ETV+ saatekava

27.03.2017 - 02.04.2017

 

Esmaspäev 27.03.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 6/10: Rhodose kolmnurk (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)

Rhodosel puhkust veetva Poirot' tähelepanu köidab nimekas kaunitar, kes saabub saarele oma viienda abikaasaga. Kuid sealsamas hakkab naine flirtima teise mehega. Ja kus on Poirot, seal ei lase ka mõrv end kaua oodata.

10:15 Kohv+*

11:30 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)*

12:00 Totu Kuul: Aleksei Turovski ja Katerina Pesotski*

Eestisse saabub kevad, loodus ärkab. Sellest, milliseid imesid ja ohte peidavad endas meie riigi rohelised avarused, vestleb „Totu Kuul” Artemi Troitski zooloog Aleksei Turovski ja bioloog Katerina Pesotskiga.

13:00 Vladivostok, 3/11 (Eesti 2016)

Aleksandr Hobotovi reisisaade. Teemaks - kaasaegne Moskva kunst.

13:30 Sinu õhtu*

14:30 Pool tundi ilma vanemateta, 8/16: Tsirkus*

Kõik armastavad tsirkust - nii täiskasvanud kui ka lapsed. See on sport, šõu, teater - tõeline kunst. Iga laps on oma hinges natuke veiderdaja, kuid iga trikk eeldab ka raskeid treeninguid. Saatejuhid proovivad saada tõelisteks tsirkuseartistideks. Kas see neil õnnestub?

14:55 Animasari Rüütel Rooste, 47/52: Rooste õudusunenägu (Saksa 2012)*

Kuningas Tinajalg otsib uut sõjaväeseersanti. Ainult see, kes teeb läbi jahi Olevuste metsas, on valmis sellele ametikohale asuma.

15:10 Animasari Papist poisid, 38/78: Igaks paberlikuks puhuks (Vene 2015)*

Seitsme maa ja mere taga paberi ja papi maal elasid kord sõbrad - papist poisid põder Aristoteles ning rähn Toks-Toks. Papist poisid satuvad alatasa paberlikesse seiklustesse, millest kutsuvad osa saama nii mängulustilisi lapsi kui ka lapsemeelseid täiskasvanuid, kellele meeldib meisterdada paberist ja papist igasuguseid põnevaid asju.

15:15 Animasari Kati ja Mimmu, 50/52: Tirtsu püüdmine (Kanada 2013)

Väikesel tüdrukul Katil on mängujänku Mimmu. Natukene võludes satuvad nad vahvale võlumaale, kus neid ootavad imepärased seiklused ja uued sõbrad.Kati tahab näha, kuidas rohutirts hüppab. Milliseid putukaid on aga Mimmumaal? Kati ja Mimmu lähevad vaatama.

15:25 Kohv+*

16:40 PopDok Altruismirevolutsioon (The Altruism Revolution, Prantsuse 2015)

Põlvkondade kaupa on usutud, et inimest ajendab hoolimatu omakasu, kuid viimastel aastakümnetel on erinevate valdkondade teadlased avastanud, et see ei pruugi niimoodi olla. Nii mõnedki politoloogid, psühholoogid ja sotsioloogid sunnivad inimese motiive ümber hindama, sest meie kaasasündinud omaduseks näib olevat pigem abi- ning koostöövalmidus. Midagi on valesti läinud, kuid leidub ka neid, kes pakuvad lahendusi.

17:35 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:05 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 6/10: Rhodose kolmnurk (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)*

Rhodosel puhkust veetva Poirot' tähelepanu köidab nimekas kaunitar, kes saabub saarele oma viienda abikaasaga. Kuid sealsamas hakkab naine flirtima teise mehega. Ja kus on Poirot, seal ei lase ka mõrv end kaua oodata.

19:00 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Rahvale tähtis

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

21:15 Draamasari Võõramaalane, 12/16: Lallybroch (Outlander, USA 2014)

Jamie viib Claire'i oma esivanemate koju Lallybrochi, kus ootab tema õde Jenny oma perekonnaga. Sugulaste läbisaamine pole hea ja Claire otsustab olukorda parandada. Valvemeeskond tuleb Jamiet vahistama.

22:10 Kriminaalsari Puhtad poisid 1, 5/10 (Spotless, Inglise 2014)

Härra Clay järgmine tööots on Jeani jaoks liig. Martin kardab keeldumise tagajärgi ja üritab seljatagust kindlustada, aga seab vennad sellega veelgi suuremasse ohtu. Uus peainspektor tuleb Jeani küsitlema.

23:05 Kriminaalsari Sherlock 4, 3/3: Viimane probleem (Inglise 2016)*

Seekordse hooaja viimases osas saab Baker Streeti duo pikalt varjatud saladustele jälile. Keegi on Sherlocki ja Johniga väga kaua mänginud. Kas mäng on nüüd läbi?

00:38 rus.err.ee uudised

 

Teisipäev 28.03.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+

09:25 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 9/10: Ristikuningas (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)

Filmivõtteid jälgides on Poirot ja Hastings rabatud stuudioomaniku ülbusest. Kui omanik samal õhtul surnult leitakse ja filmi naispeaosatäitjat hakatakse kahtlustama mõrvas, palub viimase peigmees Poirot'l asjasse selgust tuua.

10:10 Kohv+*

11:20 Aeg otsustada*

Tõstatame probleemi, uurime põhjusi ja valmistume optimaalse otsuse tegemiseks. Saatejuht Dmitri Fefilov.

12:20 Intervjuu Euroopa Inimõiguste Kohtu presidendi Guido Raimondiga (ETV 2016)

Intervjuu Euroopa Inimõiguste Kohtu presidendi Guido Raimondiga. Juttu tuleb kohtu eesmärkidest, selle otsuste mittetäitmisest ja inimõiguste väljakutsetest Euroopas. Intervjueerib Vladislav Lušin.

12:50 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

13:10 Doksari Novgorodi muuseum, 11/21: Maakonnalinn Valdai IV (Novgorodski Gosudarstvennõi Objedinennõi Muzei-Zapovednik, Vene 2015)*

Novgorodi muuseumi Valdai filiaali vanemteadur Nadežda Jakovleva räägib sellest, kuidas Peterburi-Moskva raudtee valmimine mõjutas elu Valdais. Põlised tootmisalad osutusid ebavajalikeks, elanikud püüdsid linnast lahkuda. Linnas möllasid tulekahjud, tähtsaks sai vabatahtliku tuletõrjeühingu tegevus. Tähelepanuväärseiks linnakodanikeks osutusid Peterburi Naiste Kõrgemate Õpetajakursuste õppejõud Ostrogorski, Saksamaalt pärit Rudolf Rohrbecki perekond ja kuulus kollektsionäär Fjodor Pluškin.

13:30 Sinu õhtu*

14:35 Animasari Mõm-mõm-mõmmid 1, 12/52: Aednikud (Vene 2015)*

Animasarjas "Mõm-mõm-mõmmid" seiklevad kaks sõpra, pruunkaru Innokenti ehk Ketu ja jääkaru Valge Pilveke. Ketule meeldivad igasugu vidinad ja tehnika, aga Pilveke on tõeline looduslaps, kes teab palju vanu tarkusi. Sõbrad uurivad maailma kumbki oma mätta otsast ja tihtipeale tekitavad eriarvamused paraja segaduse. Lõpuks aga leitakse ikka, et koos saab ka kõige keerulisematest asjadest jagu: loodusearmastus ja tehnikateadmised täiendavad teineteist.

