeb ja paljud hukkuvad. Eleanor ei luba vasturünnakule vastata. Sayle kutsub möödunu eest kätte maksma. Flint käsib kaptenil koguda ustavad meeskonnad. Silver nõuab Billylt vastust, Billy tahab Silveri enda poole meelitada. Max, keda Eleanor tahab päästa, on Billy käes. Eleanor tuleb Maxile appi. Bonny ja Rackham käivad põrgust läbi.

01:12 rus.err.ee uudised

 

 


Там нет комментариев. Будьте первым!

Ответить на комментарий

+{{childComment.ReplyToName}}:
Ответить на комментарий
Ответить

Laadi juurde ({{take2}})
Поле для имени должно быть заполнено
Не более 50 печатных знаков
Поле для комментариев должно быть заполнено
Не более 1024 печатных знаков
{{error}}
Оставить комментарий

Другие материалы рубрики

Последние сообщения