14:40 Animasari Vurajad 2, 5/26: Võlulamp (Korea Vabariigi )*

Vurajad leiavad kogemata vana lambi ja arvavad, et see on võlulamp. Sellest kuuleb Spunky, kes kuulutab, et lamp kuulub talle. Speedy ja Spunky korraldavad võidusõidu, mille võitja peaks lambi endale saama. Spunky kipub nihverdama nagu ikka, aga Speedy võidab teda oma sõprade abiga.

14:55 Animasari Kati ja Mimmu, 51/52: Juhi järel! (Kanada 2013)

Väikesel tüdrukul Katil on mängujänku Mimmu. Natukene võludes satuvad nad vahvale võlumaale, kus neid ootavad imepärased seiklused ja uued sõbrad. Kati koju lendab linnuke. Kuidas saada linnuke toast välja? Kati läheb Mimmumaale uurima, kuidas ennast kuuldavaks teha.

15:05 Animasari Kriksatrullid. Õpime joonistama 1, 46/52: Mõnus onn. Kobras (Prantsuse 2015)

Kritsel ja Trulla-Leo tahavad jõe äärde onni ehitada, aga kumbki neist pole seda varem teinud. Siis turgatab Trulla-Leole pähe, et ta tunneb üht ehitusmeistrit, kes oskab veele ehitada. Tema kriksatrulli mõistatades pakub Kritsel kõigepealt lindu, sest nemad ehitavad pesi igale poole, siis hüljest ja saarmast, ent nemad ei ehita midagi. Kui kriksatrull valmis saab, selgub, kes see siis ikkagi on.

15:10 Animasari Kiisud, edasi!, 5/32: Suur võidusõit (Vene 2014)

Kahel lustakal kassikesel on võlukast, kuhu hüpates muutuvad nende mängud tõelisteks seiklusteks. Nii turnivad kiisud juustust mägedes, purjetavad Mustikakoogi saarele ja kohtuvad imetabaste olenditega. Teele sattunud probleemide lahendamisel on neile abiks ema ja isa ning õppetunni järel saavad kiisud oma mängu uuesti alustada ning õnneliku lõpuni jõuda.

15:15 Animasari Oota sa!, 6/16 (Vene 1973)

15:30 Kohv+*

16:40 Doksari Elupäästjad 1, 3/8: Reuma (TeleMed, Saksa 2016)

Reuma on üldtermin mitmesuguste liigeste-, luude-, lihaste-, kõõluste- ja sidekoehaiguste kohta, mis sageli tekitavad tugevat valu. Reumat seni veel paraku päris välja ravida ei osata, küll aga saab valusid leevendada.

17:10 Dokfilm Tuleviku toit, 2/3 (Tomorrow's Food, Inglise 2015)*

Ocado on üks Briti suurimaid interneti toidupoode. Dara läheb uurima, kuidas arvutiga kontrollitud masinavärk pakendab päeva jooksul klientidele umbkaudu miljon ostu. Shini Somara külastab uudse kaubanduskeskuse prototüüpi, kus kaubariiuleid täidavad robotid, Angela Hartnett maitseb aga inimkolleegi liigutusi imiteeriva RoboKoka valmistatud rooga. Uuritakse ka tuleviku dieete, mis põhinevad eelkõige muudatustes toidu tajumises - täiskõhu tunne tuleb lihtsalt kiiremini saavutada. Lisaks uurime Kanadas ja Suurbritannias putukaid kui üht tõenäolist toidu allikat.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:05 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 9/10: Ristikuningas (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)*

Filmivõtteid jälgides on Poirot ja Hastings rabatud stuudioomaniku ülbusest. Kui omanik samal õhtul surnult leitakse ja filmi naispeaosatäitjat hakatakse kahtlustama mõrvas, palub viimase peigmees Poirot'l asjasse selgust tuua.

18:55 Jalgpalli maavõistlus: Eesti - Horvaatia

Märtsikuu lõpp toob Eesti jalgpallikoondisele koduse maavõistluse vana tuttava, Horvaatiaga, kellega on varem kohtutud kaheksal korral. Seni on Horvaatia kuuel korral peale jäänud, kaks korda on mäng jäänud viiki. Kas Eesti suudab kodumurul Horvaatia jalgpallitähtede vastu lõpuks võiduarve avada?

19:45 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:00 Jalgpalli maavõistlus: Eesti - Horvaatia jätkub

21:00 Dokfilm Rumeenia suurpuhastus (Romania: The Big Clear-Out, Prantsuse 2017)*

Rumeeniast on saanud kõige vihasema korruptsioonivastase võitluse tanner. Ka veerand sajandit pärast kommunistliku diktatuuri kukutamist mürgitas riiki endeemiline korruptsioon, mis hõlmas peaaegu kõiki avalikke teenistujaid ja poliitikuid ning mõjutas kogu elanikkonda. Kuid nüüd on käsil suurpuhastus, kus pole pääsu ka linnapeadel ega peaministritel.

21:55 Mängufilm Üksik saar (Eesti/Läti/Valgevene 2012)

Linn on iga päev uus. Liin om õga jumala päiv vahtsõnõ. Vana mustlase surm, tütarlaps raudteerööbastel, poja vaen isa vastu ja ratastooli jäänud tüdruk - neist kildudest kasvab vähehaaval tervik. 72 tunni jooksul põimuvad võhivõõraste ja vanade sõprade saatused, inimesed tõugatakse olukordadesse, kuhu keegi vabatahtlikult ei satuks. Segunevad tragöödia ja grotesk, draama ning melodraama. Igaühel tuleb läbida teekond, mis muudab ta sallivamaks ja mõistvamaks. Kas viimases hädas saab aidata vaid vaenlane? Kas armastus võib tappa sõpruse? Kas juhuslik inimene lahendab pinge, mis on vaevanud aastakümneid? Mis teha siis, kui tõde toob kannatusi? Kõik see peaks meid üksteise suhtes mõistvamaks muutma. Režissöör Peeter Simmi Eesti-Läti-Valgevene koostöös valminud ansamblimängufilm on pälvinud palju tähelepanu Venemaal ja Valgevenes ning saanud ka mitmeid auhindu. Film osales 34. Moskva Rahvusvahelise Filmifestivali konkurssprogrammis, nomineeriti "Nika" auhinnale, võitis parima käsikirja auhinna filmifestivalil "Kinoshok", sai Valgevene parima mängufilmi ja parima operaatoritöö preemia. Režissööri sõnul soovis ta teha 60ndate stiilis perefilmi, kuid tõdes, et sellise filmi teekond Eesti kinolinal osutub keeruliseks. Samas on kriitikute sõnul Simm just selle kinotööga jõudnud nö oma filmini, millest ta on alati unistanud. Stsenaristid Peeter Simm ja Milhkel Ulman. Mängivad Lembit Ulfsak, Juhan Ulfsak, Lenna Kuurmaa, Gert Raudsepp, Igor Sigov, Svetlana Zelenskaja, Boris Polunin, Valeria Arlanova jpt.

23:35 Sinu õhtu*

00:38 rus.err.ee uudised

 

Kolmapäev 29.03.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 7/10: Mõistatus merel (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)

Vahemerel seilav Poirot on kaastundega jälginud koloneli kannatusi oma upsaka ja ülbe naise kõrval. Kui Aleksandrias ekskursioonil käinud kolonel tagasi pardale jõuab, leiab ta eest paljaksröövitud ja pussitatud naise laiba.

10:15 Kohv+*

11:30 Rabarbar. Meie kultuur*

Surmatants Nigulistes, naised kunstis ja kaasaegne muusika.

12:00 Mängufilm Üksik saar (Eesti/Läti/Valgevene 2012)*

Linn on iga päev uus. Liin om õga jumala päiv vahtsõnõ. Vana mustlase surm, tütarlaps raudteerööbastel, poja vaen isa vastu ja ratastooli jäänud tüdruk - neist kildudest kasvab vähehaaval tervik. 72 tunni jooksul põimuvad võhivõõraste ja vanade sõprade saatused, inimesed tõugatakse olukordadesse, kuhu keegi vabatahtlikult ei satuks. Segunevad tragöödia ja grotesk, draama ning melodraama. Igaühel tuleb läbida teekond, mis muudab ta sallivamaks ja mõistvamaks. Kas viimases hädas saab aidata vaid vaenlane? Kas armastus võib tappa sõpruse? Kas juhuslik inimene lahendab pinge, mis on vaevanud aastakümneid? Mis teha siis, kui tõde toob kannatusi? Kõik see peaks meid üksteise suhtes mõistvamaks muutma. Režissöör Peeter Simmi Eesti-Läti-Valgevene koostöös valminud ansamblimängufilm on pälvinud palju tähelepanu Venemaal ja Valgevenes ning saanud ka mitmeid auhindu. Film osales 34. Moskva Rahvusvahelise Filmifestivali konkurssprogrammis, nomineeriti "Nika" auhinnale, võitis parima käsikirja auhinna filmifestivalil "Kinoshok", sai Valgevene parima mängufilmi ja parima operaatoritöö preemia. Režissööri sõnul soovis ta teha 60ndate stiilis perefilmi, kuid tõdes, et sellise filmi teekond Eesti kinolinal osutub keeruliseks. Samas on kriitikute sõnul Simm just selle kinotööga jõudnud nö oma filmini, millest ta on alati unistanud. Stsenaristid Peeter Simm ja Milhkel Ulman. Mängivad Lembit Ulfsak, Juhan Ulfsak, Lenna Kuurmaa, Gert Raudsepp, Igor Sigov, Svetlana Zelenskaja, Boris Polunin, Valeria Arlanova jpt.

13:40 MEIE!*

Räägime lihtsas keeles tähtsatest asjadest. Noored reporterid Tallinnast ja Ida-Virumaalt esitlevad värsket nägemust "täiskasvanute" uudistest, julged eksperimendid ning eksklusiivsed reportaažid teemadel, mis jäävad meediale kättesaamatuks. Uudised toob vaatajani mobiilne ja energiline noorte toimetus.

13:50 Animasari Oota sa!, 8/16 (Vene 1974)

14:00 Iluuisutamise MM Helsingis: Naiste lühikava

Glamuurse ala maailmameistrid selguvad 18-aastase vahe järel Soomes. Pinge on erakordne, sest välja jagatakse suurem osa olümpiapääsmeid. Kogu programm algab 38 naise lühikavaga ja debütandina tuleb jääle ka viimaste aastate Eesti meister Helery Hälvin, keda juhendab varasem MM-hõbe Anna Levandi. Kommentaator on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margiyev.

16:35 Animasari Oota sa!, 4/16 (Vene 1971)

16:45 Insight*

Ajakirjanduslikud juurdlused, mille ülesanne on leida ja rääkida lugusid, kuulata ära kõik pooled, vastata küsimustele ning lahata probleeme.

17:10 Loodusdokk Lõunameri, 2/6: Merehädalised (South Pacific, Inglise 2009)*

Lugu merehädalistest, sealhulgas hiidangerjatest ja veidratest konnadest, kes vastu kõiki ootusi jõudsid saartele, mida lahutavad tuhanded kilomeetrid. Tihti kandsid neid kohale võimsad loodusjõud - tormid ja tsunamid. Ka esimeste inimeste - polüneeslaste - teekond Lõunamere saartele ei olnud kerge.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:05 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 7/10: Mõistatus merel (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)*

Vahemerel seilav Poirot on kaastundega jälginud koloneli kannatusi oma upsaka ja ülbe naise kõrval. Kui Aleksandrias ekskursioonil käinud kolonel tagasi pardale jõuab, leiab ta eest paljaksröövitud ja pussitatud naise laiba.

19:00 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Iluuisutamise MM Helsingis: Paarissõidu lühikava

70ndate staar Irina Rodnina võitis paarissõidus järjest rekordilised kümme maailmameistritiitlit ja seda marki ei suuda keegi üle lüüa. Kuuendat kulda hakkab jahtima Ukrainas sündinud ja Saksamaad esindav Aliona Savtšenko, kes sõidab nüüd koos prantslase Bruno Massoga. Venemaa värvides tuleb starti Tallinnas sündinud ja siin uisutajaks sirgunud Natalja Zabijako. Kommentaator on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margiyev.

22:00 Draamasari Vaikne Don, 5/14 (Tihhii Don, Vene 2015)

Melehhovid saavad teate Grigori surmast, kuid 12 päeva hiljem selgub Petro kirjast, et Grigori on elus ning pealegi ülendatud nooremurjadnikuks ja saanud Georgi risti haavatud ohvitseri päästmise eest. Natalja otsustab minna Aksinja juurde ja anub teda, et ta loobuks Grigorist. Grigori ja Aksinja tütar Tanja haigestub sarlakitesse ja sureb peagi. Aksinja alustab afääri Listnitskiga, kes saadeti koju puhkama.

22:45 Komöödiafilm Tapatalgud (Carnage, Prantsuse/Saksa/Poola/Hispaania 2011)*

R: Roman Polanski. O: Jodie Foster, Kate Winslet, John C. Reilly, Christoph Waltz. Perekond Cowanid (Winslet ja Waltz) lähevad külla Longstreetidele (Foster ja Reilly), et lahendada üheskoos nende 11-aastaste poegade vahel lahvatanud tüli. Õhtu näib mööduvat viisakalt, juuakse kohvi ja räägitakse lastekasvatuse raskustest. Kuid siiski on mängus nelja jäärapäise indiviidi eriarvamused ja oma võsukese õigused ning lõpuks saavad eeskujulikest vanematest ise lapsed. Kombekast kohvitamisest saab ühtäkki julm sõjatanner, kus paljastub nelja täiskasvanu tõeline pale. Teeneka ja skandaalse Oscari võitjast režissööri Roman Polanski („Variautor”, „Pianist”) on saanud filmi tegemiseks ainest Yasmina Reza Broadway-näidendist „Tapatalgute jumal”, mida etendati menukalt ka Eesti Draamateatri lavalaudadel. Musta komöödia võtmes lahendatud kammerdraamas kehastavad lastevanemaid Oscari-võitjad Jodie Foster („Voonakeste vaikimine”), Christoph Waltz („Vabastatud Django”) ja Kate Winslet („Ettelugeja”, „Steve Jobs”), samuti Oscari nominent John C. Reilly („Chicago”). Film pälvis auhinna Veneetsia filmifestivalil. Jodie Foster ja Kate Winslet kandideerisid rollide eest ka Kuldgloobustele. Polanski ja Reza kahasse kirjutatud filmi stsenaarium nomineeriti Euroopa Filmiakadeemia parima käsikirja auhinnale.

00:00 Sinu õhtu*

01:04 rus.err.ee uudised


Neljapäev 30.03.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 8/10: Uskumatu vargus (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)

Ministri kodunt läheb mõistatuslikult kaduma kavandatava hävituslennuki projekt. Kuna külaliste seas on ka Poirot, palutakse ülisalajane kavand just temal üles otsida.

10:15 Kohv+*

11:25 Rahvale tähtis*

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

12:10 Doksari Novgorodi muuseum, 11/21: Maakonnalinn Valdai IV (Novgorodski Gosudarstvennõi Objedinennõi Muzei-Zapovednik, Vene 2015)*

Novgorodi muuseumi Valdai filiaali vanemteadur Nadežda Jakovleva räägib sellest, kuidas Peterburi-Moskva raudtee valmimine mõjutas elu Valdais. Põlised tootmisalad osutusid ebavajalikeks, elanikud püüdsid linnast lahkuda. Linnas möllasid tulekahjud, tähtsaks sai vabatahtliku tuletõrjeühingu tegevus. Tähelepanuväärseiks linnakodanikeks osutusid Peterburi Naiste Kõrgemate Õpetajakursuste õppejõud Ostrogorski, Saksamaalt pärit Rudolf Rohrbecki perekond ja kuulus kollektsionäär Fjodor Pluškin.

12:30 Doksari Elupäästjad 1, 3/8: Reuma (TeleMed, Saksa 2016)*

Reuma on üldtermin mitmesuguste liigeste-, luude-, lihaste-, kõõluste- ja sidekoehaiguste kohta, mis sageli tekitavad tugevat valu. Reumat seni veel paraku päris välja ravida ei osata, küll aga saab valusid leevendada.

13:00 Nael lihas: Natalja Saal (Eesti 2016)

Naisteajakirja "Jana" asendamatu peatoimetaja Natalja Saal teeb süüa loominguliselt, tervislikult ja ülimaitsvalt. Ta nõustus lahkelt jagama retsepti, kuidas valmistada hurmaa- ja melissisalatit, skumbriat tumedas õlles selleri ja porgandiga ning fantastilist eesti rahvusrooga - karaskit. Tootja Osakond OÜ.

13:30 Sinu õhtu*

14:35 Animasari Rüütel Rooste, 47/52: Rooste õudusunenägu (Saksa 2012)*

Kuningas Tinajalg otsib uut sõjaväeseersanti. Ainult see, kes teeb läbi jahi Olevuste metsas, on valmis sellele ametikohale asuma.

14:45 Animasari Vahva Roosi 4, 8/26: Oti „orumba“ (Inglise 2014)*

Kõrvik ja Roosi hakkavad Oti treeneriteks, kuid nad ei leia kuidagi seda õiget spordiala, mille abil Ott ennast vormi saaks. Märt aga ei suuda endale sobivat pilli leida, sest teiste arust teeb ta kõigega ainult koledat lärmi.

14:55 Animasari Susapusa Okidos, 7/52: Nahkhiire helilained (Inglise 2015)*

Susapusa kodus elab nähtamatu olevus, kes talle kogu aeg vastab, kui Susapusa tühja torusse hõikab. Pimm-Pamm-Pumm tulevad matkalt ja miski nende sõidukis teeb kõlksuvat häält. Aga kust need helid tulevad ja miks tühjad ruumid vastu kajavad, seda saad teada, kui vaatad Susapusa järjekordset seiklust Okidos.

15:05 Animasari Kati ja Mimmu, 52/52: Tutan-jänese aare (Kanada 2013)

Väikesel tüdrukul Katil on mängujänku Mimmu. Natukene võludes satuvad nad vahvale võlumaale, kus neid ootavad imepärased seiklused ja uued sõbrad. Kati tahab lahti saada üllatuskarpi, Mimmumaal aga viib Tutan-jänese sõrmus neid ülesandeid lahendama. Kas nad saavad hakkama?

15:20 Animasari Kriksatrullid. Õpime joonistama 1, 47/52: Ilma seljakotita. Pelikan (Prantsuse 2015)

Jälle kord on aeg minna loodusesse piknikku pidama. Ja nagu alati, pakib Kritsel nii raske seljakoti kaasa, et ta seda liigutadagi ei jaksa. Trulla-Leo arvab, et Kritsel peaks võtma eeskuju ühest kriksatrulli kangelasest, kes saab piknikku pidada ilma seljakotti kaasa võtmata. Sõbra joonistus toob Kritselile meelde hamstri, kaameli ja kure, aga nagu ikka, selgub vastus alles siis, kui kriksatrull valmis saab.

15:25 Animasari Kiisud, edasi!, 6/32: Tort printsessile (Vene 2014)

Kahel lustakal kassikesel on võlukast, kuhu hüpates muutuvad nende mängud tõelisteks seiklusteks. Nii turnivad kiisud juustust mägedes, purjetavad Mustikakoogi saarele ja kohtuvad imetabaste olenditega. Teele sattunud probleemide lahendamisel on neile abiks ema ja isa ning õppetunni järel saavad kiisud oma mängu uuesti alustada ning õnneliku lõpuni jõuda.

15:30 Iluuisutamise MM Helsingis: Meeste lühikava

Esimesed maailmameistrid selgusid juba 1896. aastal ja kulla võitis siis sakslane Gilbert Fuchs. Nüüd on peamisteks soosikuteks tiitlikaitsja Javier Fernandez Hispaaniast, olümpiavõitja Yuzuru Hanyu Jaapanist, varem kolmel korral kulla võitnud Patrick Chan Kanadast. Stardilehel on 37 meest, kes täitsid MM-normid. Algab neljakordsete hüpete pidu. Kommentaator on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margiyev.

17:45 Animasari Oota sa!, 15/16 (Vene 1985)

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:05 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 8/10: Uskumatu vargus (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)*

Ministri kodunt läheb mõistatuslikult kaduma kavandatava hävituslennuki projekt. Kuna külaliste seas on ka Poirot, palutakse ülisalajane kavand just temal üles otsida.

19:00 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Iluuisutamise MM Helsingis: Paarissõidu vabakava

Kolmandat järjestikkust kulda soovivad võita Meagan Duhamel ja Eric Radford Kanadas. Soome traditsioonid on Duhamelil seejuures väga selged, sest tema vanaema on soomlanna ning saun, sisu ja Sibelius õlgu kehitama ei pane. Eestis üles kasvanud ja sportlaseks sirgunud Natalja Zabijako vahetas 2014 partneri puudumisel lippu ja võistleb Venemaa koondises Alexander Enbertiga. Kommentaator on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margiyev.

22:15 Kinoklassika Lõbusad semud (Vesjolõje rebjata, Vene 1934)

„Lõbusad semud“ on esimene Nõukogude Liidus filmitud muusikaline komöödia, mis tähistas ka režissöör Grigori Aleksandrovi ja helilooja Isaak Dunajevski viljaka koostöö algust. Ljubov Orlova mängis selles filmis oma esimese lüürilise komöödiarolli. Tänu kaunitele meloodiatele ja suurte näitlejate ekstsentrilisele mängule kuulub film vene filmiklassika varasalve. Lihtsameelne karjus Kostja Potehhin (Leonid Utjossov) aetakse segi kuulsa välismaise dirigendiga ja sellest saab lisaks suuremat sorti kaosele alguse ka Kostja muusikukarjäär. Temasse armunud hõbehäälset toatüdrukut Anjutat mängib Ljubov Orlova.

23:45 Sinu õhtu*

00:50 rus.err.ee uudised

 

Reede 31.03.2017

06:55 Kohv+

Igahommikune meeleolukas saade, mis räägib sellest, kuidas Eestimaa ärkab, millega tegeleb päeval ja miks ei maga öösel. Meie saates on olemas kõik selleks, et edukalt päeva alustada. Saatejuhid Jelena Solomina ja Andrei Titov.

08:05 Köögikunst (Kuhnya Zheglova i Sharapova, Ukraina 2015)

08:10 Kohv+*

09:25 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 10/10: Unenägu (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)

Rikas tööstur jutustab Poirot'le oma unenäost, kus ta oli end keset päeva raamatukogus maha lasknud. Kui mees leitaksegi mõni aeg hiljem tapetuna, relv käes, ei pea Poirot seda sugugi kokkusattumuseks.

10:15 Kohv+*

11:25 MEIE!*

Räägime lihtsas keeles tähtsatest asjadest. Noored reporterid Tallinnast ja Ida-Virumaalt esitlevad värsket nägemust "täiskasvanute" uudistest, julged eksperimendid ning eksklusiivsed reportaažid teemadel, mis jäävad meediale kättesaamatuks. Uudised toob vaatajani mobiilne ja energiline noorte toimetus.

11:35 Unistuste aiad 1, 11/12 (Love Your Garden with Alan Titchmarsh, Inglise 2011)*

Seekord näitab Alan Titchmarsh, kuidas muuta kõige väiksemgi aed eraldatud pelgupaigaks. Alan kujundab kuumaveevanni ümbruse troopiliseks varjupaigaks. Matt James rajab süngesse vahekäiku rohelusest lopsaka aia. Laetitia Maklouf pikendab suve kuivatatud kroonlehtede abil. Lisaks näete ülima salaaia seisusesümboleid luksuslikest rippkorvidest viimase peal kuumaveevannini, mida vajatakse eraparadiisi loomiseks.

12:00 Unistuste aiad 1, 12/12 (Love Your Garden with Alan Titchmarsh, Inglise 2011)*

Sel korral heidetakse kõrvale igasugused reeglid, visatakse üle parda geomeetrilisus ja juhindutakse vanaaegsetest võludest, mida pakuvad taluaiad. Alan õpetab valmistama puidust midagi rustikaalset. Valentine Warner teeb köögiviljadest hõrgutava roa. Charlotte Uhlenbroek imetleb elust kihavat lilleaasa. Näitame, kuidas lisada oma aiale pastoraalset hõngu.

12:20 Lasnamäe muuseum, 7/12: Katrin Home (Eesti 2016)

Lasnamäelt pärit ja seal ka koolis käiv Katrin peab juba viis aastat oma blogi. YouTube's jälgib teda rohkem kui sada tuhat kasutajat. Tootja Diafilm OÜ.

12:30 Reisikaaslane: Kaie Kõrb (Eesti 2016)

Saate tegelaseks on tantsumaailma suurkuju – priimabaleriin Kaie Kõrb. Milles peitub selle õhulise naise jõud, kust on ta ammutanud inspiratsiooni oma Musta Luige tantsu jaoks ja millised Balletikooli traditsioonid pole 70 aasta jooksul muutunud?

13:00 Iluuisutamise MM Helsingis: Jäätantsu lühitants

Vancouveri olümpial maagiliste esitustega kodupubliku ees kulla võitnud ja Sotši olümpia hõbedaga lõpetanud Tessa Virtue ja Scott Moir tõmbasid 2,5 aastase pausi järel uisud taas jalga ja tulid tagasi tippsporti, et võita järgmisel aastal Koreas taas olümpiakuld. MM annab vastuse, kas nende maagia toimib taas? Lühitantsu rütmiks on seekord bluus koos svingi või hip-hopiga. Kommentaator on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margiyev.

16:25 Minuscule: Inetu teopoeg (Prantsuse 2007)

16:35 LIVEstonia, 2/24*

LIVEstonia – see on riik, mis ühendab erinevast rahvusest inimesi, kes elavad siin ja praegu! Me saame näha Eesti geneetilisi ja kultuurilisi seoseid teiste riikidega ehk fantastilist pilti meie kultuuripärandist, rikkusest ning inimressursist.

17:00 Rahvale tähtis*

Iganädalane väitlussaade, kus Ida-Virumaad puudutavatel päevakajalistel teemadel arutlevad koos külalistega saatejuhid Jüri Nikolajev ja Sergei Stepanov.

17:45 Varju päev, 1/10

Tõsielushow, kus vene keelt kõnelevad noored avastavad endale Eesti Vabariigi avaliku sektori elukutseid koos nende esindajatega.

18:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

18:05 Kriminaalsari Hercule Poirot 1, 10/10: Unenägu (Agatha Christie's Poirot, Inglise 1988)*

Rikas tööstur jutustab Poirot'le oma unenäost, kus ta oli end keset päeva raamatukogus maha lasknud. Kui mees leitaksegi mõni aeg hiljem tapetuna, relv käes, ei pea Poirot seda sugugi kokkusattumuseks.

19:00 Sinu õhtu

Kutsume Sind pärast rasket tööpäeva mõnusasse seltskonda, kus säravad saatejuhid Ilja ja Anna võõrustavad oma hubases stuudios uusi ning vanu tuttavaid. Vestleme olulistel teemadel ja kuulame head muusikat. Saatejuhid Anna Sapronenko ja Ilja Nartov.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:30 Iluuisutamise MM Helsingis: Naiste vabakava

Kolmandat järjestikkust kuldmedalit ihkab võita Javier Fernandez, kes krooniti tänavu juba viiekordseks Euroopa meistriks. Hispaanlane treenib Torontos, kus teda juhendab kanadalasest varasem maailmameister Brian Orser, kelle juures harjutab ka olümpiavõitja Yuzuru Hanyu. Jaapani üks popimaid sportlasi on erakordse painduvusega ja riskib alati rohkete neljakordsete hüpetega ja tegi mullu samuraina ka filmidebüüdi. Kommentaator on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margiyev.

22:00 Uus vene kino Tabamatud (Neulovimõje, Vene 2015)

Öö. Liiklusõnnetus. Kannatada saanud neiu on reanimatsioonis ja vajab keerulist operatsiooni. Tema sõbranna Kira leiab avarii põhjustaja, kelleks osutub küüniline ja häbematu oligarh Sergei Poljanski. Ta ei kavatsegi oma süüd tunnistada. Ta vilistab selle peale, sest tal pole midagi karta. Politsei ei taha asja uurida. Kira on meeleheitel ja pöördub kolme noormehe poole - Fedja on temasse kõrvuni armunud, Artjom on enesekindel ja kena, Ženja aga arvutigeenius. Mehed sõlmivad kokkuleppe: „Aitame teda ja pärast otsustame, kes ta endale saab.“

23:30 Totu Kuul: Juri Novikov

Eesti muusikaäri eripäradest ja publiku maitsetest räägib Artemi Troitskile muusik ja ettevõtja Juri „Jurban” Novikov.

00:30 rus.err.ee uudised

 

Laupäev 01.04.2017

07:30 Animasari Papist poisid, 39/78: Reis Paberiisi (Vene 2015)

Seitsme maa ja mere taga paberi ja papi maal elasid kord sõbrad - papist poisid põder Aristoteles ning rähn Toks-Toks. Papist poisid satuvad alatasa paberlikesse seiklustesse, millest kutsuvad osa saama nii mängulustilisi lapsi kui ka lapsemeelseid täiskasvanuid, kellele meeldib meisterdada paberist ja papist igasuguseid põnevaid asju.

07:35 Animasari Mõm-mõm-mõmmid 1, 13/52: Mesine lugu (Vene 2015)

Animasarjas "Mõm-mõm-mõmmid" seiklevad kaks sõpra, pruunkaru Innokenti ehk Ketu ja jääkaru Valge Pilveke. Ketule meeldivad igasugu vidinad ja tehnika, aga Pilveke on tõeline looduslaps, kes teab palju vanu tarkusi. Sõbrad uurivad maailma kumbki oma mätta otsast ja tihtipeale tekitavad eriarvamused paraja segaduse. Lõpuks aga leitakse ikka, et koos saab ka kõige keerulisematest asjadest jagu: loodusearmastus ja tehnikateadmised täiendavad teineteist.

07:40 Animasari Võlulamp 1, 24/78: Alice peeglitagusel maal (Vene 2015)

07:45 Animasari Yoko, 5/26: Aardejaht (Hispaania/Vene 2015)

Mis on kõige tähtsam, kui tahad piraate mängida? Kas silmaklapp, kaart või mõõk? Yoko juba teab, kuidas põnev seiklus korraldada ja lapsed suunduvad ohtlikule retkele. Mis neid aardekirstus küll ootab?

08:00 Lastefilm Jasperi teekond maailma lõppu (Jasper, Saksa 2008)

Jäise lõunapooluse ja värvikireva sadama vahel seiklevad kaks pingviinivenda Jasper ja Juunior. Üheksa-aastase Emma abiga päästavad nad kurja doktor Blocki käest ohustatud papagoiliigi munad.

09:20 Animasari Välk ja Pauk, 24/26: Veri möllab (Kanada 2008)

Ilma Välguta kaotavad Piksenooled Kuuliiga mängudes. Uus kuri Välk püüab hävitada Pauku, kes põgeneb härjapõlvlaste juurde. Dr Vere õelad plaanid saavad kõigile teatavaks.

09:45 Animasari Džungliraamatu safari, 1/26: Arktika loomalapsed (Saksa 2013)

Armas ja õpetlik sari väikestele ja suurtele loodusehuvilistele. Baloo näitab Mowglile dokumentaalkaadreid loomadest, lindudest, putukatest ja kaladest, et inimlaps õpiks neid paremini tundma.

10:00 Komöödiasari Tüdrukud omavahel, 11/20 (Mešdu nami devotškami, Vene 2013)*

Iraida Stepanovna elab oma rahalist krahhi raskelt üle, mistõttu tundub talle haiguse teesklemine hea viisina vältida vastutust. Levandovski kurameerib Jelenaga ja tuleb talle ilma kutseta külla. Olesja saab teada, et Nikita pole vanematele siiamaani temast rääkinud. Arkadi ja Rõbakov saavad valeteate Iraida Stepanovna surma kohta.

10:45 Dokfilm Vatikani salapakt (Der Katakombenpakt, Saksa 2012)

16. novembril 1965. aastal laskusid Teise Vatikani Nõukogu 40 piiskoppi Domitilla katakombidesse, et pidada missat ja allkirjastada radikaalne pakt. Nad vandusid sellega, et loobuvad kõigest luksuslikust ja võitlevad vaeste õiguste eest. Lõpuks anti 500 nõukogu liikme allkirjaga pakt paavst Paulus VI-le üle, kuid siis see äkitselt kadus. Kas kirik on unustanud vaeste toetamise ja nende ees kõnelemise? Dokumentaalfilm räägib Vatikani salapaktist ja selle saamisloost. Originaaldokumendid, haruldased arhiivikaadrid ja pealtnägijate tunnistused jutustavad elava loo sellest, mis toimus Vatikani Nõukogu telgitagustes.

11:30 LIVEstonia, 3/24

LIVEstonia – see on riik, mis ühendab erinevast rahvusest inimesi, kes elavad siin ja praegu! Me saame näha Eesti geneetilisi ja kultuurilisi seoseid teiste riikidega ehk fantastilist pilti meie kultuuripärandist, rikkusest ning inimressursist.

12:00 Iluuisutamise MM Helsingis: Meeste vabakava

Kolmandat järjestikkust kuldmedalit ihkab võita Javier Fernandez, kes krooniti tänavu juba viiekordseks Euroopa meistriks. Hispaanlane treenib Torontos, kus teda juhendab kanadalasest varasem maailmameister Brian Orser, kelle juures harjutab ka olümpiavõitja Yuzuru Hanyu. Jaapani üks popimaid sportlasi on erakordse painduvusega ja
riskib alati rohkete neljakordsete hüpetega ja tegi mullu samuraina ka filmidebüüdi.
Kommentaator on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margiyev.

15:15 Tantsivad Age Oks ja Toomas Edur (ETV 2009)

Jõhvi Balletifestivali galakontserdil salvestatud pas de deux Tšaikovski balletist "Uinuv kaunitar". Tantsivad Age Oks ja Toomas Edur. Režissöör Ruti Murusalu.

15:25 Unistuste aiad 2, 1/6 (Love Your Garden with Alan Titchmarsh, Inglise 2012)

Briti, ja võiks öelda, et üks maailma tuntumaid aiandusasjatundjaid Alan Titchmarsh on Eesti televaataja jaoks tagasi! Selles sarjas aitab Alan koos oma usaldusväärsete ametikaaslastega eriliste ja abi vajavate inimeste räämas aedu kauniks muuta. Nende aiad on küll kunagi olnud kujundatud ja hooldatud, kuid haigused või õnnetused on neilt jõu röövinud ning võimaluse oma aeda järje peal hoida. Igas osas luuakse täiesti uus keskkond, kuid malli võetakse juba olemasolevatest iluaedadest. Esimeses osas näeme, et hoolimata raskest haigusest on Louise oma jõudu kokku võttes asunud toetama kaaskannatajaid. Kahjuks on ta aed kaugel igasugusest särast. Appi tulevad Alan oma suurepärase korraldamisvõime ja ideedega, Katie oma maitseka oskusega taimi valida ja David ehitusalaste teadmistega, aednik Francis loob aga toredatest bambuseliikidest huvitava kogumiku. Üheskoos rajatakse mõne päevaga Jaapani-stiilis aed, kus Louise’il ja tema pojal oleks hea keha ning vaimu kosutada.

16:15 TECHnolik, 2/4

Kuidas saab õhust elektrit? Kuidas energia mahub patareisse? Mida koguvad super-kondensaatorid? Millal hakkavad robotid meid õpetama? Vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele saate haridus-meelelahutuslikus saates, mis räägib uutest tehnoloogiatest.

16:35 Iluuisutamise MM Helsingis: Jäätantsu vabatants

Tiitlit kaitsevad Gabriella Papadakis ja Guillaume Cizeron. Noored prantslased on
juba kolmekordsed Euroopa meistrid ja kahekordsed maailmameistrid. Seekord on
nende vastas aga tippsporti tagasi tulnud Kanada lemmikud Tessa Virtue ja Scott Moir.
Vancouveri olümpiavõitjate triumfist vändati film, kirjutati biograafia ja nad esinesid
üle maailma lugematutes tele- ja jääshowdes.

20:00 Aktuaalne kaamera (vene keeles)

20:15 MEIE!

Räägime lihtsas keeles tähtsatest asjadest. Noored reporterid Tallinnast ja Ida-Virumaalt esitlevad värsket nägemust "täiskasvanute" uudistest, julged eksperimendid ning eksklusiivsed reportaažid teemadel, mis jäävad meediale kättesaamatuks. Uudised toob vaatajani mobiilne ja energiline noorte toimetus.

20:30 Doksari Napoleon, 1/3: Tee tippu (Inglise 2014)

Ajaloolane Andrew Roberts justustab kolmest filmist koosnevas dokumentaalsarjas loo mehest, kes valitses impeeriumi, kus elas 40 miljonit inimest, kes oli kõigi aegade suurim seaduseandja, riigijuht ja sõdur. Varem avaldamata arhiivimaterjalid viivad legendaarse juhi jälgedes retkele läbi Euroopa ajaloo ja geograafia. Korsika armee alamast ohvitserist Prantsusmaa esimeseks konsuliks tõustes aitab Napoleon Prantsusmaal üle saada revolutsioonijärgsest kaosest. Pärast võidukaid lahinguid Itaalias ja Egiptuses teeb sõjaväeline riigipööre Napoleonist riigipea. 30-aastane valitseja lubab rahvale rahu, reforme ja õigusi, mille eest revolutsioonis verd valati. Õigussüsteemi ümberkorraldused ja niinimetatud Napoleoni koodeks on tänini Euroopa õigussüsteemi aluseks.

21:20 Ulmesari Tulnukad 1, 1/6 (The Aliens, Inglise 2016)

Tulnukad on siin, meie seas, meiega sarnased. Kui nende õhulaev 40 aastat tagasi õnnetul kombel Inglismaale maandus, püüti neid esialgu inimestega lõimida. Kõik need katsed on ebaõnnestunud ja nüüd on nad eraldatud getosse, kus lokkab vägivald ja peetakse ohjeldamatuid pidusid. 1. osas: Tulnukate getot valvav piirivalvur Lewis Garvey avastab ootamatult, et tema ise on pooleldi tulnukas. Kui tulnukate narkojõuk röövib Lewise õe, on ta sunnitud suunduma keelatud tsooni õde päästma. Salapärane naistulnukas Lilyhot saab teada Lewise saladuse ja sunnib ta enda heaks tööle.

22:10 Kriminaalsari Puhtad poisid 1, 5/10 (Spotless, Inglise 2014)*

Härra Clay järgmine tööots on Jeani jaoks liig. Martin kardab keeldumise tagajärgi ja üritab seljatagust kindlustada, aga seab vennad sellega veelgi suuremasse ohtu. Uus peainspektor tuleb Jeani küsitlema.

23:05 Draamasari Võõramaalane, 12/16: Lallybroch (Outlander, USA 2014)

Jamie viib Claire'i oma esivanemate koju Lallybrochi, kus ootab tema õde Jenny oma perekonnaga. Sugulaste läbisaamine pole hea ja Claire otsustab olukorda parandada. Valvemeeskond tuleb Jamiet vahistama.

00:03 rus.err.ee uudised

 

Pühapäev 02.04.2017

07:30 Animasari Duda ja Dada 2, 5/26 (Korea Vabariigi 2015)

07:40 Animasari Vahva Roosi 4, 9/26: Kaotatud ja leitud asjade raamat (Inglise 2014)

Mirjam hakkab raamatukogu looma ja palub kõigil ühe oma lemmikraamatu annetada. Kõrvik ei suuda raamatut valida ja otsustab kirjutada täiesti uue jutu.

07:50 Animasari Vahva Roosi 4, 10/26: Kaamera, võte! (Inglise 2014)

Hiieemand on nukker, et ta kunagi Tammevana ei näe. Märdil tuleb mõte teha film, mida pärast mõlemale puule näidata. Videokaamera aga läheb keset võtteid kaotsi ja hakkab täiesti oma elu elama.

08:05 Animasari Mariini ja tema sõprade seiklused vee-aluses maailmas, 31/52: Suveöö unenägu (Korea Vabariigi 2015)

Viivile tuleb külla täditütar Lin-Lin, kes kõigile väga meeldib, aga kõige rohkem Altole. Viivi kahtlustab, et Lin-Lini j Mariini vahel on soojemad tunded ning muutub väga armukadedaks. Kuidas sõbrad oma suhteid klaarivad, selgub Mariini ja tema sõprade uutes seiklustes.

08:15 Animasari Rüütel Rooste, 48/52: Lapsehoidja (Saksa 2012)

Rooste võtab üheks päevaks üle tädi Gitta lapsehoidmisteenuse, kuid kaotab lapse ja leiab ta lõpuks Leegivendade hoole alt.

08:30 Animasari Vurajad 2, 6/26: Tugev vastane (Korea Vabariigi )

Linna kolib hunt Tommy, Spunky vana semu. Spunky tahab, et Tommy Speedyle koha kätte näitaks. Tommy võidabki esimese võidusõidu. See paneb Speedy treenima. Teises võidusõidus tuleb aga esikohale Speedy, kes on treenides õppinud juurde uusi nippe.

08:40 Animasari Naerupallid, 4/104: Vineerist päike (Vene 2013)

Rõõmsad ja erilised naerupallid viivad meid seiklema maailma, mis on täis uut ning põnevat. Iga päev leiavad need isevärki tegelased end ootamatutest olukordadest ja teevad koos kõiksugu huvitavaid asju.

08:50 Animasari Džungliraamatu safari, 2/26: Jaapan (Saksa 2013)

Armas ja õpetlik sari väikestele ja suurtele loodusehuvilistele. Mowgli ja tema sõbrad džunglist vaatavad dokumentaalkaadreid loomadest, lindudest, putukatest ja kaladest ning õpivad neid paremini tundma. Täna saab Mowgli tuttavaks Jaapani loomariigiga.

09:00 Animasari Scan2Go 1, 13/52: Diego äratuskell (Jaapani 2010)

"Scan2Go" tegevus toimub imelises tulevikumaailmas, kus kõigi galaktikate asukatel on üks ühine huvi – võidusõidud. Sarja peategelase Kayuza „Kaz” Gordoni unistus on saada parimaks Scan2Go sõitjaks. Koos oma tiimiga suundub ta Maalt kosmosesse, et õppida parimatelt sõitjatelt, kuidas Scan2Go maailmas läbi lüüa. Diego otsustab tiimist lahkuda. Kaz, Myron ja Fiona otsivad teda kaua taga ning kui nad ta viimaks üles leiavad, esitab Kaz Diegole väljakutse viimaseks sõiduks.

09:25 Pool tundi ilma vanemateta, 9/16

Kui palju luid on inimese kehas? Mida peab sööma hommikueineks? Kuidas oma tervisele esmaabi osutada? Kellele on mõeldud skandinaavia kõnd ja üldse: kuidas on võimalik järgida tervislikku eluviisi maailmas, mis on ebatervislikke ahvatlusi täis?

10:00 Mängufilm Keegi, keda sa armastad (En du elsker, Taani 2013)

R: Pernille Fischer Christensen. O: Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm. Taanlane Thomas Jacob (Mikael Persbrandt) on rahvusvaheliselt tuntud laulja ning helilooja, kes elab ja teeb muusikat Los Angeleses. Ta on edukas mees, kes on põletanud silla oma mineviku ja oleviku vahel. Pärast aastatepikkust eemalolekut naaseb Thomas koos produtsent Molly Moega (Trine Dyrholm) kodumaale uut albumit salvestama ja üürib selleks suure maja, kuhu saab avaliku tähelepanu eest peituda. Plaanile, jääda teiste eest märkamatuks, tõmbab kriipsu peale tema tütar Julie ja tolle 11-aastane poeg Noa – nimelt peab üksikema Julie minema võõrutusravile ning Thomas on sunnitud lapselapse eest ise hoolitsema. Aja möödudes hakkavad nood kaks üksteisega, eelkõige muusika kaudu, harjuma ja teineteise soovidega arvestama, kuid siis juhtub õnnetus ning Thomas peab langetama otsuse, mis muudab nii tema kui ka tema lähedaste elu. Režissöör Pernille Fischer Christenseni (võitis Berlinalel debüütfilmi „Seep” eest auhinna) ja kirjaniku ning produtsendi Kim Fupz Aakesoniga sündinud koostöös teeb lisaks Mikael Persbrandtile („Taevariik”) kaasa terve Taani näitlejaskonna plejaad, keda Eesti publik teab kindlasti paljudest filmidest ja telesarjadest. Peategelase Thomas Jacobi karakteris pole kindlasti raske ära tunda Leonard Coheni ja Nick Cave’i iseloomujooni. Režissööri sõnul on taoline tegelase karakteriseerimine teadlik – tema filmi kangelane on küll nähtavalt maskuliinne, kuid tema pealispinna all peitub õrn ja tundlik inimene, kes loob imelist muusikat. Suurem auditoorium teab Mikael Persbrandti eelkõige filmist „Kääbik: viie väe lahing” (2014), kus ta kehastas inimkaru Beorni. Trine Dyrholmi võis Eesti kinopublik hiljuti näha Thomas Vinterbergi draamas „Kommuun”, mille eest ta pälvis 2016. aasta Berliini filmifestivalil parima naisosatäitja auhinna.

11:35 Draamasari Vaikne Don, 5/14 (Tihhii Don, Vene 2015)*

Melehhovid saavad teate Grigori surmast, kuid 12 päeva hiljem selgub Petro kirjast, et Grigori on elus ning pealegi ülendatud nooremurjadnikuks ja saanud Georgi risti haavatud ohvitseri päästmise eest. Natalja otsustab minna Aksinja juurde ja anub teda, et ta loobuks Grigorist. Grigori ja Aksinja tütar Tanja haigestub sarlakitesse ja sureb peagi. Aksinja alustab afääri Listnitskiga, kes saadeti koju puhkama.

12:20 Totu Kuul: Juri Novikov*

Eesti muusikaäri eripäradest ja publiku maitsetest räägib Artemi Troitskile muusik ja ettevõtja Juri „Jurban” Novikov.

13:20 Eesti lood: Gerassimovi naised (Eesti 2016)

Erinevatest Venemaa paikkondadest Narva elama sattunud prouad kohtuvad iga päev Gerassimovi pargis. Park asub aga hoopis teises riigis ja režiimis kui see, mida nad kogu oma pika elu tundnud ja ehitanud. Vaatamata kõrgele eale eeldab see uus maailm naistelt kohanemist ja vastupidavust. Seda on elu neile õpetanud. Lisaks on pargis abiks ka hea seltskond ja eluterve huumor. Nii koos piirilinna voolus ja pargis asju arutades seguneb minevik ja olevik, asine ning vaimne, kaks riiki ja režiimi fluidumiks nimega - reaalsus. Stsenarist, režissöör ja produtsent Birgit Rosenberg. Tootja Kokoro Produktsioon.

13:50 Komöödiasari Tüdrukud omavahel, 12/20 (Mešdu nami devotškami, Vene 2013)

Iraida Stepanovna teeb Jelenale peapesu selle eest, et too ei ööbinud kodus. Nikita jätab Olesja maha. Rõbakov tuleb Saikodele appi korterit remontima. Jelena ei suuda varjata, et on armunud. Olesja üritab Nikitaga ära leppida. Iraida Stepanovnat vaevab tema kavaleride otsustamatus.

14:40 TECHnolik, 2/4*

Kuidas saab õhust elektrit? Kuidas energia mahub patareisse? Mida koguvad super-kondensaatorid? Millal hakkavad robotid meid õpetama? Vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele saate haridus-meelelahutuslikus saates, mis räägib uutest tehnoloogiatest.

15:00 PopDok Altruismirevolutsioon (The Altruism Revolution, Prantsuse 2015)*

Põlvkondade kaupa on usutud, et inimest ajendab hoolimatu omakasu, kuid viimastel aastakümnetel on erinevate valdkondade teadlased avastanud, et see ei pruugi niimoodi olla. Nii mõnedki politoloogid, psühholoogid ja sotsioloogid sunnivad inimese motiive ümber hindama, sest meie kaasasündinud omaduseks näib olevat pigem abi- ning koostöövalmidus. Midagi on valesti läinud, kuid leidub ka neid, kes pakuvad lahendusi.

15:55 LIVEstonia, 3/24*

LIVEstonia – see on riik, mis ühendab erinevast rahvusest inimesi, kes elavad siin ja praegu! Me saame näha Eesti geneetilisi ja kultuurilisi seoseid teiste riikidega ehk fantastilist pilti meie kultuuripärandist, rikkusest ning inimressursist.

16:25 Kinoklassika Lõbusad semud (Vesjolõje rebjata, Vene 1934)*

„Lõbusad semud“ on esimene Nõukogude Liidus filmitud muusikaline komöödia, mis tähistas ka režissöör Grigori Aleksandrovi ja helilooja Isaak Dunajevski viljaka koostöö algust. Ljubov Orlova mängis selles filmis oma esimese lüürilise komöödiarolli. Tänu kaunitele meloodiatele ja suurte näitlejate ekstsentrilisele mängule kuulub film vene filmiklassika varasalve. Lihtsameelne karjus Kostja Potehhin (Leonid Utjossov) aetakse segi kuulsa välismaise dirigendiga ja sellest saab lisaks suuremat sorti kaosele alguse ka Kostja muusikukarjäär. Temasse armunud hõbehäälset toatüdrukut Anjutat mängib Ljubov Orlova.

17:55 Mina siin, 8/12: Alina Sterligova (Eesti 2016)

Alina Sterligova ühendab ühendamatuid ameteid - kunstnik ja abiline haigla operatsioonisaalis. Alinale sobib taoline ühendus ideaalselt. „Ilma armastuseta siin toime ei tule, oma tööd peab austama, siis töö tänab sind“, ütleb ta.

18:10 Varju päev, 1/10*

Tõsielushow, kus vene keelt kõnelevad noored avastavad endale Eesti Vabariigi avaliku sektori elukutseid koos nende esindajatega.

18:25 Loodusdokk Lõunameri, 3/6: Lõputu sinine avarus (South Pacific, Inglise 2009)

Paljudel Lõunamere asukatel tuleb läbida pikki vahemaid. Kašelotid ujuvad igal aastal ühest Vaikse ookeani servast teise selleks, et leida toitu ja paarilist. Teekond võib lõppeda ka traagiliselt. Kohati on Lõunameri aga väga rikas. Uus-Meremaa rannikuvetes hullavad delfiinid ja korallrahud kihavad elust ning vähe on paiku, kus loomastik oleks veel mitmekesisem kui Galapagose saartel.

19:15 Iluuisutamise MM Helsingis: Gala 1. osa

Hartwall Arenal on eelnevate päevade jooksul medalid ja 80% olümpiakohti välja jagatud ning nüüd tulevad maailma kõige kuumemad iluuisutajad publiku ette oma show-kavadega. Sadade miljonite vaatajateni jõudev MM on Soome iseseisvuse 100. juubeliaasta üks mõjukamaid sündmusi. Järgmised maailmameistrivõistlused toimuvad 2018 Itaalias ja 2019 Jaapanis. Kommentaatoriks on Andrey Shumakov ja reporter Oleksiy Margijev.

20:00 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)

20:30 Iluuisutamise MM Helsingis: Gala 2. osa

22:25 Uus vene kino Tabamatud (Neulovimõje, Vene 2015)*

Öö. Liiklusõnnetus. Kannatada saanud neiu on reanimatsioonis ja vajab keerulist operatsiooni. Tema sõbranna Kira leiab avarii põhjustaja, kelleks osutub küüniline ja häbematu oligarh Sergei Poljanski. Ta ei kavatsegi oma süüd tunnistada. Ta vilistab selle peale, sest tal pole midagi karta. Politsei ei taha asja uurida. Kira on meeleheitel ja pöördub kolme noormehe poole - Fedja on temasse kõrvuni armunud, Artjom on enesekindel ja kena, Ženja aga arvutigeenius. Mehed sõlmivad kokkuleppe: „Aitame teda ja pärast otsustame, kes ta endale saab.“

23:50 Aktuaalne kaamera + (vene keeles)*

00:25 rus.err.ee uudised